LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
15.Klapal 11100
16.Churavý 11068
17.Šofránko 10981
Bouldry:
15.Pařík 10325
16.Širůčková 10253
17.Indrák 10150
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Černý 4920
12.Procházková 4592

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197359 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka

Kuba Novák, Ivoš Wondráček, Jarda Maršík a Eliška Adamovská

Odkazy k poslechu dalších lezeckých podcastů Nadzemí nám poslal Jan "Čaj" Šálek, který dělá audiorozhovory s lezeckými osobnostmi. Nově zpovídanými jsou Kuba Novák, Ivoš Wondráček, Jarda Maršík a Eliška Adamovská.

"Snad to přes svátky třeba někomu přijde vhod," napsal Čaj.

Zde jsou:

18. díl Kuba Novák - Kuba Novák je sympatický hodonínský horolezec s kreativní přístupem k životu . Sešli jsme se v jeho tetovacím studio Tatoo Cube a povídali si o mrazivých historkách z Tater a Baffinů, pískovcovém lezení v oblasti Chřiby, ale i o tetování a včelaření.




19.díl Ivoš Wondráček - Ivo Wondráček patří k těm lezcům, kteří mají lezecký talent a tah na bránu pouštět se do odvážných výstupů nejen v domovském Adršpachu, ale  i vyrážet za dobrodružstvím do velkých stěn a hor po celém světě. Jako ryzí lezecký sběratel je duchovním otcem projektu www.piskomil.cz, kde se koncentrují pískaři, kteří jsou schopni v jedné oblasti za 24 hodin vylézt 100 hodnocených bodů a získat tzv. "pískomila".




20.díl Jarda Maršík - Jarda Maršík je skvělý lezec a autor knihy lezení v Sasku, která pojednává o této unikátní lezecké oblasti kousek od Drážďan. Celá oblast je opředena mýty o odvážných lezcích, dobrodružných cestách, schovaných bivacích a nádherných trecích s božskými výhledy na stolové pískovcové hory a staré hrady.




21.díl Eliška Adamovská - První ze série rozhovorů s tréninkovou tématikou a mladými extrémisty. Eliška Adamovská je v současnosti nejúspěšnější česká závodnice v lezení na obtížnost a v posledních letech aspiruje i na nejvyšší příčky v závodech se světovou konkurencí.
 




V předchozích dílech Čajovi u mikrofonu odpovídali  Honza Drobek Krch, Jirka Prcas Slavík, Honza Kareš, Věrka Kostruhová, Pavel Johny Jonák, Janek Bednařík, Tomáš Čada, Ondra Beneš, Franta Čepelka, Rudolf Tefelner, Josef Hausmann, Dušan Stoupa Janák, Tomáš Tomajda Sobotka a Tomáš Sedláček.

Viz:

anchor.fm/nadzemi

Psali jsme o nich letos v říjnu zde:

Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka

a před tím v červnu zde:

Horolezecký podcast Jana Čaje Šálka s Pavlem Johny Jonákem atd.

Standa Holec   [úpravy] 12:28 20.12.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky moc!22:33:14 20.12.2020
Jedu podcasty už nějakej ten pátek. Na  tenhle jsem narazil teprve nedávno a smekám. Baví mě délka, otázky, hosté, způsob jakým je hovor veden. Navíc má Čaj příjemný hlas a velmi dobře se poslouchá. Díky moc! A těším se na další díly!!
Milanodpovědět 

 Díky08:08:30 21.12.2020
Jojo, podcasty od Šálka jsou skvělý. Díky, díky a ještě jednou díky.
Smejčiodpovědět 

 chceme Hudyho12:31:26 21.12.2020
Nazdar Čaju, chceme Hudyho a chceme ho od tebe :-D
slabouchodpovědět 
 Re: chceme Hudyho12:47:31 21.12.2020
Nebo někoho z AIXu
odpovědět 

 výborné17:12:38 21.12.2020
výborné Čaju, díky moc! :-)
Jirkaodpovědět 

 Pecka!18:30:59 21.12.2020
Díky Čaji, jde ti to výborně!
Jan Šimánekodpovědět 

 radost23:09:51 21.12.2020
naprosto perfektní rozhovory,pořád mě překvapuje jak je Čaj připravenej na každej rozhovor,jeho přehled o skalních oblastech o cestách a o lidech z lezecké komunity je opravdu nevšední. každej rozhovor je radost poslouchat.k tomu uvolněná atmosféra a velice příjemný projev,zatím sem neslyšel nic s čím bych mohl jeho podcasty srovnávat.děkuji a těším se na co nejvíce pokračování.
danielodpovědět 
 Re: radost09:42:27 22.12.2020
Přesně to samý jsem si říkal včera, když jsem si pustil za sebou rozhovor s Jardou Maršíkem a s Eliškou Adamovskou, Čajův přehled o cestách a lezení v Sasku a zároveň o sportovním lezení a tréninku je až obdivuhodný. Líbí se mi, že díky jeho rozhledu si dokáže s těma lidma opravdu zajímavě popovídat. Rozhovory parádní, těším se na další.
Pavelodpovědět 
  Re: radost10:57:54 22.12.2020
K tomu přehledu. Občas trochu vaří z vody, ale pokud posluchač o dané věci něco zrovna neví, tak to ani nepostřehne;) Jinak opravdu asi nejlepší, co je teď k poslechu/shlédnutí. Jen tak dál a díky.
odpovědět 

 Díky - skvělé!10:40:38 22.12.2020
Chtěl bych poděkovat a smeknout před autorem...tyto podcasty jsou naprosto skvělé. Plynou, skvěle se poslouchají, mají myšlenku, zasměješ se... opravdu dobrá práce.
 MáraSodpovědět 

 Pekne10:49:29 24.12.2020
Je to doby, zadna nahoda a hra na improvizaci nebo radoby umeni, jako od jinych tvurcu. Jen tak dal. Kvalitni obsah, ktery se jen tak nevidi.
Michalodpovědět 

 poznatek16:19:51 27.12.2020
zaujalo mě to držím palce.ivoš je super človíček..lezeckej fenomen...ahojky gusta.
gustaodpovědět 

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189225)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaquistador 8a Chulilla
Bílý Rys 9 Ťažká Dolina
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Nově komentované:
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Fanda dne | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (147)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (27)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3687 
 Někdy ano 
 4266 
 Ne nepoužívám 
 4006 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.