LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
43.Černík 10131
44.Zedek 10128
45.Kopáček 10113
Bouldry:
43.Zítková 9153
44.Tran 9150
45.Zíma 9125
Hory:
6.Zaoral 6285
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199276 cest
Nové přelezy:
Petrohrads 8A
Baikonur 8A+
Powerstrip 7C
Vlevo Od G 7C
Nobody Ist 8A
Indiánský 7C
Chilli 9
HO MIMOŇ 7c
Indiánský 7C
Do Sedel 7C+

Stěny
Sokol Nymburk - Nymburk
Flash Wall - Olomouc
K2-Poprad - Poprad

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Teplice
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Manaslu

2011

Dne 15.5.2011 se zpět do Čech vrátila úspěšná Expedice Manaslu 2011 – 8 163 m n.m.

Několik týdnů před námi dorazili domů i „naši“ trekaři.

Všichni členové jsou v pořádku a již se dokonce i po dlouhých téměř 2 měsících zapojili do pracovních procesů.

Dne 29.4. vystoupily na vrchol 2 členové expedičního týmu Jakub Vaněk a Honza Tráva Trávníček. Honza Trávníček zdolává již druhou osmitisícovku za poslední 2 roky, Kuba Vaňek první, když v roce 2009 na Gasherbrumu otáčel ve výšce cca 7 800 m n.m. Výstup probíhal v koordinaci se členy Iránského a Tajwanského týmu, kteří na rozdíl od nás postupovali za velké podpory výškových šerpů a kyslíku.



Vrcholový den pro nás začal v půl třetí ráno nepálského času. Na vrchol jsme se dostali až v pozdních odpoledních hodinách v 15:15 a extrémně náročný byl sestup ve zhoršeném počasí a hlavně pak za tmy. Relativního bezpečí 4. výškového tábora 7 200 m n.m. jsme dosáhli až ve 21 hodin.  Druhý den jsme pak sestoupili za zbytkem týmu zpět až do základního tábora.



Za velký úspěch považujeme, že jsme v celém týmu dokázali postupovat téměř současně a 28.4. se 5 členů ze 7 členů bez větších problémů pokusilo o výstup na vrchol a  vystoupalo nad 4. výškový tábor do výšky 7 300 – 7 500 m n.m. Tento první vrcholový pokus však zmařilo ranní, ne zcela optimální počasí a pomalý postup. Všichni členové expedice se dostali nad 7 000 m n.m.



Bohužel s námi ze zdravotních důvodů neodletěl do Nepálu Petr Machold, který se chystal sjet Manaslu na snowboardu. Takhle tam měli kouzelná prkýnka pouze Jakub Vaněk a Jan Krabec (lyže). Obojí však zůstalo v prvním výškovém táboře v cca 5 800 m n.m.

Můj osobní cíl (Honza Tráva) však považuji za splněný :-) Dýmka vykouřena ve čtvrtém výškovém táboře. Na vrcholu jsem ji sice měl, ale bohužel se zhruba na hodinu zkazilo počasí, takže naší prioritní starostí byl bezpečný sestup.   



Musíme konstatovat, že Manaslu je nádherný kopec, nicméně i trek k hoře a od ní, byl krásný. Málo lidí, pohádková krajina. 

Děkujeme za podporu sponzorům i všem ostatním.

foto: archiv expedice

Honza Tráva Trávníček, Honza Krab Krabec   [úpravy] 14:25 03.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 foto14:35:09 03.06.2011
Super pocin, kde se da videt vic fotek?
jenaodpovědět 
 Re: foto10:48:40 04.06.2011
Ou jes :)
Larsodpovědět 
 Re: foto09:06:09 06.06.2011
urcite budou na manaslu.cz ... ale me se zatim z casovych duvodu ani nepodarilo stahnout je z karet :-(
Travaodpovědět 

 Dýmka,...23:24:34 04.06.2011
Cau Trava, gratuluju k návratu. Doufám že tě někdy stihnu v Plzni na pivo, třeba v garáži:)
loudisodpovědět 
 Re: Dýmka,...09:07:58 06.06.2011
jasne kamo, rad ...kdykoliv ...kdekoliv ... garaz ci u kluku v RnW ...ozvi se az tu budes ... tel. mam furt stejnej
Travaodpovědět 

 :)08:39:06 05.06.2011
já chci taky do himáláje...pěkná práce kluci :)
honza odpovědět 

 Roztřeseným hlasem...10:49:48 06.06.2011
Konečně můžu přispět a zařvat Áve Tráva, Áve Kubík. Mám z Vás velkou radost chlapci! Je vidět, že plzeňským „pívem“ se dají odkojit veleborci, kteří už ve svém mládí se mohou pyšnit smyslnými vrásky, v nichž je obsažen záviděhodný život. Jsem šťasten a považuji se za hrdého otce Vašich úspěchů. Nejsem sto ubránit se kanoucím slzám klouzající po mé tváři, když zavzpomínám na Vaše první roztomilé krůčky, prošlapávající panenský sníh. Odraz od mích zad k dalším vrcholům Vám přeje milující Táta......Mára Holečků
Mára Holečekodpovědět 
 Re: Roztřeseným hlasem...08:43:54 08.06.2011
i to plzenske pivo si nas naucil pit TY, ty velk y:-)
Travaodpovědět 

 Gratulacia14:10:01 08.06.2011
Pekne Trava pekne... blahozelam k tvojej druhej osme...este 12 :-)
Vanaodpovědět 
 Re: Gratulacia19:53:47 09.06.2011
diky, kde je ti konec???
Travaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189357)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Miguel Gómez 7a+ Chulilla
Pochutnáníčko SD 6B+ Skalky Za Aritmou
Normální Cesta 4 Brána
Květináč 4+ Rybníček
Südwand V Bielatal
Nově komentované:
Maticový Počet 6B+ Vysoký Vrch
Koncert Pre Bubon A Sekeru 8/8+ Belá
Vlevo Od Goglione 7C Chironico
Waggala 5- Frankenjura
Guapa De Chulilla 7c Chulilla

 Nově v diskusi:
Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (25)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1673 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1764 
 Ne, uniklo mi to. 
 1535 
 Sleduji jen Adama. 
 1583 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.