LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195023 cest
Nové přelezy:
Winterpleš 7C+/8A
Pumping On 9+
Estilo Oni 7c
Acrovatis 7c+
Jolly Jump 8A
Katil Kim 9+/10-
Ouroboros 8A
Katil Kim 9+/10-
Pumping On 9+
Le Lot De 7C

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bock 9a+ a Seeger 8c

smallVe Frankenjuře se poslední dobou dějí velké věci. O "řádění" Nelly Kudrové a Adama Ondry už jste si  mohli přečíst v článku od Vojty Vrzby. My přidáváme pár dalších přelezů od místních siláků. Marcus Bock vylezl 20 let starý projekt „That Follows Hell“ 9a+ a Sarah Seeger cestu „Steinbock“ 8c.

The Man That Follows Hell (Grüne Hölle) je přímý nástup cesty Kawaschuwu, 8c+. Ve čtyřicetistupňovém převise  jsou typické frankenjurské mikro dírky a dvou dírky. Bock přelez nejtěžší místo na sedmý pokus. Je to pro něj druhé 9a+.

Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Sarah Seeger se stala první ženou, která vylezla ve Frankenjuře 11-! 3. října se jí podařil přelez 22 krokové převislé cesty Steinbock v oblasti Orakel. Autorem cesty je Markus Bock (2008). Letos v červnu už  Sarah  vylezla akrobatickou cestu s těžkým boulderem „Ronina“ 10+/11- na Zwergenschlossu.


Seeger

Sarah Seeger v Steinbock, 11-

foto by © Ricarda Miller


Simona    [úpravy] 08:00 14.10.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 názov09:01:07 14.10.2009
nevolá sa tá Bockova cesta náhodou "the man that follows hell"??
zlobrodpovědět 
 Re: názov09:14:25 14.10.2009
tak, tak. opraveno.diky. no jo, psala jsem to v šest ráno :).
 simodpovědět 
  Re: názov09:52:03 14.10.2009
Kolik je v juře ještě podobných projektů? Proč posledních několik let je u prvního přelezení vždy M.Bock?
odpovědět 
   Re: názov19:01:02 14.10.2009
To by me taky zajimalo. Je mezi top lezci (porad?) nejaka etika ohlaseni/oznaceni projektu na nejakou dobu? Smycka v prvnim nebo se dnes posilaji jen SMS a emaily?
Tomasodpovědět 
   Re: názov21:24:52 14.10.2009
Když si na Frankenjura.com vybereš cesty 8c+ a vejš, tak jsou mezi nimi vedle mnoha Bockových cest a několika těžkých boulderů od jiných lezců i:
Kawaschuwu (minulý víkend vylezl Adam) 11-/11 (Manuel Brunn 2008), Das Dächlein (Freefight) 11-/11 (Werner Thon 2009) a starší Shangri-la 11-/11 (Guido Köstermeyer 1995)
a ovšem Action directe 11 (Wolfgang Güllich 1991).

Ale výjimečná pozice Markuse v Juře je podobná té Arnoldově v Sasku v 70tých letech, což je obdivuhodné, neboť FJ je přece jenom otevřenější než Sasko tenkrát.

ivošodpovědět 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188968)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Malaspina 6c+/7a Cucala
Con Mi Tufa Te Rompo El Pocket 6c+ Cucala
Ponte Guapa Gue Te Toca 6b Cucala
Quattro Stagioni 6c+/7a Baunei
Mr. Polly 6c San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri
Who Dares Wins 7b Leonidio
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery
Dumlupinar 7 Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | Re: Sestup GG | Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1732 
 Někdy ano 
 1852 
 Ne nepoužívám 
 1820 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.