LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5843 lezců
1195677 cest
Nové přelezy:
Turkish Ai 10-
La Mowgli 8c
La Mowgli 8c
Kara Elmas 9+/10-
Jack Danie 9
Revuelta E 7b+
Festival E 8A
Celopal 8A+
La Boule(s 7C
La Boule 8A

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
9a - Olomouc
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jen Venon v 7 P.M. Show 8b+, Rifle

Video + něco o Rifle

Na podzim minulého roku se Američanka Jen Vennon stala jednou z mála žen, které se podařilo v oblasti Rifle v Coloradu vylézt obtížnost 8b+, cestu 7 P.M. Show. Přinášíme video z tohoto přelezu.

Kdo byl v Rifle, tak ví, jak záludné, ale zároveň zajímavé je tamní lezení. Bez různých triků, především zaklíněných kolen, některé cesty nejdou ani vylézt, anebo jsou pak o dost těžší. Vymyslet správné "know-how" dá docela zabrat. Divné kostky a spoďáky zase potrápí techniku a k tomu všemu jsou cesty většinou dlouhé a lezení intenzivní. Není moc lezkyň, které v této oblasti vylezly nějaký ten těžký prásk. Přeci jenom se to poslední dobou několika ženám daří. 25 letá Emily Harrington, která pochází z Boulderu, vylezla „7pm Show“ v roce 2006. K tomu zde má přelezeno několik dalších cest ve stupni 8b. Další mladou Američankou s „riflovským“ 8b+ je Paige Claassen. Ta vylezla v roce 2009 40 metrové „Zulu“.

Něco málo o RIFLE - COLORADO, USA

Na první pohled vypadá Rifle, jak suť, ale jak jednou začnete zápasit v této změti kostek, uvědomíte si, že tento druh lezení je daleko zajímavější, než styl levá, pravá a řetěz. Jestli nějaká oblast vyškolí vaši techniku, tak pak je to Rifle. V kaňonu, který je dlouhý 2 km, najdete cesty od 5.7 (4) do 5.14c/d (8c+/9a) a různé styly lezení. Většina cest je však od stupně 5.11a a výše. Máte chuť na dlouhou, vytrvalostní cestu nebo na kratší silovou? A co takhle kolmější technickou? Proč ne! Hlavně lezení nevzdávejte hned na začátku. Cesty obtížnosti 6a až 7a jsou nejvíce oklouzané a to proto, že se v nich lezci rozehřívají a pak jsi jdou zkoušet svoje vysněné cesty. Místní lezci jsou velice přátelští a rádi vám poradí nějakou tu fintu v cestě. Cesty jsou nepřehledné díky struktuře skály a vypečené. Když se vám bude zdát 13a, jak 13c, tak nezoufejte, určitě je tam koleno na ulehčení kroku. Američani lezou zásadně s nákoleníky. Protože je Rifle Národní park musíte zaplatit vstup $4 (teď už možná víc) na jedno auto a nebo si můžete koupit sezónní pas. Pas koupíte přímo ve městě Rifle na adrese Police Department, 202 Railroad. Na podzim nepodceňujte oblečení, oblast je 2000 m vysoko a péřovka se občas hodí.

foto by archiv Simona
foto by archiv Simona
Další článek o  Rifle.

Zdroje: www.upclimbing.com


Simona    [úpravy] 11:24 10.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dikes11:50:53 10.03.2011
Diky za to, pěkný video, fajn holka, krásný ladný čistý přelezení.
JirkaMalejodpovědět 

 Foto dne:

Fisura, 4c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189038)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
1. Audience VIIa Na Tokáni
Stará Cesta II Na Tokáni
Stará Cesta II Na Tokáni
Skok Přes Trhliny 1 Na Tokáni
Stará Cesta IV Na Tokáni
Nově komentované:
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák | Palec | Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF | PF | PF |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2018 
 Někdy ano 
 2209 
 Ne nepoužívám 
 2136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.