LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zaber! A trochu výraz při tom!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
42.Kohout 10165
43.Černík 10131
44.Kopáček 10113
Bouldry:
42.Skočdopole 9103
43.Chovanová 9100
44.Kalvas 9100
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Hlahulek 4639
12.Procházková 4592

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189176 cest
Nové přelezy:
Návštěvní Xb
Rošáda 7C
Hydra 7C+
Nočný Spoj 8A
Nočný Prim 8A
Nočný Spoj 7B+
15 Snežnýc 7C
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Fit Studio Jitka - Slaný
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Ksport - Třinec
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kolem Skal! - 14. Štramberk

a Bob Mrózek

Poslední vápencovou oblastí Háčkovy lezecké tour po České republice je Štramberk na severu Moravy. Háček navštíví bývalého československého reprezentanta Boba Mrózka, který vynikal v horském lezení v průběhu 80. let.



Kolem Skal! je lezecký seriál z produkce Hanibalu, ve kterém Zdeněk "Háček" Hák objede celou Českou republiku na kole a navštíví celkem 16 lezeckých oblastí. V každé z nich si s některou z místních významných osobností zaleze a vyzpovídá ji na nejrůznější témata.

Seznam dílů:
www.hanibal.cz: Kolem Skal! se Zdeňkem Hákem

Jan Šimánek   [úpravy] 20:49 13.01.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Parada21:09:34 13.01.2021
behem dvou dnu druhe paradni video, ale asi to nebude jen tim, ze Stramberk je i moje oblast a Bob je legenda
odpovědět 

 štramberk21:59:15 13.01.2021
tak mě ovanuly staré dobré časy...
kahánekodpovědět 

 Díky22:54:50 13.01.2021
Posledních několik dílů fakt super :)
Michalodpovědět 

 Super05:01:33 14.01.2021
Tak toto je jasne najlepsi diel. Mrozek neskutocny clovek.
Michalodpovědět 

 Pěkne10:19:29 14.01.2021
Pěkný rozhovor s Bobem, hvězdou 80. let bez předsudků a hvězdných manýrů. Nadělat si šichty v železárnách a na pět dní z Bystřice nad Olší vlakem do Saska či Ádru, ó jé.

Překvapuje mě, že další díl je až z Adršpachu, v Jeseníkách je přece skal hafo. Rabštejn s duem Otů Srovnalů nebo něco z okolí Vrbna s místními matadory by se mě líbil.
PavelSodpovědět 

 Bobe bravo14:45:52 14.01.2021
Bobe bravo. Osobně tě neznám ale mluvíš mi z duše. To byla doba kdy chlapy měli koule.
Buď dlouho zdráv.
Radek Č. odpovědět 
 Re: Bobe bravo15:20:01 14.01.2021
Hmm..o oblasti skoro nic,jako obvykle. Ke komentari... mnozi chlapi maji dnes K.... mnohdy stejne i vetsi ,i kdyz ten vyraz je fakt dobre klise....nez socialisticti hrdinove, nehlede na chvalabohu lepsi vybavu.Dale se mi moc nezda, ze tihle dva jsou to prave lezecke orechove....jsou tady jini mistni typci, co jsou páni lezci....podle mne k tomu aby se rikalo, ze nekdo je dobry horolezec, nestaci byt jen stary ale i jeste nejak lezouci horolezec/ viz . ti z Adru, Prachtel.../.Nic osobniho, jen mam jinou predstavu.
Martas.odpovědět 
  Re: Bobe bravo16:24:55 14.01.2021
O oblasti bylo receno vse, kdysi vyborna oblast po odkoupeni hriste to jde s lezenim od deseti k peti, majitel je jak slusne rekl M. Krejsa neslusny clovek, ktery si upravuje pravidla podle nalady.
Koho myslis, ze by byl vhodny lezecky vzorek oblasti? Bob je legenda v zapomneni a stalo s nim neco natocit. Mozna bylo lepsi tocit na vanaku, ale stramberk byla do pocatku devadesatych let vyborna oblast a mozna jeste nekdy bude, cesty jsou tam pekne, lezeni zdar
odpovědět 
  Re: Bobe bravo10:01:02 15.01.2021
co se týče sportovního lezení na štramberku, tak tou pravou veličinou tam je Tašunka, ten tam otevřel ten správný přístup. objevil zásadní směry, cesty dělal od spoda a přelézal první rp tehdy nějtěžších cest a vůbec vizionář.
ale pokud je snaha v rámci skal představit ve zkratce severomoravskou horolezeckou scénu tak dobrý výběr protagonistů, bob je neskutečný borec, a marťas renomovaný popularizátor a chlap s velkým lezeckým srdcem.
stary pesodpovědět 
   Re: Bobe bravo11:08:38 15.01.2021
Pro me to byl Bordovsky, jeho stramberska, svatava, dabluv odkaz maji porad zvuk a kdo preleze tak musi smeknout pred poctivou obtiznosti i zajimavym smerem
odpovědět 
    Re: Bobe bravo11:27:47 15.01.2021
komu mysliš, že jsme řikali tašunka?
odpovědět 
     Re: Bobe bravo11:51:50 15.01.2021
myslel jsem si to, ale nevedel,jen jsem se chtel ujistit ze je to stejny borec. Cao
odpovědět 
    Re: Bobe bravo11:34:43 15.01.2021
svatava a ďabluv odkaz byly příprava na majstrštyky na dallase: nedalas a cyrilek. a pak přišel jeňa a to byl tehdy nářez.
odpovědět 
 Re: Bobe bravo20:59:14 14.01.2021
Dobře zhodnotil mladý borce v hokně :D
odpovědět 

 martin krejsa15:18:18 15.01.2021
A Martinu Krejsovi musím touto cestou poděkovat za knihu Navždy první,která patří k největším skvostům horolezecké literatury u nás
kahánekodpovědět 
 Re: martin krejsa16:28:27 15.01.2021
Jsem si to vůbec nespojil! Každopádně se přidávám k poděkování.
xyodpovědět 

 zase hodne vydareny dil...19:02:42 15.01.2021
vyuzivam k pozdraveni zemitych Moravaku Boba a Martase a verejne pochvale jejich zivotniho dila :-) 
Bobuv cepin je porad hodnej, takze jsem ho jeste predloni vzala na vychazku na vysokej kopec. Mozna to tak uplne nevyznelo, ale s Bobovymi vychytavkami lezla snad cela tehdejsi spicka. No a Navzdy první, to je proste dilo k nezaplaceni.
AlenaČodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187982)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sei Prophet 7- Zillertal
Blutige Spur 7 Meteora
Aragog 7 Bošické Skály
Sochár Um 7B Chtelnica
Nočný Primitív Low 8A Chtelnica
Nově komentované:
Crack In The Heart 6b Kalymnos
Moitié Quiche, Moitié Pizza 7c+ St. Léger Du Ventoux
Roky Erictson 7b Leonidio
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | otevřená příležitost k bezplatné půjčce | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1617 
 50 dní v divočině 
 1113 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1433 
 Andrea 
 1157 
 Ashima 
 944 
 Barkley Marathon 
 971 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1028 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 867 
 Jak se staví ledovec 
 849 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1227 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 994 
 Lezci z Manína 
 1033 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 891 
 Operace Nos 
 1013 
 Plamen nikdy nezhasne 
 900 
 Pohlednice z konce světa 
 1136 
 Pomíjivost ledu 
 876 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 907 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 911 
 Rhapsodia Corcontica 
 913 
 Sama 
 1065 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1178 
 Tenaya Traverse Challange 
 988 
 Tenkrát na východě 
 1165 
 Velká alpská silnice - 73 
 951 
 Za oponou velehor 
 1140 
 Zápasník Dee Dee 
 999 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.