LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154214 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
A.D.I.O.Z. 9
Jumper 10/10+
No Name 10-
Přepište D 7C
Forgotten 9-
Tumor 8+
Thunderbir 10-/10
Bergtatt 9+/10-
Postranní XIb

Stěny
LSJ - Javorník
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Světová valná hromada horských vůdců

Praha

smallV Praze se uskuteční ve dnech 25.a 26.11.2011 Světová valná hromada horských vůdců licence UIAGM.

Pro českou asociaci horských vůdců je to obrovská pocta a další z mezníků, kterého mohla v mezinárodní asociaci dosáhnout.

UIAGM byla založena v roce 1965 v Zermattu. Zakládající země byli: Francie,  Rakousko, Itálie-Aosta a Švýcarsko. Pozějí přistoupilo Německo. Právě tyto země dnes „rotují“ v předsednictvu UIAGM. V současné době má UIAGM 21 členských zemí po celém světě a další 4 země jsou kandidáti na plnoprávné přijetí.

 
Zkouška na horského vůdce
Horský vůdce dle standartu UIAGM je současné době nejtežší a nejnáročnější vzdělání pro komerční práci v horách.
Vzdělání je tří až pěti leté, obsahuje přijímací zkoušku, postupovou zkoušku horský vůdce aspirant, povinnou praxi a záverečnou zkoušku s titulem horský vůdce UIAGM.
Během této doby je výuka rozdělena do jednotlivých bloků, např. státní zkouška  z první pomoci, vedení klientů ve skále, ledu, horách, velehorách, skialpinistických a freeride terénech a další.
Tato licence je všeobecně uznávanou licencí v mnoha státech světa a v alpských zemích dokonce jedinou možnou pro vedení hostů v již zmíněných terénech.

logo


Česká asociace horských vůdců jako nositel licence UIAGM  v České republice byla založena v roce 1998. Prošla náročným přistupovacím procesem a jako kandidátská země byla přijata do UIAGM v roce 2004 a členskou zemí je od roku 2006. Plnoprávné přijetí znamelo úspěšně završení našich snah o zavedení této světové licence v ČR.

Znamená to, že v současné době už je možné, aby český  lezec a lyžař absolvoval výuku v národní asociaci a získal vzdělání podle mezinárodních standardů. Na jeho základě pak může v ČR získat živnostenský list a v cizích zemích se může prokázat vzděláním, které ho opravňuje k vedení klientů v horách. Tím došlo k naprosté legalizaci činnosti horských vůdců jak v ČR, tak ve světě.

Světová valná hromada se koná každý půlrok, vždy v jedné z členských zemí. V České republice se bude konat valná hromada UIAGM poprvé v historii. Pořádání valné hromady UIAGM je tedy pro nás další významný mezník a potvrzuje naší snahu o profesionalizaci v této činnosti cestovního ruchu.


Česká asociace horských vůdců
Union Internationale des Associations de Guides de Montagnes



Přeseda ČAHV

Josef Šimůnek   [úpravy] 09:22 24.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Otec
Písečná Bouře, IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (183776)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fígl 5 Plzeň Jih
Drbu Vrbu 5- Plzeň Jih
Na Kahánku 4+ Plzeň Jih
Kamenolom 3 Plzeň Jih
Odkaz Dr. Linharta 5+ Plzeň Jih
Nově komentované:
Tobogán VIIc Hrubá Skála
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Musashi 7C Szcytna

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Nalezené lezečky - Slon, Tisá | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Re: Tak teď už se členem stanu! | Re: | Nová cesta | Když marketingový guru neví co, | Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (28)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Férové a transparentní | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 110 
 Ne 
 97 
 Nevím 
 42 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.