LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
Hory:
24.Slavíček 3060
25.Petr 2960
26.Novák 2688

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189145 cest
Nové přelezy:
Rošáda 7C
Hydra 7C+
Nočný Spoj 8A
Nočný Prim 8A
Nočný Spoj 7B+
15 Snežnýc 7C
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Petrohrad - Tlama

Trocha pořádku do bordelu

Po vášnivých diskuzích - adíky za ně - se pokusím uvést na pravou míru popisy boulderů na Tlamě na Petrohradu. Webmástery potom prosím o opravu v popisech boulderů.

Sorry, že s tím otravuju, ale je to myslím zapotřebí:
Kámen Tlama se nachází na petrohradské Vyhlídkové skále a v průvodci je na straně 68. Vedou tu čtyři základní směry:

Tlamolep 7B+ (už snad definitivně)
nástup SD u levé hrany, do boule a doleva zpět na hranu.

Zuby 7C/C+ (možná i 7C+)
nástup na asi 1 m vpravo od "nosu" na pravém okraji spoďáků (budu to muset nějak zvýraznit, neb ten krok na začátku je nejtěžší z celého boulderu), doleva do "nosu", a poté přímo a mírně doprava  výlez přes dírku vpravo!!!
Varianty - nástup z "nosu", výlez přes dírku jako originál 7C, nástup z "nosu" a libovolně na vrchol ca. 7B

Eso Rimmer 8B (možná lehčí)
nástup SD vpravo v převisu z bočních lišt, přes odtlaky doleva do "nosu" a dále libovolně na vrchol

Hbitý jazyk 7B+(pěkně vypečené)
nástup pravou z lišty, levou z malé dírky (pro menší normálně ze stoje, delší by dosáhli výš, proto to definování), přímo stěnou

No a pak jsou tu kombinace:
Zaťaté zuby - nástup "Tlamolep", doprava, konec "Zuby" - ovšem originál mírně doprava přes dírku !!! - myslím, že to těch 7C+/8A bude nebo i lehčí 8A

Nový život - nástup "Tlamolep", doprava do "nosu", traverz vodorovně ve spoďácích až do nástupu "Hbitý jazyk" (pravou rukou lišta!!!) a tím nahoru, klasifikaci boulderu vidím s odstupem času jako blízkou Eso Rimmerovi, těžko říci, zda to někdo vlastně zopakoval, je to dlouhé a výživné!!!
(má to variantu nástupu z "nosu" asi za 8A poctivých)

Všem děkuji za komentáře ke klasifikacím i směrům. Možná si to málokdo uvědomuje, ale s Karlem jsme tu udělali za 5 let přes 1000 boulderů z toho víc než 300 7+8 a je tedy doufám pochopitelné, že klasifikace se musí teprve dotvořit. Stejně tak i jasné a srozumitelné popisy boulderů.
Petr Resch

Petr Resch   [úpravy] 14:25 23.01.2007Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ...16:05:06 23.01.2007
JJ Petre, mas recht. To je na bouldrech to nejtezsi, presne popsat linii a klasifikaci. A pokud je to nahusteny na jednom sutru blizko u sebe, ak je to fakt problem, aby to kazdej pochopil. Jinak jsem si ted vsiml, jak se na Petraci vehementne zkasava. Negdo rekl  'Svet se diva!!'. Doufam, ze nezkasate vsechno, at to pak zase nemusite davat zpatky :)
Standa & Honzaodpovědět 

 Práce!22:41:05 23.01.2007
Super za vysvětlení a vynikající práci na Petráči!
odpovědět 

 díky11:30:45 24.01.2007
Skvěle, vyčerpávající a jasné.Díky moc Petře.
džangliodpovědět 

 Díky10:34:05 30.01.2007
Webmásterům děkuji za opravení popisů boulderů, teď už pouze zbývá, aby si přelezci zkontrolovali, zda to lezli správně.
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187979)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sochár Um 7B Chtelnica
Nočný Primitív Low 8A Chtelnica
Nočný Spoj Low 8A Chtelnica
Prolegomens 7b Margalef
Malá Gazdinka 4- Súľov
Nově komentované:
Moitié Quiche, Moitié Pizza 7c+ St. Léger Du Ventoux
Roky Erictson 7b Leonidio
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov
Kút 5+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | otevřená příležitost k bezplatné půjčce | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1609 
 50 dní v divočině 
 1111 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1431 
 Andrea 
 1152 
 Ashima 
 941 
 Barkley Marathon 
 971 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1027 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 866 
 Jak se staví ledovec 
 848 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1226 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 994 
 Lezci z Manína 
 1031 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 887 
 Operace Nos 
 1013 
 Plamen nikdy nezhasne 
 899 
 Pohlednice z konce světa 
 1135 
 Pomíjivost ledu 
 875 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 903 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 911 
 Rhapsodia Corcontica 
 912 
 Sama 
 1064 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1176 
 Tenaya Traverse Challange 
 985 
 Tenkrát na východě 
 1164 
 Velká alpská silnice - 73 
 951 
 Za oponou velehor 
 1139 
 Zápasník Dee Dee 
 999 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.