LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151374 cest
Nové přelezy:
Májový Deš 9
Rádio 1 Xb
Bir Uzun Y 9
Sportbohre 9-
Sibarita 7c
La Ultratr 7b
Voodoo 9
Hobit 7c
Giljotina 8a
Pingvin 8a+

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tomáš Petreček a spol: počasí nás na vrchol K2 nepustilo

Trojice horolezců Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vzdala vrcholový pokus o K2 (8611 m), na kterou lezli Česenovou cestou, bez umělého kyslíku a výškových nosičů. "Počasí rozhodlo za nás, na vrchol prostě nikoho nepustí," píše na Facebooku.

"🗻⛺Po bezesné noci v osmi tisících metrech jsme ráno otevřeli stan a doufali, že nám počasí ukáže svou nejlepší tvář, ale opak byl bohužel pravdou. Čekala nás perfektní mlha a k tomu asi 15 cm nového sněhu. Tím bylo vše rozhodnuto, jediná cesta vede dolů. V C4 už nikdo nezůstává.⏬⏬⏬
Věděli jsme, že už v předchozích dnech byly pokusy o pokračování z C4 na vrchol na horní hraně rizika. Mraky nezpevněného sněhu v podstatě znemožňovaly jakýkoliv pohyb, který je v 8000 m už tak velmi náročný, a laviny na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat. Jen se štěstím se všichni lezci vrátili v pořádku zpět do C4.
V našem počasí byl i postup zpět do C4 velmi náročný na orientaci, a to i přesto, že nahoru jsme šli teprve včera. Po několika hodinách odpočíváme u našeho druhého stanu, který jsme zanechali v C3. Balíme stan a dlouho se nezdržujeme. Chceme zpět do BC ještě dnes. Výška se na našich tělech už pěkně začala podepisovat, to poznám, protože mi začínají padat kalhoty. :-D
Do BC dorážíme po dalších osmi hodinách nekonečného slaňování a scházení, dobití a vyčerpaní, tak jak se vám to stane jen v horách. Ale šťastní, že jsme zpátky a čeká nás noc relativně v teple a bezpečí a hlavně opravdický spánek. 🙏😴
Dobrou noc Vám i nedobytné krásce čnějící nad námi! 🌅


Viz post na FB ze dnešního večera:




Předchozí zpráva ze 17.7.:

Tomáš Petreček a spol vyrazili na vrcholový pokus o K2


Trojice horolezců Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazili na vrcholový pokus o K2 (8611 m), a to Česenovou cestou, bez umělého kyslíku a výškových nosičů. Včera vystoupali z BC do C3 ve výšce 7200 m. Tomáš o tom informuje na Facebooku.

"🚩Vzali jsme to hopem a tak už ULÉHÁME V C3!⛺️
🕛Vyráželi jsme už někdy po půlnoci, abychom se vyhnuli ostrému slunci a získali dost času na dlouhý výstup.
Tajně jsem doufal, že cesta bude alespoň trochu vyšlapaná, ale místo toho na nás čekal ostrý ledový vítr🌬❄️, který nejenže zavál všechny stopy, ale nepříjemně se "zakusoval" i pod teplé péřové oblečení. Naštěstí nás trochu rozehřálo vycházející sluníčko.
🛌Teď odpočíváme ve spacáku po dvanáctihodinovém výstupu a hodinky už zase hlásí -15°C...,"
napsal včera večer Tomáš v poslední zprávě z výstupu.





Předchozí článek o expedici:

Tomáš Petreček a spol zkoušejí K2 Česenovou cestou

sth   [úpravy] 23:50 19.07.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .20:28:45 17.07.2019
goood luck
odpovědět 

 K208:13:46 18.07.2019
držím palce a přeji vrchol..
chylasodpovědět 

 Foto dne:

Ona
 Databáze cest:
Všechny cesty (183875)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Ultratrail De Lluna 7b Margalef
Sibarita 7c Katalan
Převis 5+ Mazák
No Tinc Padrina 7a+ Margalef
Diagonála 6- Mazák
Nově komentované:
Spodina Lebeční VIIIa Hrubá Skála
? 8+/9- Frankenjura
Radegast 8 Súľov
Interferenzstreifen IXa Oybin
Katův Šleh VIIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
to už je fakt na vyhazov | ??? | Ach ta grafika | Apríl už byl..... | Re: Mágo | Re: Mágo | Mágo | Logo | Bouldr | Respirator |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Český horolezecký svaz má nové logo (5)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2230 
 Ne 
 2121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.