LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
18.Kalvas 10731
19.Kohout 10675
20.Kolomazník 10628
Bouldry:
18.Šípek 9950
19.Košťál 9950
20.Indrák 9950
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1196998 cest
Nové přelezy:
Bílý Rys 9
Zloty Dagg 7C+/8A
La Montana 8a+/8b
Tiempos De 7b
Double Led 7b+
Zloto Walo 7C
Zloty Dagg 7C+/8A
Zlotý Dagg 8A
Antes Tron 8a
Cantalobos 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na tatranské chodníky dorazí Schengen až v červnu

Turisté, kteří se rozhodli, že zrušení hranic využijí k prozkoumání polské strany Vysokých Tater, mají smůlu. Tedy pokud tam chtějí dojít ze Slovenska. Po vyznačených chodnících budou lidé moci přes hřebeny hor přecházet až od poloviny června.

Viz článek na: iDNES

PS: A co horolezci? Budou moci přes hranici už nyní?

iDNES   [úpravy] 22:17 17.12.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hranica09:24:23 18.12.2007
Samozrejme, ze pre horolezcov plati presne to iste. nepovolene prekrocenie statnej hranice je jedno kde sa udeje. Aj ked si nepamatam, kedy bol za to niekto potrestany :)))
Ericodpovědět 
 Re: hranica09:50:12 18.12.2007
To je samozřejmě od 21.12.2007 blbost. Jediné omezení platí už jen ze strany ochrany přírody. Takže tady je řešení: 1) na polské straně se může chodit kdekoliv v zimě i v létě. Když tedy přejdeš z hranic do Polska, je to každému šumafuk. 2) na slovenské straně mohou do terénu nad chaty v zimě jen horolezci z průkazem JAMES, ČHS, OEAV a jakékoliv jiné organizace v UIAA (tedy třeba i skialpinisté a horští turisté). Musejí vystupovat cestami obtížnosti aspoň II. Sestupovat mohou kudy chtějí, ale musí to být nejkratší a k přírodě nejšetrnější cesta. X) Co se tedy může stát: Horolezec vyleze legálně z Polska na Rysy a sejde na Slovensko. Může tvrdit, že to byl nejjednodušší sestup. Nebo třeba vyleze ze Slovenské strany na Mengusovský štít s lyžemi, sejde do sedla a do Polska sjede na lyžích. Silniční přechod v Lysé Poľaně je úplně volný.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: hranica21:17:37 18.12.2007
Tiez som to tak pochopil. Vzhladom na zdroj ma taketo informacie neprekvapuju. Povodna sprava je sice pravdiva, ale zvadza k nespravnemu pochopeniu.
d.odpovědět 

 Foto dne:
Red Point Wall
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (189220)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Modern Slavery 7c Kalymnos
Šaškárna VIIb Prachov
Míťova Spára VII Prachov
Prosciutto Crudo VI Prachov
Els Martellassos 6b+ Siurana
Nově komentované:
Magic Woman 6b San Vito Lo Capo
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: analyza analyzy | Re: Pohoda | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (160)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (40)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Spolulezkyně | BC boty Crispi Svartisen GTX BC vel.42 | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 | Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3877 
 Někdy ano 
 4493 
 Ne nepoužívám 
 4220 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.