LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
43.Zedek 10128
44.Kopáček 10113
45.Winter 10101
Bouldry:
43.Zímová 9203
44.Zítková 9203
45.Chovanová 9200
Hory:
29.Opice 2510
30. 2404
31. 2332

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1195824 cest
Nové přelezy:
Funkateers 7b+
All Cats A 7b+
Godfather 7c
Truffatore 7b+/7c
Boliche 7c+
Gas A Fond 8a
Ronnie Jam 7b
Šajeta 7b+
Just Do It 7b
Otuzbir 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Přelezy Adam a Sylvie

8c+ a 8b

Sylvie Rajfová vylezla cestu Fuego 8b(8a+) v Massone. Adam Ondra vylezl již své 4! 8c+ Ultimate Sacrifice.

Adam Ondra (13), který je již stabilně (a jistě i zaslouženě) nazýván Wonderkid překonal tuto cestu v oblasti Gorges du Loup. Přičemž přelezl i několik 8b stylem onsight. To ho řadí na současné 5 místo na osmánu.


Ultimate sacrifice, 8c+

foto © archive Ondrovi



Sylvie je také na úžasně vysokém místě světového žebříčku a sice na 12.pozici. Podle poznámky v místním bodovacím žebříčku jí cesta Fuego přišla spíš jako 8a+ než obvykle uváděných 8b.

Bobo   [úpravy] 09:54 20.07.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Paráda10:58:54 20.07.2006
Patří jí velká gratulace. Škoda že si Sylva nezapisuje pečlivěji cesty také do deníčku na tady Lezci.
Podle místního žebříčku a deníčku stojí za zmínku také úspěchy Adama Ondry ve francouzském Gorges Du Loup a španělském Rodellaru (8b/8b+ OS - si také zaslouží gratulaci.)
hopodpovědět 
 Re: Paráda13:16:57 20.07.2006
No ono by si asi zasloužilo gratulaci i to sobotní Adamovo 8c+.....:-)
BBodpovědět 
  Re: Paráda08:17:09 21.07.2006
Těšíme se na nějaké foto a doprovodně info z výletů těchto extra lezců, které teda nemohu za ně slíbit slíbit, ale je myslím jasné, že by všechny potěšilo.
 jirkasodpovědět 

 njn22:53:34 20.07.2006
silva je proste maser co dodat
BOBIKAodpovědět 

 Vyvolení09:18:59 21.07.2006
A podle osmanu vylezl Adam včera cestu Vyvolení 8b+ ve Sloupu...to je krasna letni jizda.
fotonodpovědět 
 Re: Vyvolení12:03:12 21.07.2006
V jeho případě Krasových. :-)).
Vlkodpovědět 
  Re: Vyvolení12:32:36 21.07.2006
což je za kolik v "normalni" klase? :-)
odpovědět 
   Re: Vyvolení20:57:54 21.07.2006
To se teprve uvidí, ale Adam není výpravčí :-))a klasifikuje raději opatrně - viz. Hormon Buranin či Big Brother :-)).
Vlkodpovědět 
    Re: Vyvolení18:02:27 24.07.2006
Ty woe, to by mě zajímalo, jaký je opak k termínu "výpravčí inflačních vlaků"? Vlku, piš sem co nejvíc, ať to tu žije! "Dětem nedochází" je taky dost dobrý, mám další výmluvu:-)
Bídaodpovědět 
     Re: Vyvolení18:18:25 24.07.2006
Bído, přece nemůžu vyházet všechny perly najednou. :-)).
Vlkodpovědět 
   Re: Vyvolení16:22:22 22.07.2006
Jeli stredni hodnota poctu pokusu rostouci fci s hodnocenim obtiznosti cesty... pak pohled do Ady denicku rika ze s vysokou pravdepodobnosti se jedna o 8c+, a to i v pripade Buraninu. (Ledva ze by vsechny pokusy nedaval v soucasne dobe, coz v predchozim tvrzeni predpokladam)
papa
matfyzem postizeny l.odpovědět 

 Foto dne:

Fisura, 4c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189059)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Tres J 7c+ Abella De La Conca
Pinchaso 7a Abella De La Conca
El Seňor De Los Bidellios 6c Mas Des Domingo
Paollo 7c Camarasa
Tiran Más Dos Tetas Que Dos 7c Mas Des Domingo
Nově komentované:
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák | Palec | Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF | PF | PF |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2041 
 Někdy ano 
 2236 
 Ne nepoužívám 
 2174 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.