LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Černý 8432
2.Sejbal 8423
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197146 cest
Nové přelezy:
Prymula 7C
La Bonne C 7b+
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Andrej Chrastina - Na Krev 8A

Větrná Hůrka Petrohrad

obr_smallDne 28.2 přelezl Andrej Chrastina na Petráči boulder Na Krev 8A (8A+).

I když má Andrej na svém kontě už několik boulderů ve stejné obtížnosti, hodnotí "Na Krev" 8A (8A+) jako svůj doposud  nejtěžší. Více o  přelezu tohoto petrohradského "prásku", který se nachází v oblasti Větrná Hůrka v sektoru Mordor, se dočtete na stránkách AIX.

Andrej Chrastina

foto by T. Bardas


Andrej Chrastina


Andrey Chrastina předvádí své lezecké umění už léta nejen na boulderech, ale i s lanem. Poslední dva roky se zaměřil na přelézání nejtěžších cest v Labáku, kde postupně sbírá jednu za druhou. Mezi jeho nejcennější skalpy patří např. přelez THC stylem RP. Na vápně svou pozornost obrátil na kratší bouldrovější cesty, protože jak sám říká, nemusí v nich lézt tu zbytečnou omáčku kolem. Bouldering se pro něj ale stal doménou číslo jedna. Vidí v něm nejčistčí formu lezení.


Narozen: 3.06.1973
První lezecké kroky:  Od roku 1987
Nejoblíbenější oblast:  Nemá žádnou nejoblíbenější oblast, když se tam leze, vždy si v ní najde to svoje.
Nejlepší OS:  Několik 8a na vápně, písek Xa, Xb-Teplice, Labák- Vyšší princip Xa, Velký třesk Xa, Black and white Xa.
Nejlepší RP , PP a cesty kterých si váží: THC XIb RP (8b/b+, Labské údolí), Amore's Perros Xc PP, Nejslabší máte padáka XIa PP (8a+, Labské údolí),  Mongol párty XIa-b (8b,Labské údolí),  Huly sport Xb (8a, Labské údolí),  Frankenjura Xb/c (8a, Labák),  Mistr Checki 8b+ (Siruana, Španělko),  Evoluce 8b, Maratona 8b, Supermaratona 8b+ (Arco, Itálie)
Bouldery:  Na Krev 8A/A+ (Větrná hůrka), Mléčná dráha  8A/A+ (Petrohrad), Esperanza 8A/8A+ (Mlýnský vrh), Atomic Playboy 8a+(Fontainebleau), Les Beaux Quartiers  8A (8a+) (Fontainebleau), La Balance  7C+ (Fontainebleau), La Pelle 8A (Creiscano), Unedliche Gesichte 8a (Magic wood), El Paso 8a (Fontainebelau), Hypoteze 7c+ (Fontainebleau), Kůrovec 7C+ (Petrohrad), Kabaret SD 8A (Petrohrad),  Telegraf road 7C+ (Petrohrad),  Zaťaté zuby 7C+/8A (Petrohrad)  a další v obtížnosti 7C+ a 7C.
Andrej si  obzvlášť považuje boulderů ve Fontáči. Říká o něm, že bouldering je tam čistý a přísný.
Zaměstnání: Majitel firmy na výrobu lezeckých chytů AIX, spoluzakladatel  Boulder Baru.
Muzika:  Kromě dechovky všechno.
Závody:  Nejlepší umístění ve světě
1996-13. místo, Paříž,Evropský pohár.
2002-19.místo- Světový pohár, Rovereto, Itálie
2003-9. místo - bouldering, Světový pohár, Lecco, Itálie
2004-19. místo- Světový pohár, Birmingham, Velká Británie
2004-19.místo- Světový pohár, Erlangen, Německo.
Výsledky v ČR a v SK na závodech:
Vyhrál Slovenský pohár a stal se Mistrem Slovenska v lezení na obtížnost i v bouldrech, něco možná i vícekrát, ale momentálně je to pro něj minulost a podle jeho slov není historik. V Čechách pár závodů taky vyhrál.



Andrej v boulderu Esperanza 8A/A+

foto by Sahib





Zdroje:
AIX.cz

Simona    [úpravy] 15:27 04.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace09:01:23 04.03.2008
Už jsem gratuloval na všech frontách, takže ještě jednou. Simoně dík za hezký profílek.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Gratulace10:40:10 04.03.2008
Taky se připojuji, Andreovi to pořád skvěle leze...tak ať to vydrží co nejdéle :)
Štěpán Stráníkodpovědět 
 Re: Gratulace10:58:59 04.03.2008
Tak tak. Super lezec, super človek a naopak.
R.odpovědět 

 Many congratulations...09:51:31 04.03.2008
Good job! ;)
Petisodpovědět 

 Brutální fetiš15:43:04 04.03.2008
Tak gratulace!!...Andrej je fakt monstrózní lezec...mám plakát s Andrejem nad postelí a vždycky mam chuť lízt když vidim jak si dává takový věci ;)česká špička letos začíná pěkně vystrkovat ružky ];-] Zdar a sílu najdeš v sýru...
Raďasodpovědět 
 Re: Brutální fetiš19:32:05 04.03.2008
..hm. Asi jinačí trénink než Krakonoš ze chřibů.-))
kuba novákodpovědět 
  Re: Brutální fetiš22:29:50 04.03.2008
Nepomlouvej Krakonoše. Každý má své Everesty. Ale u Krakonoše to bude asi slovník.
T:odpovědět 

 Fotky07:36:44 05.03.2008
Fotky z prelezu jsou na www.purebouldering.cz & www.aix.cz
Monroeodpovědět 

 Gratulace08:42:53 05.03.2008
Andrejko gratuluju a je příjemné vidět po ránu ten tvůj veselej ksichtík na lezec.
Koriodpovědět 

 Video Tiger et Dragon19:56:44 04.04.2008
...z přelezu je u Andreye na webu...
Jirousodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Monte Cofano 657 m
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | DVD | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Nejištěné sólo 😁 |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (17)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (4)

 Nově v inzerci:
Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ! | Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 42 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 48 
 Ne, uniklo mi to. 
 44 
 Sleduji jen Adama. 
 39 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.