LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151380 cest
Nové přelezy:
Big Sur 7C+
Májový Deš 9
Rádio 1 Xb
Bir Uzun Y 9
Sportbohre 9-
Sibarita 7c
La Ultratr 7b
Voodoo 9
Hobit 7c
Giljotina 8a

Stěny
HO Jeseník - Jeseník
Zubří - Zubří
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
bart´s port - Praha 2
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mt. Everest a Lhotse za méně než 21 hodin

Americký horský vůdce Michael Horst vystoupil na Mt. Everest a Lhotse za méně než 21 hodin.

Na Mt. Everest vystoupil společně se svým klientem Robem Hartem dne 14. května v 9:30. Poté se vrátil do čtvrtého výškového tábora v jižním sedle (South Col), odpočinul si a o půlnoci vyrazil na Lhotse, na jehož vrchol vylezl dne 15. května v  5:50 ráno. Potom sestoupil zpět do čtvrtého výškového tábora. Je to pravděpodobně první vylezení obou vrcholů během jednoho dne bez sestupu do základního táborů. Nutno však podotknout, že Horst používal při výstupu umělý kyslík a pomoci šerpů, kteří natáhli na Lhotse fixní lana (540 metrů).

O vrchol Mt. Everestu severní stěnou se v těchto dnech pokoušel i Ueli Steck, viz minulý článek. 20.5. posílal SMS, že se svým parťákem Donem nacházejí ve výšce 7700 metrů a další den se chtějí pokusit o výstup na vrchol. V další SMS psal, že Don svůj pokus ukončil  v 8000 metrech a Steck se kvůli velké zimě obrátil v 8700 metrech (hrozily mu omrzliny). Samozřejmě, že Steck při výstupu spoléhál jen na vlastní síly, tedy žádný kyslík a šerpové. Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Zdroje:
ww.climbing.com

Simona    [úpravy] 16:10 23.05.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nadpis clanku08:53:24 24.05.2011
Ja bych to spis nazval: "Z Mt. Everestu na Lhotse za méně než 21 hodin"
:-)
honza dedekodpovědět 
 Re: nadpis clanku12:50:29 24.05.2011
to jo. správně by měl vždycky začínat od moře!
HROMISodpovědět 

 Foto dne:

Ona
 Databáze cest:
Všechny cesty (183878)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lori 8a Villanueva De Valdegovia
Mandate A Mudar 8a Fantasma
Perestroika 8c Tijuana
La Ultratrail De Lluna 7b Margalef
Sibarita 7c Katalan
Nově komentované:
Spodina Lebeční VIIIa Hrubá Skála
? 8+/9- Frankenjura
Radegast 8 Súľov
Interferenzstreifen IXa Oybin
Katův Šleh VIIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: to už je fakt na vyhazov | to už je fakt na vyhazov | ??? | Ach ta grafika | Apríl už byl..... | Re: Mágo | Re: Mágo | Mágo | Logo | Bouldr |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Český horolezecký svaz má nové logo (6)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2235 
 Ne 
 2124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.