LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
Hory:
24.Slavíček 3060
25.Petr 2960
26.Novák 2688

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189145 cest
Nové přelezy:
Rošáda 7C
Hydra 7C+
Nočný Spoj 8A
Nočný Prim 8A
Nočný Spoj 7B+
15 Snežnýc 7C
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+

Stěny
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
Ymca - Krásné Březno
Boulder club - Zákupy

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v boulderingu a rychlosti Tai'an, Čína

výsledky

Další SP v boulderingu a rychlosti byl o víkendu znovu v Číně, ve městě Tchaj-an (Tai'an), opět bez české účasti. Bouldering vyhrál v mužích Izraelec Alex Khazanov, za ním byli na pódiu Slovinci Jernej Kruder a Gregor Vezonik. V ženách opět zvítězila Japonka Akiyo Noguchi.

Druhá byla Japonka Miho Nonaka, 3. Francouzka Fanny Gibert.
Mužský vítěz Alex Khazanov se probojoval poprvé na svěťáku do finále, a je to první zlato pro Izrael. Jako jediný z finalistů dal boulder číslo 4.
Podívejte se, jak lezl, ve video sestřihu bouldrového finále:





Rychlost vyhráli Bassa Mawem a Jaubert Anouck, oba z  Francie.

Nejlepší v rychlosti:
muži
1. Bassa Mawem (Francie)
2. Sabri Sabri (Indonésie)
3. Dmitrii Timofeev (Rusko)

ženy
1. Anouck Jaubert (Francie)
2. Sari Agustina (Indonésie)
3. Rahayu Aries Susanti (Indonésie)

Sestřih z finále v rychlosti:



Na startovce nebude zastoupeno Česko ani na příštím asijském závodě v Japonsku. Bratři Stráníkovi jsou zapsáni až na závod SP v americkém Vailu, který je na programu 8.-9. června.

Výsledky z Tchaj-anu a další info viz:

IFSC Climbing Worldcup (B,S) - Tai'an (CHN) 2018
12 - 13 May 2018

sth   [úpravy] 06:29 16.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Trochu chladné závody12:11:36 17.05.2018
U obou závodů v Číně mi chyběla divácká atmosféra, s Meiringenem se to nemohlo srovnat. Denní světlo a slunce nic moc a pak až téměř neslyšitelná divácká kulisa, to vše přispělo k pocitu chladných závodů. Ovšem lezecky to bylo v Tai´anu opět zajímavé, další svátek gaučového lezce. Zase postupová loterie do finále, v mužích rozhodly pokusy na 3 topech, v ženách tentokrát vyžadoval postup dát 3 topy. V ženách naprosto diktuje Akiyo Noguchi. Škoda, že opět nezávodila Janja Garnbret, docela by mě zajímalo přímé porovnání. Obě mají podobný lezecký projev, radost pohledět. V mužích naprosto zasloužené vítězství Alexe Khazanova, jakoby ho nabudilo 70. výročí vyhlášení státu Izrael, které následovalo den po závodě. Jeho výkon ve čtyřce ve stylu vyber twister a ukřižuj se za megakozy byl famózní. Famózní byl  i Jernej Kruder, jediná letošní stálice všech finále, k vítěství mu moc nechybělo. Gregor Vezonik potvrdil status vycházející hvězdy druhým letošním třetím místem. V ženách celkově vede Miho Novaka jen o 10 bodů před Akiyo Noguchi a o 133 bodů před třetí Fanny Gibert. V mužích vede Jernej Kruder před Tomoou Narasaki o 56 bodů, třetí Alex Rubstov ztrácí 99 bodů. V národních týmech stále diktuje Japonsko, Slovinsko je druhé, Francie třetí. Martin Stráník je celkově na 29. místě. ČR patří 20. místo. Další kola jsou 2.6. v Japonsku a 8.6. v USA.
Bídaodpovědět 
 Re: Trochu chladné závody09:41:26 18.05.2018
dobrá práce (palec nahoru) :)

Akorát si nejsem jistý, jak moc Khazanov (nebo Chazanov?) prožívá výročí založení Izraele, jeho rodiče přišli z Ruska. Famözně v tom 4. bouldru založil tu patu, to si myslím mohlo rozhodnout. Miho Nonaka, nebo Novaka. Zdá se mi to, nebo by při starém systému bodování skončil Tomoa Narasaki v semifinále 2.?

Jinak řekl bych, že od kvaldy po finále hodně rozhodují počty pokusů. Možná až moc, protože podle mě dost rozhoduje náhoda. To by mohlo znamenat, že rozhoduje čtení bouldrů...a nebo by to taky mohlo znamenat, že rozhoduje náhoda (protože podle mě správná beta, tedy čtení boulderů, bývá i o náhodě) nebo oboje. Pokud jsou bouldery jasnější, ale těžší, takže padne míň topů, je to možná spravedlivější. Asi chce IFSC, nebo diváci, nebo obojí topy?
R. odpovědět 
 Re: Trochu chladné závody13:51:21 18.05.2018
No jo, podle me by to ozivil sprint pro ceny ke stolku. Skoda, ze tyhle staty ignoruji male staty jako jsme my a ty dobre napady neprebiraji.
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187979)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sochár Um 7B Chtelnica
Nočný Primitív Low 8A Chtelnica
Nočný Spoj Low 8A Chtelnica
Prolegomens 7b Margalef
Malá Gazdinka 4- Súľov
Nově komentované:
Moitié Quiche, Moitié Pizza 7c+ St. Léger Du Ventoux
Roky Erictson 7b Leonidio
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov
Kút 5+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | otevřená příležitost k bezplatné půjčce | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1609 
 50 dní v divočině 
 1111 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1431 
 Andrea 
 1153 
 Ashima 
 941 
 Barkley Marathon 
 971 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1027 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 866 
 Jak se staví ledovec 
 848 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1227 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 994 
 Lezci z Manína 
 1031 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 887 
 Operace Nos 
 1013 
 Plamen nikdy nezhasne 
 899 
 Pohlednice z konce světa 
 1135 
 Pomíjivost ledu 
 875 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 903 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 911 
 Rhapsodia Corcontica 
 912 
 Sama 
 1064 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1176 
 Tenaya Traverse Challange 
 985 
 Tenkrát na východě 
 1164 
 Velká alpská silnice - 73 
 951 
 Za oponou velehor 
 1139 
 Zápasník Dee Dee 
 999 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.