LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
27.Slezáková 10580
28.Pelíšek 10491
29.Novotná 10459
Bouldry:
27.Urubčík 9800
28.Šťastný 9675
29.Horáček 9675
Hory:
25.Štalmach 2894
26.Kulajta 2726
27. 2726

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5766 lezců
1171773 cest
Nové přelezy:
Malá Postu 9+/10-
Black Shad 10+/11-
Body Elect 9-
Athletico 9+/10-
Killerinst 9+/10-
Tu Mismo C 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Sternenkin 9
K šáníčku Xa
Aliens Sin 8+/9-

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Nový Jičín - Nový Jičín
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cody Roth zopakoval cestu Malvazija 8b+?

1. opakováni po 22 letech

Dne 28. prosince po 10 nacvičovacích dnech zopakoval Američan Cody Roth cestu Malvazija 8b+(c+) v oblasi Dvigrad v Chorvatsku.

V dnešní době se lezou převislé a atletické 8céčka jak na běžícím páse a kolmé „prstolamy“ už dávno vyšly z módy, i když… Poslední dobou se k nim pár silných „mlaďáků“, jako je i náš Adam Ondra (viz článek Adam v Cornalbě), vracejí a to je dobře.  Protože tyto old schoolovky by rozhodně neměly být zapomenuty.  A jedna taková old schoolovka se dočkala po 22 letech prvního opakování od Američana Cody Rotha. Cesta se jmenuje Malvazija, má 20 metrů a nachází se v oblasti  Dvigrad v Chorvatsku. První přelez neudělal nikdo jiný než expert na tyto technické "soukačky" Maurizio 'Manolo' Zanolla v roce 1988. Cestu ohodnotil klasifikací 8b+. Od té doby se ale ulomilo několik chytů a Cody Roth cestu hodnotí jako 8c+.


Cody Roth v cestě Malvazija

foto by Klemen Demsar



Zdroje:
UKClimbing.com

Simona    [úpravy] 06:17 05.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185692)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Piccola Orazione 7b Dolomiti
Wackelpeter 5- Frankenjura
Z Komín II Adršpach
Ostermarsch 2.0 6 Frankenjura
Severozápadní Cesta I Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Stará Cesta III Adršpach
Stará Cesta III Adršpach
Severovýchodní Stěna VIIb Hrubá Skála
Nebelflucht 6- Gesäuse
Když Švestky Zrály Xa Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2008 
 Ne 
 2296 
 Nevím 
 1506 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.