LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
20.Kolomazník 10628
21.Lukášek 10603
22.Pail 10603
Bouldry:
20.Indrák 9950
21.Chejn 9925
22.Bulička 9906
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197288 cest
Nové přelezy:
Guilty Of 8A+
Férový Hrá 8B
Dominátor 7C+
Hariquita 8B
Super Furr 7b
La Quebran 7c+
Penurias 8a
Chameleon 9+/10-
Filek 10
Atlantis 9+/10-

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lidé a hory 3/2012

Titulní maláČasopis lidé&HORY vstupuje do poloviny 11. ročníku. Při této příležitosti se tradiční dvouměsíčník věnovaný všem sportovcům, jejichž hřištěm jsou hory a skály, rozrůstá o další 4 strany.

Na celkem 80 stranách přináší opět řadu zajímavých témat. Nejvíce prostoru je v tomto čísle věnováno rozhovoru s žijící horolezeckou legendou Peterem Habelerem. Vyznavače dlouhých treků zaujme reportáž o zdolání náročného přechodu v pohoří Rewenzori, které leží na hranici mezi Kongem a Ugandou. Rovněž do Afriky nás zve článek o výstupu na Kilimandžáro a ve čtenářské rubrice se dostaneme až na Nový Zéland. Kdo raději volí cíle v blízkých Alpách, jistě ho bude zajímat text rodilého Rakušana o pohoří Gesäuse a Eisenerzských Alpách. Lezecké duše pohladí článek Adama Ondry o přelezu cesty To tu ještě nebylo, představení Hruboskalska a rozhovor se Štefanem Berežným alias Pištou.

Titulní strana


TÉMA ČÍSLA: Ortler
Král Ortler – tak bývá velmi často označován 3905 metrů vysoký gigant z vápence a ledu, který vládne údolí Suldental. Celý masiv Ortleru je opředen bohatou alpinistickou historií a skýtá nepřeberné množství výstupů a túr v kterémkoli ročním období. Jejich přehled a mnoho dalšího najdete na 16 stranách tématu.
Ortler


OSOBNOST ČÍSLA – Peter Habeler
Legenda, která společně s Reinholdem Messnerem stanula jako první na světě na vrcholu Mt. Everestu bez použití umělého kyslíku a do alpinistické historie se zapsala další řadou elitních výkonů, nám odpověděla na několik otázek. Pokud si při čtení časopisů rádi necháváte to nejlepší na konec – nabízí se rozhovor s Peterem Habelerem – velkým horolezcem, usměvavým sympaťákem, ale i filosofem, který vás donutí k zamyšlení.
Habeler


DÁLE V ČÍSLE 3/2012:
VHT: Ortler, Gesäuse, Eisenerzské Alpy, Nový Zéland
TREKING: Rwenzori, Gesäuse, Eisenerzské Alpy
LEZENÍ: Hruboskalsko, Cesta „To tu ještě nebylo“ – Adam Ondra, Ochsenwand, Petrohradské Padání, Nový Zéland
HISTORIE: Pišta (Štefan Berežný), historie výstupů na Ortler, Radovan Kuchař
EXPEDICE: Kilimandžáro
ROZHOVORY: Peter Habeler, Pišta (Štefan Berežný)
METODIKA: Bezpečnost na feratách, Nebezpečí sněhových polí, Trénujeme na trek v Nepálu, Výživa pro sportovce
OSOBNOSTI: Peter Habeler, Pišta (Štefan Berežný), Adam Ondra, Radovan Kuchař, Alpy Extreme Team
TEST: Karimatky Yate, Boty Inov8 Trailroc
SOUTĚŽE: Čtenářská tajenka, Poznej horolezce (na základě kreslené karikatury), Čtenáři v akci

Adam Ondra


Hruboskalsko


ROČNÍ PŘEDPLATNÉ LIDÉ&HORY JAKO ORIGINÁLNÍ DÁREK:
Potěšte své blízké ročním předplatným lidé&HORY – více zde:

ELEKTRONICKÁ VERZE ČASOPISU:
Elektronické verze jednotlivých čísel najdete na dvou virtuálních vydavatelstvích: www.floowie.comwww.publero.com.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.
Příjemné čtení a pohodové léto vám jménem redakce časopisu lidé&HORY přeje
Daniel Polman, šéfredaktor

(Původně vyšlo 1.6.2012)

Dan Polman   [úpravy] 05:36 06.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (189253)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Guilty Of The Makita 8A+ Bolešiny
Tecla 7a+ Jaén
Švindl 7B Bolešiny
Siamesas 7b+ Mula
Sucina 7b+ Mula
Nově komentované:
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge | Re: Pěkná podívaná | Re: lige on the edge |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (24)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (4)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi | Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 82 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 100 
 Ne, uniklo mi to. 
 95 
 Sleduji jen Adama. 
 93 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.