LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151373 cest
Nové přelezy:
Májový Deš 9
Rádio 1 Xb
Bir Uzun Y 9
Sportbohre 9-
Sibarita 7c
La Ultratr 7b
Voodoo 9
Hobit 7c
Giljotina 8a
Pingvin 8a+

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Ymca - Krásné Březno
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Strakonice
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulder kolotoč

Teplice 6.1.2001

Jak už víte, 6.1.2001 se v Teplicích podruhé roztočil Boulder kolotoč. Zavítalo k nám 54 závodníků, každý přivedl nějakého diváka a zábava mohla začít. (Tento příspěvek mi Jarda poslal už dávno, ale nějak jsem na něj zapomněl, tak se vám všem omlouvám za toto zpoždění - Hop)

Kvalifikace se lezla po čtyřech bouldrech stylem flash. Každé tři minuty nastoupil nový závodník, který pak tři minuty odpočíval a pak zase tři minuty lezl až se prolezl  do poslední cesty. Na stěně se tak stále pohybovali čtyři lidé a bylo na co se dívat. Každá cesta byla ohodnocena sty body. V případě přelezu na první pokus se přidala ještě dvacetibodová prémie. Protože jsme ale lákali k závodění i lezce, kteří se nemohou srovnávat se zkušenými závodníky, bylo v každém bouldru několik výrazně označených chytů navíc. Tyto lehčí varianty umožnily závodění i těm méně zkušeným. Bodování těchto variant bylo samozřejmě upraveno.


Z kvalifikace postoupilo do finále 11 mužů a 4 ženy. Finále už se lezlo stylem OS. Bylo složeno ze tří cest. Na každé z nich se vystřídali všichni finalisté a pak následovala další. Jak vše dopadlo si můžete přečíst ve výsledkové listině.


Po celý den se mezi diváky proplétal pan Kouřimský, otec jednoho z organizátorů, a fotil a fotil. A ne jen tak obyčejně. Fotoaparát byl digitální a kdo nám nechal svou mailovou adresu, měl by dostat svou digifotku po internetu. Třetí tisíciletí je tu.


Otec druhého organizátora coby přespadesátník byl nejstarším závodníkem a vůbec si nevedl špatně. Závodit se mu sice nechtělo, ale co mu zbylo, když jsem mu pohrozil, že už s ním nikdy nepůjdu do skal.


Oproti loňsku nás přepadla početná enkláva dětí. To co předváděli za kousky je zřejmě velkým příslibem do budoucna. Nebojím se tvrdit, že kdyby nebylo jejich zatím menšího vzrůstu, všechno by vyhrály.


Každé podobné setkání lidí jakým byl i náš Kolotoč zůstane v paměti podle atmosféry, která se vznáší nad celou událostí. Za atmosféru, kterou alespoň pro mne začalo nové tisíciletí, chceme s Honzou všem poděkovat.


Tušíme, že nemůže být naší ambicí pořádat pohárové závody, ale pokud se i příště podaří dát dohromady lidi, kteří závodí do posledního dechu a přitom upřímně fandí soupeřům, kteří se do večera společně baví nejen lezením, pak se přetrhneme, abychom se za rok opět mohli sejít. My jsme s Honzou moc času na vychutnávání neměli, ale sem tam pochvalné slovo a potlesk na závěr nám napověděli, že  všichni přítomní strávili příjemný den. Takže děkujeme všem a napřesrok nashledanou.

Jarda Maršík   [úpravy] 12:48 28.02.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 NEDOMYŠLENO, aneb kritika do vlastních řad
Jako druhý z organizátorů (Honza Kouřimský) musím uvést na pravou míru ono třetí tisíciletí a nové technologie.
Opravdu jsme slibovali, že každému kdo uvede na přihlášku svůj mail pošleme jeho foto ze zápolení s Boulder kolotočem. Opravdu můj tatík nafotil něco přes 120 digitálních fotek většiny závodníků.
NEDOMYSLEL jsem ovšem jak poznám kdo je kdo, když boulderisti nenosej na zádech čísla jako třeba hokéjisi. Takže ač mám E-adresy některých závodníků nevím kam mám které fotky poslat (až na pár lidí co znám). Hloupé že? Druhý rozměr tohoto "bonusu" tkví v tom, že když jsem kámošovi co tam byl poslal pár fotek, div mě neukamenoval, že to stahoval třičtvrtě hodiny, čímž pádem nemohl nic jinýho dělat a ještě se prej nedoplatí... Proto byl tento projet pozastaven. Nicméně všechny fotografie mám zálohované a pokud máte zájem ozvěte se a zkusíme s tím něco udělat.
Jako možné řešení mě napadlo poslat pár fotek Hopovi na Lezce (asi 40 ze 120-ti jich je fakt pěknejch),aby je pustil na net, kde si je budete moci prohlídnout, najít se, případně si je stáhnout... Nevyznám se ovšem v HTML jazyku, tudíž nevím nakolik by to byla úmorná práce vše vystavět do nějaké galerie ze závodů. Co mylíš Hope ? Jinak díky za účast, výkony a atmosféru. Mějte se
Zapsal: Kouřa, 17:17:11 28.02.2001
 Fotky
Fotky mi určitě pošli. Nějak je už stáhnu a pak vymylim jak je lidem ukázat. Fotek není nikdy dost. Mimochodem fotky do rubriky Foto Dne pomalu dochází a tak budu rád i za jiné fotky od kohokoliv. To je výzva i pro ostatní.
Zapsal: Hop, 07:16:33 01.03.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Ona
 Databáze cest:
Všechny cesty (183875)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Ultratrail De Lluna 7b Margalef
Sibarita 7c Katalan
Převis 5+ Mazák
No Tinc Padrina 7a+ Margalef
Diagonála 6- Mazák
Nově komentované:
Spodina Lebeční VIIIa Hrubá Skála
? 8+/9- Frankenjura
Radegast 8 Súľov
Interferenzstreifen IXa Oybin
Katův Šleh VIIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
to už je fakt na vyhazov | ??? | Ach ta grafika | Apríl už byl..... | Re: Mágo | Re: Mágo | Mágo | Logo | Bouldr | Respirator |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Český horolezecký svaz má nové logo (5)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2230 
 Ne 
 2120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.