LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10113
43.Winter 10101
44. 10100
Bouldry:
42.Jeliga 9203
43.Zímová 9203
44.Zítková 9203
Hory:
31. 2332
32.Kulajta 2304
33.Nehasil 2188

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195031 cest
Nové přelezy:
Winterpleš 7C+/8A
Pumping On 9+
Estilo Oni 7c
Acrovatis 7c+
Jolly Jump 8A
Katil Kim 9+/10-
Ouroboros 8A
Katil Kim 9+/10-
Pumping On 9+
Le Lot De 7C

Stěny
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Eliass - Ostrava
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck pohřben svou rodinou - oficiální zpráva o nehodě

Rodina švýcarského špičkového výškového horolezce Ueliho Stecka vydala před chvílí k jeho úmrtí oficiální tiskovou zprávu o dnešní kremaci v klášteře Tengboche a o bližších okolnostech nehody pod Everestem při jeho výstupu na Nuptce.

Rodina se ráno rozloučila s Uelim v klášteře Tengboche na slavnostním ceremoniálu. Podle nepálské tradice byl zemřelý zpopelněn při působivém obřadu, který trval přibližně tři hodiny.

Na přání rodiny se obřadu účastnili pouze nejbližší - manželka Nicole a rodiče. Rodina popisovala obřad, organizovaný buddhistickými mnichy, jako vážný a působivý, smutný a zároveň osvobozující.

Rodina převeze část popela do Švýcarska. Má také v úmyslu ve Švýcarsku uspořádat rozloučení pro jeho přátele, známé a kolegy a rovněž pro veřejnost. Místo a datum budou upřesněny.


Klášter Tengboche



Další pozadí nehody Ueliho Stecka



29. dubna 2017 Ueli Steck vystoupal ze základního tábora pod Everestem do tábora 2 ve výšce zhruba 6400 metrů nad mořem. Jeho původním plánem bylo vylézt další den na další aklimatizaci na Everest do téměř 8000 metrů vysokého Jižního sedla, aby se vrátil do tábora 2 ve stejný den.

V táboře 2 Ueli zjistil, že podmínky ve stěně Nuptse jsou ideální, a proto se večer rozhodl, že změní svůj plán a následující den vyleze na Nuptse.

30. dubna 2017 Ueli vyrazil ve 4:30. Spolu s Francouzem Yannickem Grazianim překročil ledovec. Poté Graziani pokračoval po normální trase na Everest směrem k táboru 3, zatímco Ueli začal stoupat za svým cílem. Nehoda nastala asi v 7600 metrech kolem 9:00 (místního času). Jeho tělo bylo nakonec vyzvednuto italským pilotem vrtulníku ve výšce asi 6600 metrů a přeneseno do nemocnice v Káthmándú.

Příčina nehody je ještě neznámá.

Rodina vytvořila virtuální kondolenční knihu pro Ueliho přátele a známé: www.uelisteck.ch/en/rip

Celá tisková zpráva viz:
http://www.uelisteck.ch

sth   [úpravy] 19:29 04.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Marketing až do konce20:16:05 05.05.2017
Nic
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
Atalaxia, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188971)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Elegancia 7+ Dolina Zeleného Plesa
Chain Lane 6a+ Sierra De Toix
Short And Sweet 5c Sierra De Toix
Malaspina 6c+/7a Cucala
Con Mi Tufa Te Rompo El Pocket 6c+ Cucala
Nově komentované:
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri
Who Dares Wins 7b Leonidio
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery
Dumlupinar 7 Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | Re: Sestup GG | Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1773 
 Někdy ano 
 1908 
 Ne nepoužívám 
 1863 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.