LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
28.Lebloch 10528
29.Černý 10375
30.Adamovska 10340
Bouldry:
28.Horáček 9700
29.Bulička 9700
30.Stribrny 9684
Hory:
13.Abt 4462
14.Šuraba 4132
15.Hess 4058

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5843 lezců
1195566 cest
Nové přelezy:
A Mig Gas 7c
A Mig Gas 7c
Ćale Moj 7b
Sarkit Sou 9+/10-
Free Willy 7b
Tampourlo 7c+
Acrovatis 7c+
Ride The S 7c
K3 Climbin 7c
Patata Neg 8a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Matěj Bernát vylezli 1. kus cesty na Sura Peak

Mára Holeček s Matějem Bernátem se včera pustili do prvních metrů z 1300metrového převýšení výstupu novou cestou na donedávna oficiálně panenskou nepálskou šestitisícovku Sura Peak (6764 m, známou také pod jménem Hongu). Lezli 50stupňovým firnem, pak strmějším ledem až do jeskyně, kde zabivakovali. Dnes je čeká překonání skalní bariéry, což by měl být klíč k cestě, se "špatnou" možností ústupu a "bídnými" vyhlídkami na průstup k vršku,  jak napsal Mára na sociální sítě.

"Počátečních 50 stupňů ve firnu ještě šlo. Pak začalo stupňů přibývat a podklad se změnil na různě tvrdý led. Naštěstí strmý úsek byl zatím jen jeden a čekala za ním odměna. V jednom z těch sněhovým žeber čekala jeskyně. Po hodinové úpravě jsme měli místo pro stan a pohodovej bivak....
Zítra nás čeká překonat pořádný špičáky v podobě skalní bariéry. Jedná se o klíč k této cestě. Možnost ústupu je dost špatná. Vyhlídky na průstup dál k vršku bídné.


Viz:



Před tím jsme o výstupu psali zde:

Mára Holeček a Matěj Bernát vyrážejí do stěny na Sura Peak


O začátku jejich miniexpedice jsme psali zde:

Mára Holeček vyrazil do Himalájí na Sura Peak (6764 m)

Standa Holec   [úpravy] 11:58 21.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (189026)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Esmorzar I Escalar 7a+ Les Costes
Unicornio 7b Les Costes
Plom 7a Les Costes
Cap De Genoll 6b Les Costes
Thetis 6a San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Palec | Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF | PF | PF | hmmm... | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (6)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (1)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1944 
 Někdy ano 
 2131 
 Ne nepoužívám 
 2053 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.