LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5752 lezců
1165351 cest
Nové přelezy:
35Tri Sert 7c+
Warmer Bru 9
Slimline 10-
Hellboy 10-
Steep Mud 9+/10-
Laurin 9+
Intermezzo 7C
Wallstreet 11-
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší

Prodejny
HUDYsport - Brno
HORALSPORT - KLADNO
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Příklepový strop převisem Macochy poprvé volně

+ audio

Adamovi Ondrovi se podařil první volný výstup legendární vícedélky Příklepový strop přes převis Macochy v Moravském krasu. Jak Adam píše, lezení je zde povoleno pouze na zvláštní žádost, a to pouze 5 dní v prosinci každého roku. Přehled délek přelezu: 8b+, 8b+, 8a+, 7a a 6c.

O přelezu Adam informoval na Facebooku:
"Nejvyšší, nejdelší a nejstrmější převis v Česku 🇨🇿 je konečně volně přelezen ✌️ ... Macocha je velkolepá propast, z přírodního hlediska velmi cenná, kde je lezení povoleno pouze na zvláštní žádost, a to pouze 5 (!) dní v prosinci každého roku 🤔 Příklepový strop je stará linie z roku 1986, na které se dříve pokoušeli o volný výstup Dušan Janák a Jan Straka, a já jsem moc rád, že se mi ten první volný výstup konečně podařil 💪
Přehled délek přelezu: 8b+, 8b+, 8a+, 7a a 6c příliš nevystihuje, jak dobrodružný, obtížný a jedinečný zážitek to byl 👌 Slabší výbava, vlhkost, nízká teplota, divoký převis a omezený počet dní, kdy to můžete zkusit, z toho dělají něco, na co nikdy nezapomenu."

Z přelezu slibuje "epické video" na Youtube.

Viz:




Podrobnosti k přelezu vysvětluje Adam v audio zprávě, kterou nám k tomu poskytl a kterou si můžete stáhnout zde:

Adam_Ondra_Macocha.mp4

Cesta v databázi na Lezci:

Příklepový strop


Adam Ondra leze Příklepový strop přes převis Macochy, foto © Adam Ondra, Autor: Petr Chodura



Adam Ondra leze Příklepový strop přes převis Macochy, foto © Adam Ondra, Autor: Petr Chodura



Adam Ondra leze Příklepový strop přes převis Macochy, foto © Adam Ondra, Autor: Petr Chodura





O zmíněném pokusu Dušana Janáka a Jana Straky jsme měli na Lezci článek před 5 lety:

Pár otázek a odpovědí, aneb ze Dna vzhůru a zase zpátky - (Macocha 2017)




Standa Holec   [úpravy] 08:47 08.12.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Omán14:44:50 08.12.2022
Je neuvěřitelné, co jde v naší kotlině spáchat. Těším se na video. Trochu jako Stefan Glowacz a Chris Sharma v roce 2016 v Ománu - https://1url.cz/ir4Az. Sice v Ománu asi v lepších podmínkách, ale bez nouzového východu.
 Šlojíř

 Foto dne:
V oblasti u Brandenburg Hutte
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (184871)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
ALF 5a Val Di Landro
Erna 6b Val Di Landro
Cestář 5B Zelená Hora
Kocham Anię 6 Batorowek
Window Of Opportunity 6B+ Zelená Hora
Nově komentované:
35Tri Sert Á Tops 7c+ Oréac
Action Directe 11 Frankenjura
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Kinglajno 9-/9 Blázon
Power Of Now 8B+ Magic Wood

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... | Gratulace | Re: Počet cest - autor | Chamonix |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1596 
 Ne 
 1850 
 Nevím 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.