LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
31.Novotná 10365
32.Kohout 10365
33.Suchan 10327
Bouldry:
31.Obal 9500
32.Majdloch 9475
33.Chytil 9453
Hory:
14.Louda 5242
15. 5018
16.Magič 4805

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165624 cest
Nové přelezy:
Hučení V J 10-
Vagabond D 7c
Kleiner Ro 9+/10-
Kleiner Ro 9+/10-
Flatline 7b+
Sorci Verd 7c
Unten Und 9
Le Chibre 7b
La Teigne 7b
Is Any One 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Festivalová rychlovka

HonzaTráva

Jan Tráva„První, co mě napadne při slově Annapurna? – RUSKÁ RULETA“

Jak v tobě Annapurna doznívá?
Doznívá asi tak, že už bych se tam fakt nikdy nechtěl vrátit, mám toho plný brejle, bylo to těžký a nebezpečný, přesto pocity jsou dobrý, měl jsem to jako prima výlet a i díky Radkovi na ni vzpomínám jako na pohodu - Radek je zkušený pohodář dnes si již troufám říct, že kámoš a vím, že s nikým jiným bych tam nejel.

Na Radka je stále hodně vidět, co ty, máš potřebu se jako horolezec mediálně zviditelňovat?
Dneska už jo. Chystám se příští rok na další kopec, mám nějaký partnery a je třeba vracet jim péči, kterou mi dávají. Dluhy vůči nim – to nejsou dluhy, to je spolupráce – přišlo by mi nefér, udělat tlustou čáru a dále s nimi nebýt v kontaktu, nedělat to, co dělám – a kdybych se vrátil třeba bez nohou a věděl, že už nikam nepojedu, vracel bych jim to jinak, ale vracel. Je to o morálce, slušnosti… Teď jedu hrozný množství přednášek, bylo to tak i po návratu z Gašerbrumu i Manaslu, baví mě potkávat se s lidma, předávat zážitky i zkušenosti.

Co tě teď živí?
Jsem geodet na plný úvazek, starám se o lezeckou stěnu v Plzni, učím na střední i na vyšší odborné škole.

Jan Tráva


Jak tě berou studenti, mají tvoje osmitisícovky vliv na autoritu?
Berou to jak kdo – s většinou si tykám a mají to tak nějak normálně. Směrem k autoritě – jak si to ve škole uděláš, tak to máš – vylezený kopec na to vliv nemá.

Na závěr dnešní přednášky (23.11.) Radek žertoval, že už tě nikam nevezme. Tak jak to je, pošlapete na K2 spolu?
To bylo kvůli mému dárku pro něj - tričku se všemi prsty a s mým honzatrava.cz. Dělal naštvanýho:-) S Radkem pojedu. A jestli se bojím? Každý se musí trochu bát, to víš sama dobře, ale K2 přímo? To ani ne. Myslím, že to směrem k ní mám v hlavě srovnaný v pořádku a když to nepůjde, tak to nepůjde. Dopředu si nic navíc zjišťovat nebudu – Radek, to je na přípravu podobný "lempl“ jako já, takže ten to také nechá být - samozřejmě něco máme načteno, zjištěno, ale realita je vždycky jiná, uvidíme!

Co tě letos, kromě Annapurny, nejvíce potěšilo? Skutečnost, že se nemusím a nevěnuji politice, že mě nechává naprosto chladným, neboť se jí úspěšně vyhýbám. Popravdě mě taky hodně potěšilo, že jsme se vrátili z akce s Radkem jako kamarádi a jsme schopni odjet příště zase spolu! No ale to je Annapurna, že? A taky, že chodí lidi na přednášky. Na další společnou tímto všechny zvu.

Děkuji a přeji hodně štěstí na cestě k vrcholu K2. Nefestivalový dotaz pod čarou – kterou horolezeckou knihu jsi četl jako první, který film viděl?
Já si myslím, že to byl Vinnetou, jak Old Shatterhand leze po skále. Film si nevzpomínám, asi nějaké dokumenty.

poster


Honzatravnicek.cz/cz-profil
Honzatrava.cz/cz-novinky
Honzatrava.cz/cz-projekce

Termíny přednášek s Trávou a Radkem
26.11.2012 Plzeň 19:00 - Měšťanská beseda
6.12. České Budějovice - KD Vltava
7.12. Jistebnice - KD
10.12. Písek - Divadlo Fráni Šrámka

Petra Michvocíková   [úpravy] 08:20 25.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Trávo fandim ti12:44:06 27.11.2012
Pěknej rozhovor, držím palce na další podniky. Ať se daří.
Steveodpovědět 
 Re: Trávo fandim ti21:37:51 30.11.2012
za palec radsi ne :-D
odpovědět 

 Foto dne:
Dohlenwand
Lumpazivagabundus, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (184907)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fringuello 5b Arco
Überhang Für Einsteiger 6 Frankenjura
Růže Z Texasu VIIIa Bišík
? 1 Srbsko
Mílanátek 7 Srbsko
Nově komentované:
Rechte Nordwand 7- Frankenjura
Direkte Nordwand 7+ Frankenjura
Pasivní Směr 6b Radvanice
Akční Směr 6c Radvanice
Procházka Kamením 7A Radvanice

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... | Gratulace |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Praha 2025 (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1601 
 Ne 
 1855 
 Nevím 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.