LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10981
18.Novák 10881
19.Vlk 10868
Bouldry:
17.Indrák 10150
18.Stráník 10081
19.Vaňous 10075
Hory:
29. 2404
30. 2332
31.Halašta 2307

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197195 cest
Nové přelezy:
Otuzbir 9
In Memory 9
Elbe 9
Metallica 9+/10-
Yury Baba 9-
Samsara 8a
Nobody Ist 8A
Santoku 8B
La Nave Va 7C+
Jungle Boo 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hansjörg Auer - první opakování Pan Aroma 8c

Rakouský lezec Hansjörg Auer přidal do své bigwallové sbírky  další hodnotný kousek.  V Dolomitech zopakoval jako první cestu Pan Aroma 8c.

Lezecká sezona v Dolomitech je v plném proudu a lezci utočí na nejtěžší vícedélkové "prásky". Několik dní po přelezu Solo per vecchi guerrieri Ikerem Pouem vylezl Rakouský lezec Hansjörg Auer cestu Pan Aroma 8c. Autorem a prvopřelezcem této linie, která vede přes výrazný střechovitý převis v  severní stěně Cima Ovest di Lavaredo, je Alexander Huber. Hansjörg Auer cestu zkoušel tři dny během dvou týdnů. Jedná se teprve o první opakování.

Střecha Cima Ovest byla poprvé prostoupena v roce 1968 Němci Gerhardem Baurem a bratry Walterem a Eriche Rudolphem. V červnu 2007 se Martin Kopfsguter a Alexander Huber pustili do volného přelezu a kousek po kousku se touto obrovskou střechou „prokousávali“. 26. června se Alexanderovi povedl volný přelez celé cesty.


Alexander Huber v cestě Pan Aroma 8c - nejtěžší délka 8c

Michael Meisl


Pan Aroma má pět spodních délek společných s cestou “Bellavista” a stejně tak i prvních 12 metrů v převise. Poté odbočí doprava do “Baur-Route“.


topo cesty Pan Aroma 8c

Michael Meisl



Pan Aroma
Cima Ovest di Lavaredo, Dolomity
Obtížnost: 8c
Délky: 7b, 6c, 6a+, 6c+, 7a+, 8b+ (60 metrů, 7 nýtů), 8c (20 metrů, 4 nýty), 6c, 6c+, potom sestup cestou via Cassin.
Vybavení: expresky


Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 09:29 08.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

  11:28:49 08.07.2010
tak to už sou jiní páni tihle kluci že
Maroodpovědět 
 Re: 14:21:10 08.07.2010
tomu sa hovori horolezectvo v horach.. toto je podla mna hodnotnejsie lezenie ako sportove kde sa cvaka kazdy meter a cesta sa nacvicuje aj rok.. :)..
jojoodpovědět 
  Re: 15:45:44 08.07.2010
Ty si mi ukradol prezyvku?! Ty jeden! Podla mna aj sportove prelezy stoja za to, skus si Action Direkt, ty dzodzo...Podla mna v nicom menej hodnotne nez tento prelez...
jojoodpovědět 
   Re: 16:10:55 08.07.2010
No, o tomto by se dalo jistě dobře polemizovat! Každopádně za jakýkoliv takovýhle výkon, klobouk dolů!
Cyrilodpovědět 

 tsss16:41:15 08.07.2010
Fakt nechápu proč to nelezou free solo.. takovej kvak
odpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189210)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Insanity Of Grandeur 8B+ Chironico
Superspreader 7a Siracusa
Powerbridge 7b Siracusa
Il Trattore 7a+ Cannicattini Bagni
Next Time 7a Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Re: sledovat | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: Vypadlý kruh a smrt horolezce. | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: sledovat | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit | sledovat |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (140)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3517 
 Někdy ano 
 4011 
 Ne nepoužívám 
 3744 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.