LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10790
18.Kalvas 10731
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Majdloch 10000
18.Chejn 10000
19.Bulička 9956
Hory:
19.Petr 3220
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200050 cest
Nové přelezy:
Přeplácává 7C
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b
Super Cant 8a
La Bandida 8a
Ratikon 8a
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+

Stěny
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Liberec
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází zimní Everest

-reklama-

smallPrvní sníh napadl a stihl zase úspěšně roztát. Při vyčkávání na další nadílku navrhujeme prolistovat stránky zimního Everestu a načerpat inspiraci na čas, kdy kolem nás budou konečně dvoumetrové závěje. Anebo kam utéct, pokud se chcete naopak ohřát v horách na druhé polokouli. Zkrátka pro každého milovníka hor máme opět něco. Co jsme pro vás připravili tentokrát?

Cestovatel a fotograf na volné noze Michal Balada ve velmi poutavém portfoliu představí evropské hory od Tater po Savojské Alpy v tom nejkrásnějším světle a kompozici. Jeho fotografie zdobí navíc i titulní stranu zimního Everestu.


Ranní zrcadlení,Mont Blanc

foto © Michal Balada


Ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá, všichni milovníci mrazivých sportů, kteří už týdny brousí hroty maček, cepínů a voskují skluznice, vám potvrdí, že zima už je tady. Zimní Everest myslí na všechny tyto nadšence a proto ve trojici článků přináší přehled vybraných skialpových túr ve Stubaiských Alpách, reportáž z mrazivého výstupu severní stěnou Wildpitze i řadu tipů na lezení v ledu u našich jižních sousedů pro začátečníky i ostřílené borce.


Skialpový ráj v pohoří Stubai

foto © Jakub Cejpek



Severkou Wildspitze

foto © Tomáš Laburda



Maltatal

foto © Marek Čech


Jižní Amerika je eldorádem pro všechny milovníky hor a těch vysokých především. Na druhou polokouli máte možnost zavítat hned ve dvojici článků. V pokračování vyprávění o nízkonákladové výpravě napříč Jižní Amerikou zavítáte tentokrát do Bolívie, Peru a Ekvádoru, kde zažijete jak rozpálené Altiplano, tak mrazivý vítr na vrcholu Huyana Potosí abyste se v zápětí mohli opláchnout ve vlnách Pacifiku. V druhém vyprávění vylíčí Petr Mazal, jaké to je kráčet z výšky 6000 metrů trasou, která končí až v zelené džungli. Věřte, že s třiceti kily na zádech se nejedná o žádnou nedělní vycházku.


Cordillera Real, Bolívie

foto © Kateřina Krejčová



Yunga Cruz trek

foto © Petr Mazal


Máte touhu zakusit trochu toho řídkého vzduchu a vyrazit na nějakou tu šestitisícovku? Michael Augustin vylíčí, jak to vypadá na jedné z nejoblíbenějších himálajských "šestek", na kterou, jak on sám tvrdí, vyleze úplně každý.


Mera Peak, Himálaj

foto © Tomáš Lain


Jako již pravidelně pokračujeme se seriálem o historii československého horolezectví, kde tentokrát Jirka Novák poutavě povypráví o pěti velkých prvovýstupech, které se v sedmdesátých a osmdesátých letech odehrály v Dolomitech, v Begellu a v okolí Grandes Jorasses.


Hřeben Grandes Jorasses

foto © Jiří Novák


Honza Haráč vyzpovídal v rozhovoru Máru Holečka a díky tomu se můžete dozvědět, jaké plány má tento ostřílený expediční borec do budoucna. Že se jedná o nemalé cíle, netřeba zdůrazňovat.

Marek Holeček

Mára Holeček

foto © archiv Máry Holečka



A mnoho dalšího inspirativního čtení:
• Mikuláš v Andalusii
• Bloudění Atlasem
• Horal, ten tvrdej chleba má
• Rozhledna Ötztálských Alp


Alpenverein do ledna 2016 + 4 Everesty za 1750,- Kč
Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Akce pro nové členy: zařiďte si členství už nyní a bude Vám za standardní cenu platit až do konce ledna 2016!



Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com
floowie.com

Marťan   [úpravy] 14:13 19.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189483)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prtko Jistič 7+ Chřenovice- Podhradí
Kankikawa 6c+ Cuenca
Dolores 7a Cuenca
Equipo Piranha 6c+ Cuenca
Colector De Dolor 6b Cuenca
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (40)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1806 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1952 
 Ne, uniklo mi to. 
 1697 
 Sleduji jen Adama. 
 1757 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.