LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
50.Barták 10022
51.Bardas 10004
52.S 10000
Bouldry:
50.Kohout 8900
51.Kožich 8875
52.Chochola 8853
Hory:
26.Novák 2688
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189463 cest
Nové přelezy:
Arsenik 9
La Vie En 7b
Conviction 8A
Gourmandis 8A+
Wilibaldov 9+/10-
Viva Festi 8a
December P 9
Satisfakce Xc
Lítost špa 7C
La Balenot 7c

Stěny
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Sokol Nymburk - Nymburk
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz


Komentáře

Nový komentář 

 
Zdar Simi,
jsou to opravdu hezky fotky a clanek, navic vyfocene bouldery rozhodne nevypadaji jako nejake prochazky. Vsim jsem si , ze jste nemeli bouldermatku. Chtel bych se zeptat, nakolik vam schazela?
Zapsal: JirkaS, 08:41:17 18.06.2001
 Postrehy slabe lezkyne
Font. je opravdu kouzelna oblast, atmosferou dost pripominajici ceske pisky (borove haje, prijemne vyhrata skala apod.). Lezeni je velmi ruznorode -- minilisticky, oble chyty, kapsicky, na treni -- a mnoho bouldru ma, opet podobne jako ceske pisky, zoufale oble vylezy "za nic".

I pro slabe lezce (do 6b normalni, tzn. zhruba do 4+ FB klasifikace) je ve Font. spousta moznosti k vyradeni, i kdyz rada lehcich cest je dost oklouzana a o vikendech oblehana desitkami zajemcu.

Vystraha pro jedince nizsiho vzrustu (merim 164cm): obtiznost rady bouldru mi prisla neprimo umerna vysce lezce -- kamaradi kolem 180cm proste sahli do dobreho chytu, zatimco ja musela provest tak 2-3 zoufale mezikroky, s nimiz provovystupci evidentne nepocitali a pri urcovani klasifikace je nebrali v potaz.

Pro JirkuS: zalezi na oblasti, na ceste a na kvalite jistice. Ja jsem tam cely rok lezla v pohode bez bouldermatky (prevazne v Trois Pignons centre a Elephant, kde je zem pokryta silnou vrstvou mekkeho pisku a nejsou tam moc kameny), stacilo si vybrat vhodny boulder a mit s sebou spolehliveho jistice.
Zapsal: Lenka K., 12:48:13 18.06.2001
 Obtížnost
Myslím si, že obtížnost v Bleu je velice přesná, ale i místy má své mušky.Nicméně klasifikace daného boulderu je pro každého jiná.
Zapsal: Castor, 20:15:00 18.06.2001
 Já přitom byl,heč!
Jirko, napsals to tak krásně, že se snad zabalím a jedu hned zpátky. Vyřiď Gábině, že ty fotky jsou úžasný. kdo by to byl do ní řekl. Příště si ji zamlouvám pro sebe. Zeptej se Hopa, jestli ti povolí poslat to všechno do Montany. Byla by to ozdoba a početli by si i chudáci bez internetu. Skoro až přemýšlím jestli to bylo tak pěkné jak to popisuješ.
JirkoSi, proč jste nepřijeli?
Zapsal: JardaM, 22:28:11 18.06.2001
 Příště to vyjde
Jardo, ani mi nemluv.
Mrzi me to moc. Jana byla v Cechach a ja mel dost napilno. Jestli to bylo tak super, tak urcite bude nejaké přistě.
Zapsal: JirkaS, 22:50:00 18.06.2001
 Fajn popis
Super, jedu tam.
Zapsal: Jenda, 09:14:46 21.06.2001
 Takový fotky maj být v Montaně!
Jó, ty fotky i článek jsou dobrý. To by mělo být v Montáně místo "katalogovích" fotek jezer. Kdo viděl novou Montánu, tak asi ví, o čem je řeč!
Zapsal: Martin Š., 20:16:52 29.06.2001
 arevoar?
au revoir
Zapsal: , 13:38:42 26.07.2001
 HMMM
Teda vsechna cest,fotky sou super akoukam ze jeste mam hodne co dohanet,abych nekdy mel stejny.SUPR cau
Zapsal: danik, 09:50:57 08.10.2001
 Taboriste??
Super clanek,letos v lete jsem absolvoval Bleau taky, bohuzel absolutne nepralo pocasi. Cetl jsem neco o bezplatnem taboristi? O tom nevim, ale hodilo by se, protoze se tam na jare chystam zase. Dik Jirka
Zapsal: jirik, 13:25:14 02.11.2001
 Taboriste
Taboriste je hned naproti pres hlavni cestu na Barbizon a v teto chvili je cele preorano a jen nekolik asi sest mist je nechano pro stany, ze by timto nenapadnym zpusobemm chteli omezit pocet noclezniku ?
Zapsal: JirkaS, 15:32:53 19.02.2002
 
Super clanek a super fotky!!! Montana se muze schovat!
Zapsal: Trojkař, 21:47:13 14.11.2002
 labůžo fakt
Tak teda... vfšechna čest. Já jsem tam chtěl už už taky vyrazit, ale chyběl impulz. A tohle je asi poslední kvapka. Skvělej příspěvek. Díky, jen tak dál.
Zapsal: a.f.r.o., 12:19:50 18.11.2002
 Další kritik??
Fotky jsou dobrý až až a dost dobře vystihují atmosféru téměř letního dne v Bleau. Zapšklá je tvá čeština, od perfekcionalisty přes národní jazyk bych očekával čárku před aby. Už ti při lezení někdy zrudla záda?
Zapsal: Osmičkář, 14:30:19 18.11.2002
 osmičkářovi
co se sakra durdíš? a zatím by stačilo docela málo, trošičku vyvážit barvy, upravit kontrast a hned by byly ty fotky veselejší. nikdo netvrdí, že jsou blbý nebo že je na nich něco nudného, nicméně šedivé a trošičku technicky nedokonalé jsou. kde sakra všichni berete to přesvědčení, že každej kdo kritizuje je zlej a nemá vás rád?
Zapsal: Lukas B., 14:50:42 18.11.2002
 Lukasovi B
Díky, že ses mně zastal, náčelníku :-).
Skutečně nevím, proč se tady každý roztočí jak tasmánský čert, když se na jeho oblíbeném dílku najde nějaká nedokonalost.
Jaký to nebetyčný rozdíl: Pitu Schubertovi jsem našel při korekturách ve druhém díle Rizika dvě věcné chyby. Několikrát mi za to poděkoval, dokonce i veřejně, když knihu uváděl a poděkování mi napsal i do věnování.
Holt osmičkář není Pit Schubert a Pit Schubert není Osmičkář, protože napsal jen asi dvestě publikací, udělal přes třicet prvovýstupů v Alpách a vylezl na Annapúrnu. Co je to proti osmičkovému boulderu, že? :-).
Za tu čárku se Osmičkářovi omlouvám, ale nemám tolik času po sobě několikrát číst komentáře a komentáře se nedají dodatečně opravovat. Články jsou něco jiného, tam jsem za konstruktivní kritiku vděčný, protože jak praví Murphyho zákony, v každém textu, obsahujícím dvě a více slov, je ještě nejméně jedna chyba.
Zapsal: Petr Jandík, 17:18:04 18.11.2002
 WkzHtvwid
On LeBrons mother, that was awfeul she assulted an employee of the club she was attending. Her son as young as he is, is very respectful and I have not heard a negative thing about him in the news (like drugs, blowing money, sbusing folk, etc) I feel like if you are a mother or any respectful woman or person with integrity please act your age. If she had too much to drink or if she felt if she was going to drink she should have brought someone with her like a friend or family member to watch over her or simply be her DD I feel if she brought someone with her this would not have happened. Now Lebron has to face this, if I were him I would have a sit dow with mom and let her know either take someone who is responsible with you to the club or drink at home!
Zapsal: LFGgoHxrdA, 05:26:52 27.09.2012
 jKimfGGkifLWR
5VrNRR I really enjoy the blog article.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: hrKIjWscb, 11:02:11 20.12.2013
 xLMfpIfJTEGjoZj
e2E26Z I really like and appreciate your article post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: YEOuCAvVLcDJJkYki, 14:31:59 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188018)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Midnight Lightning Of Ticino 7C+ Chironico
Edge A Sketch 6B+ Foxtown Boulders
Cry Of Humanity 6B+ Foxtown Boulders
No Name 6c Leonidio
M&M's 6c Leonidio
Nově komentované:
Wilibaldovy Bicepsy 9+/10- Rudice
Tři Jestřábi 7B Popova Skála
Alfa Sumec 7B Popova Skála
Jestřábí Útok 7B Popova Skála
Free Palestine 7b Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: H | Re: Jo | Re: Nelze zkontrolovat | Re: Jo | Re: Ironia | Re: Nelze zkontrolovat | H | Re: Nelze zkontrolovat | Re: Nelze zkontrolovat |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (13)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (11)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Parťák do hor, žula volá | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1703 
 50 dní v divočině 
 1196 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1505 
 Andrea 
 1220 
 Ashima 
 995 
 Barkley Marathon 
 1031 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1082 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 965 
 Gálfy - Horský život 
 921 
 Jak se staví ledovec 
 904 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1288 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1051 
 Lezci z Manína 
 1097 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 934 
 Operace Nos 
 1063 
 Plamen nikdy nezhasne 
 965 
 Pohlednice z konce světa 
 1200 
 Pomíjivost ledu 
 925 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 953 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 964 
 Rhapsodia Corcontica 
 965 
 Sama 
 1102 
 Šampioni zlatého údolí 
 1022 
 S lyžemi v oblacích 
 1247 
 Tenaya Traverse Challange 
 1046 
 Tenkrát na východě 
 1219 
 Velká alpská silnice - 73 
 988 
 Za oponou velehor 
 1167 
 Zápasník Dee Dee 
 1057 
 Životní výprava 
 1092 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.