LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189349 cest
Nové přelezy:
Satisfakce Xc
Lítost špa 7C
La Balenot 7c
Toto D´Ara 7b
Palpito Te 7b+
Pao De Que 7b
Aurora Bor 8a+
Scylla 7c
Feistus Re 7b+
Terra Medi 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra- Ali Baba 8a+

Adam Ondra se opět po roce podíval do velkých stěn. V oblasti Aiglu ve Francii vylezl osmidélkovou cestu "Ali Baba" 8a+ (250m, 7c+/8a, 7c+/8a, 7b+, 8a, 8a, 8a+, 8a, 7b+ ).

Adam přelezl všechny délky na on sight, kromě sedmé, ve které bohužel špatně vymyslel krok ve stropové spáře a dal ji až na druhý pokus.

Eva Ondrová k cestě dodává: "I když se jedná o ryze sportovní cestu, přístup trvá 1,5 hodiny rychlou chůzí po fixech a sestup je dvouhodinová lahůdka "buší"  :-) 
Cesta je možná ještě převislejší než Adam udává, průvodce píše něco o 5-10 metrech převisu na délku, zeptejte se Bokuly, jak si jumarování užil :-)

Topo od autora najdete zde.

Nákres cesty Ali Baba 8a+, Aiglu, Francie

Eva Ondrová



Na zpáteční cestě z Francie udělal Adam ještě malou zastávku ve Schleier Wasserfallu, kde vylezl na on sight "Resistance" 8b+/8c.U této cesty si poznamenal, že je to pravděpodobně nejlepší jeho on sight doposud. Cesta má ve vrchních části dvě varianty, zleva za 8b+/c, přímo 8c/c+, průvodce uvádí pouze 8c.
Dále pak dal na druhý pokus "Reality Check" 8c+.


Adam Ondra v Reality Check 8c+, Schleier Wasserfall

Eva Ondrová


Deníček Dipsyho

Sponzoři: La Sportiva, Rock Empire, HUDYsport, Tendon

Zdroje:
Kairn.com
Eva Ondrová
Za Lezce.cz zpracovala Simona

Lezec.cz   [úpravy] 08:27 09.07.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 open air10:40:22 09.07.2008
super, gartulace. na 8anu je jeste nejaka poznamka, ze zkousel Open Air a ze byl pro klasu 9a+, ze se v tom moc nehybal. jak to bylo? co je na te ceste tak krutyho? bldr? vytr?
odpovědět 
 Re: open air11:01:48 09.07.2008
Tvrdý boulder nahoře.
Vlkodpovědět 
  Re: open air11:59:14 09.07.2008
Vlku, kurna, ty taky vis vse. Nechapu jak to delas, ze ses porad online a pritom porad v Krasu.
Mašinka Tomášodpovědět 
   Re: open air12:37:34 09.07.2008
No je dobrej!
Hyena.odpovědět 
   Re: open air21:49:28 09.07.2008
Moc toho nevím, jen pár střípků :-),počítač je mým denním chlebem, za to nemohu a v Krase teď moc nejsem, střídám to se Chřibama a Jevišovicema a sem tam zabrousím do docela nenavštěvovaných oblastiček :-)).
Vlkodpovědět 
 Re: open air13:55:50 10.07.2008
Však sám Huber říká, že je to nejtěžší co kdy vylezl, jeho masterpiec a labutí píseň extrémnímu sportovnímu lezení. Myslím, že je to taky jediná z jeho cest, kterou ohodnotil stupněm 9a, všem dřívějším (původně včetně Om, ale pak si to asi rozmyslel?) dal 8c+.
Pavelodpovědět 

 Původní zpráva o cestě Ali Baba13:09:46 09.07.2008
Je zde: http://www.nice-climb.com/pages photos/news/archives/31_05_04.htm
Podobná, jen o něco málo lehčí je sousední cesta 40 loupežníků: http://www.nice-climb.com/pages photos/topos/40voleurs.pdf
pbla4024odpovědět 

 :)17:38:56 09.07.2008
borec nakonec :))
honza k.odpovědět 

 ČHS zcela mimo realitu09:08:26 11.07.2008
Zkuste se zeptat kohokoliv na současného nejlepšího lezce. Jaké jméno asi uslyšíte.

A teď se mrkněte na stránky ČHS, koho tam mají zatím na prvním místě jako nejlepšího horolezce ve své anketě: lyžaře Radka Váňu :)))
:))odpovědět 
 Re: ČHS zcela mimo realitu10:49:25 11.07.2008
mrkněte také na další rozhodnutí disciplinární komise,přibyli další "hříšníci" :(
odpovědět 
 Re: ČHS zcela mimo realitu11:01:37 11.07.2008
Mimo realitu asi nebude ČHS, ale ti, co dopodud hlasovali v anketě to prostě takhle vidí a hlasovalo jich víc než těch, kdo to vidí jinak.
P.odpovědět 
 Re: ČHS zcela mimo realitu11:06:19 11.07.2008
ČHS má přes 10 tis členů. Lidí leze ještě daleko více. Řada z nich čte lezec.cz. a má vlastní počítač. Přesto je v anketě v této chvíli jen 788 hlasů. Asi má Radek Váňa víc kamarádů, kteří jsou ochotni najít si chvilku a jednou kliknout, než ti ostatní. Lépe řečeno je to všem asi fuk. Tak se tam prostě koukněte a klikněte pro někoho jinýho, když se vám to nelíbí: http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&id=275
odpovědět 
 Re: ČHS zcela mimo realitu13:53:47 17.07.2008
Díval jsem se tam; doteď jsem o té anketě nevěděl. Tedy - nejsem skialpinista, ale ten výkon Radka Váni (vylézt v malé skupince na málo známou, a tudíž málo lezenou a málo zmapovanou sedmitisícovku a sjet na první pokus tři tisíce výškových metrů do BC cestou kterou ještě nikdo nejel), to je prásk jako kráva. Pokud uznáme, že skialpinismus patří do horolezectví (nejspíš jo), tak při vší úctě, zalouží si to podle mne víc než Adam Ondra. (S vědomím toho, že samozřejmě tahle anketa srovnává jen velmi těžko srovnatelné.)
Robertodpovědět 

 krisna ram!15:59:00 11.07.2008
v poradku! rad a kazen! ado ses proste vishvaguru lezeni (to znamena mistr vsech mistru a ne jen v nasem svete ale i ve 2 dalsich)
smrtakodpovědět 

 No jo.23:59:36 16.07.2008
Výborný výkon, o to nic - a k němu přísluší gratulace. Tenhle článek nicméně vnímám jako PR cvičené opičky jménem A.O., za kterou se všude vyjadřuje její maminka. Není to škoda? (Ale co, to není moje věc.)
D.odpovědět 
 Re: No jo.14:36:54 17.07.2008
D. jako dement? clanek napsala Simca. Eva O. a kairn.com jsou zdroje, to jest subjekt z kteryho tahas zakladniho info a vyzebras fotky. Vem si priste pytlik, nez se nam zase vyblijes na klavesnici.
neD.odpovědět 

 Foto dne:

Vlastějovická
 Databáze cest:
Všechny cesty (188005)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zigzagando 6b Orsomarso
Inner Smile Into Exutero 7b Leonidio
Nonna Dario 7a Besagno
Meraki 7b Kalymnos
Gabry's Caffe 7a+ Besagno
Nově komentované:
Peťánek 7B Srbsko
Horní Varianta 7- Žleby
Peťánek 7B Srbsko
Rebel Yell 7a Kalymnos
Malý Prd 6C+ Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: subscripce and pay to win | subscripce and pay to win | Re: aby zo seba nerobili .. | Re: ? | aby zo seba nerobili .. | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: ? | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (33)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Parťák do hor, žula volá | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1667 
 50 dní v divočině 
 1150 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1463 
 Andrea 
 1186 
 Ashima 
 967 
 Barkley Marathon 
 1003 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1049 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 931 
 Gálfy - Horský život 
 893 
 Jak se staví ledovec 
 874 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1254 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1018 
 Lezci z Manína 
 1062 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 906 
 Operace Nos 
 1037 
 Plamen nikdy nezhasne 
 923 
 Pohlednice z konce světa 
 1162 
 Pomíjivost ledu 
 893 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 930 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 932 
 Rhapsodia Corcontica 
 934 
 Sama 
 1082 
 Šampioni zlatého údolí 
 999 
 S lyžemi v oblacích 
 1203 
 Tenaya Traverse Challange 
 1011 
 Tenkrát na východě 
 1189 
 Velká alpská silnice - 73 
 962 
 Za oponou velehor 
 1144 
 Zápasník Dee Dee 
 1023 
 Životní výprava 
 1057 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.