LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154238 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
A.D.I.O.Z. 9
Jumper 10/10+
No Name 10-
Přepište D 7C
Forgotten 9-
Tumor 8+
Thunderbir 10-/10
Bergtatt 9+/10-
Postranní XIb

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází poslední číslo lidé&HORY v roce 2008

-pr-

Předvánoční číslo časopisu lidé&HORY (č. 6) přichází s mimořádným tématem: První výstup na Mt. Everest bez použití umělého kyslíku.

Několik článků a také rozhovor s P. Habelerem živě popisuje rakouskou expedici v roce 1978, která přinesla zásadní průlom v horolezectví. Téma čtenáře detailně seznámí nejen s průběhem expedice, ale zároveň představí i její hlavní protagonisty – R. Messnera, P. Habelera a šéfa expedice W. Nairze. Téma čísla 6 je horkým tipem pro ty, kteří o Štědrém dnu hledají náhradu za okoukaného Mrazíka. Svým způsobem to byla a stále je jakási „horolezecká pohádka“ s dobrým koncem. Pokud ale nechcete přes Vánoce pouze číst časopisy u cukroví a jiných pochutin, uprostřed časopisu najdete i 8 kartiček, které téma doplňují o zajímavé túry v okolí rodišť R. Messnera a P. Habelera. Inspiraci pro pohyb v horách a na skalách přináší samozřejmě i řada článků mimo hlavní téma časopisu.

ČLÁNKY A SERIÁLY:
Hned za aktualitami (str. 4-5) následuje třístránková reportáž z letošního Smíchovského festivalu alpinismu, kterého se zúčastnilo několik špičkových alpinistů a horolezců. Jejich plány na další sezónu přinášíme jako bonus na zadní dvoustraně rozkládacího panoramatu.

Jedním z přednášejících na festivalu měl být i Miha Valič, který ale před touto akcí tragicky zahynul na Cho Oyu. Profil tohoto špičkového slovinského horolezce přinášíme na str. 9.

Autoři rubriky „Skalky“ J. Krejsa a P. Piechowicz se tentokrát vydali s  lezeckou výbavou, dobrou náladou a fotoaparátem na beskydskou Goduli (str. 10-11).
 
Vláďa „Chroust“ Procházka pokračuje ve své „Metodice“ v tématu záchrana směrem nahoru (str. 12-13).

Závěrečný (4.) díl seriálu „Australské treky“ čtenáře zve do kraje bizarních skalních útvarů Bungle-Bungle (str. 14-15).

Testování topmodelů horských kol věhlasných značek v nádherné krajině Jižního Tyrolska pro širokou bikerskou veřejnost... To není sen, ale realita, kterou příští sezónu budou moci naši čtenáři prožít na vlastní kůži. Detaily této akce přinášíme v reportáži Testival na str. 16-17.

Kdy jindy než na začátku zimní sezóny zaměřit pozornost na bezpečnost pohybu v lavinovém terénu? Odborník na laviny J. Charvát představuje na str. 18-19 novou kanadskou rozhodovací strategii Avaluator.

V rubrice „... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo.“ (str. 20)  vypráví o svých divokých horolezeckých začátcích legendární slovinský horolezec Viki Grošelj.

Hned za hlavním tématem na str. 45-47 se vracíme do historie, konkrétně k První české himálajské expedici. Tento obdivuhodný a průkopnický počin „starých chlapů ze Skaláku“ je vylíčen atraktivní formou za doprovodu původního obrazového materiálu.

Seriál „Jihoamerické vrcholy“ přináší velmi zajímavý tip pro zájemce o atraktivní pětitisícovky v pohoří Cordillera Blanca. Přijměte pozvání na atraktivní vrcholy Nevado Urus Este (5420 m) a Nevado Pisco (5752 m).

Seriál Jiřího Nováka „Vybrané výstupy“ se tentokrát zaměřil na stěny pohoří Gesäuse (str. 50-51).

Zimní výstup legendární cestou „Hokejka“ na Lomnický štít je zprvu hec, potom dřina a nakonec báječné vzpomínky na mimořádné zážitky. Více napoví rubrika „Túra, na kterou nezapomenu“ (str. 52-53).

Čtvrtý díl seriálu „Praha a alpinismus“ představí historii prvních horských vůdců na Großglockneru, kterou výrazně ovlivnil pražský rodák Johann Stüdl (str. 54-55).

Závěr časopisu je věnován radám, jak správně vybrat lyžařské a snowboardové brýle, testu softshellové bundy Treksport Essence a novinkám na trhu s outdoorovým vybavením.

Strany 60-62 informují o celosvětovém servisu pro členy OeAV (www.alpenverein.cz) a přinášejí exklusivní rozhovor s B. Künzlem (ředitel pojišťovnické burzy) o výhodách pojištění členů OeAV.

Na posledních třech stranách časopisu se čtenářům představují tři jihotyrolská centra zimních sportů: Seiser Alm, Obereggen a Karersee.

Bohatého Ježíška v podobě nezapomenutelných zážitků ze zimních hor vám za celou redakci přeje Daniel Polman, šéfredaktor



(Vyšlo původně na Lezci 19. 12. 2008)

Daniel Polman   [úpravy] 08:38 21.12.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Otec
Písečná Bouře, IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (183777)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ta3 Za Tri 4 Mařenka
Fígl 5 Plzeň Jih
Drbu Vrbu 5- Plzeň Jih
Na Kahánku 4+ Plzeň Jih
Kamenolom 3 Plzeň Jih
Nově komentované:
Tobogán VIIc Hrubá Skála
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Musashi 7C Szcytna

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Nalezené lezečky - Slon, Tisá | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Re: logo čhs | Re: Tak teď už se členem stanu! | Re: | Nová cesta | Když marketingový guru neví co, | Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (29)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 113 
 Ne 
 100 
 Nevím 
 44 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.