LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
40.Winter 10132
41.Černík 10131
42.Duchoň 10097
Bouldry:
40.Černý 9234
41.Jeliga 9203
42.Ježek 9203
Hory:
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203959 cest
Nové přelezy:
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ukrajinky plánují v Kašmíru prvovýstup

Shafat IIZatím ještě stále v indickém Dilí čekají na konec monzunových dešťů  Marina Kopteva a Galina Chibitok, které plánují prvovýstup stěnou kašmíské šestitisícovky Shafat II.










Stěna, kterou poprvé prostoupili v r. 2007 Micah Dash a Jonny Copp, dostala pro svoji nepřístupnost jméno Shafat Fortress. Ukrajinky ji plánují prostoupit odlišnou, a nutno podotknout, že velice elegantní trasou (viz také Marinin článek v blogu na Risk.ru).

Na cestu se účastnice výletu poctivě připravovaly včetně aklimatizace na Kavkazských pětitisícovkách bezprostředně před odletem do Indie. Nyní tedy jen vyčkávají konec monzunového období (které se letos protáhlo a v závěru udeřilo s nebývalou intenzitou – Nepál a rozsáhlé části Pákistánu i Indie sužují nyní rozsáhlé záplavy, které si již vyžádaly několik stovek obětí a celé oblasti odříznuté vodou od světa). 



Marina Kopteva a Galina Chibitok

Marina a Galina

repro z facebook/ové stránky expedice:

Shafat Fortress. Wm's Marmot Ukrainian team



Na místě je asi podotknout, že se nejedná o výlet nějakých neznámých holek. Obě protagonistky jsou dlouholetými ukrajinskými reprezentantkami, které za sebou mají řadu úspěchů napřed na poli sportovního lezení, později i sérii úspěšných obtížných skalních výstupů (včetně úspěšných sólovýstupů) v horách i velehorách.

Za jeden z největších alpinistických úspěchů uvedené Marina a Galiny je považován ženský prvovýstup, který ještě s Annou Yasinskayovou podnikly v roce 2011 v severozápadní stěně známého pakistánského obelisku Trango Towers. Cesta Parallelniy Mir (VI + 6b A3), jim tehdy trvala osmatřicet dnů.

Jedná se zcela nepochybně o tým s reálnou šanci stěnou prostoupit. Každopádně Marině a Galině přejeme hodně štěstí! 

Zdroje a odkazy:

Facebook/ová stránka expedice: Shafat Fortress. Wm's Marmot Ukrainian team
Maryna Kopteva – osobní fb profil
Galina Chibitok – osobní fb profil
Risk.ru – blog o úmyslu prostoupení stěny
Jedny z mála relevantních informací o stěně
Alpinist.com: článek úspěchu Mariny a Galina na Trangu v r. 2011

Expedici bude možné sledovat i prostřednictvím FB profilu Lezce:
Facebook/ový profil Lezce


Tomáš FRANK   [úpravy] 23:54 06.09.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 devcata15:24:28 07.09.2014
podle mne dosahnou vrcholu jeste v zakladnim tabore
boza kafkaodpovědět 

 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189861)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Houdini 6c+ Pinell De Brai
L'heura 6c Pinell De Brai
Processó 6b+ Pinell De Brai
El Americano Pod 6b+ Chulilla
Mi Tesaro 6b Chulilla
Nově komentované:
Highlander 8-/8 Roviště
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Je tu článek o tom, | Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2443 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2627 
 Ne, uniklo mi to. 
 2338 
 Sleduji jen Adama. 
 2456 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.