LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10703
23.Kohout 10675
24.Kolomazník 10628
Bouldry:
22.Košťál 9950
23.Chejn 9950
24.Bulička 9906
Hory:
14.Šuraba 4132
15.Hess 4058
16. 3908

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197152 cest
Nové přelezy:
La Nave Va 7C+
Jungle Boo 7C
Iur 8B+
The Dagger 8B+
The Dagger 8B+
Confession 8B+
Komilator 8A
Souvenir 8A/8A+
The Rabbit 8A
Midnight L 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Craft Cho Oyu 2004

Himálaj

Auto Čahy - poutákMiniexpedice ve složení Radek Jaroš (Everest 98, Kangchenjunga 02, Broad Peak 03), Martin Koukal (mistr světa na 50km volnou technikou 03), Petr Vavrys (účastník mistrovství světa v orientačním běhu) se chystá na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa (8201m). Zeptali jsme se Radka na podrobnosti:

"Odlítáme ve čtvrtek 1.4. 2004 ve složení Radek Jaroš, Martin Koukal a Petr Vavrys. Cílem je zdolání šestý nejvyšší hory světa bez umělého kyslíku a vejškových nosičů klasickou cestou, případně variantou Messnerova kuloáru. V případě vhodných sněhových podmínek se pokusíme o sjezd na lyžích, ale netlačíme na pilu. Cestou do BC plánujeme v rámci aklimatizace trek pod jižní stěnu Shisha Pangmy z důvodu jejího nafocení a prozkoumání, protože na podzim po letním monzunu plánujeme ve složení Radek Jaroš, Zdeňek Hrubý, Martin Minařík a Petr Mašek výstup alpským stylem na její vrchol. V BC pod Cho Oyu předpokládáme bejt někdy mezi 15. až 20.4. a okolo 10.5. by se dalo uvažovat o pokusech na vrchol. Návrat expedice je plánovanej zatím na 23.5. Zpravodajství z expedice bude na www.radekjaros.cz."

PS: Dnes 29. 3. v 18 00 v kině v Novém Městě na Moravě bude beseda a promítání filmů před odletem na Expedici Craft Cho Oyu 2004 za účasti členů expedice Radka Jaroše a Martina Koukala. Jde o nové filmy z expedice Afrika - Mali 2003, K2 - Broad Peak 2003 a Kangchenjunga 2002.

Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake. (Autor Čahy)
Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake (Ilustrační foto Lezce -autor: Čahy)

Radek Jaroš   [úpravy] 12:46 29.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 800017:05:21 30.03.2004
No tak ať jim to vyjde,kua mít prachy tak bych taky vyrazil na nějakej podobnej trek,plice na to maj tak to snad daj,lezeni tam moc neni takze drzim pesti.
CheGeodpovědět 

 Mein alter Bruder a jeho alter ego18:00:51 30.03.2004
Zase to alter ego, ale přesto good luck. Jinak další česká trojka (Miroslav Hrad, Ota Louka a Miloš Palacký) míří v těchto dnech na Everest. Taky good luck, hlavně mému náčelníkovi Loukovi (ten už na Tyrkysové bohyni byl).
Papoušodpovědět 
 Re: Mein alter Bruder a jeho alter ego11:05:38 31.03.2004
Ota je bůh,ten to dá,to je ostřílenej tesák :o))
CheGEodpovědět 

 800011:41:06 02.04.2004
hodně štěstí chlapi
Maraodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189204)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Nave Va 7C+ Cresciano
Iur 8B+ Cresciano
Follame IXb/IXc Prachov
Il Dissoluto 6c San Vito Lo Capo
Pravá Krajní Varianta 7 Vernířovice
Nově komentované:
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: On se někdo diví ? | Ťulíci na skále a laně. | X | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: On se někdo diví ? | Re: samozřejmě že zakládá | Re: On se někdo diví ? | Re: Trestní odpovědnost | Re: On se někdo diví ? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (127)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3387 
 Někdy ano 
 3845 
 Ne nepoužívám 
 3606 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.