LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199727 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Íránská lezkyně startovala na mistrovství Asie bez hidžábu

podpořila tak protesty v zemi

Íránská sportovní lezkyně Elnaz Rekabi startovala na Mistrovství Asie v lezení v jihokorejském Soulu bez hidžábu v rozporu s restrikcemi své země pro závodnice. Podpořila tak protesty, které v Íránu vypukly po smrti dvaadvacetileté Mahsy Amini, informují obecná média.

Do soutěže, ve které nakonec skončila čtvrtá, nastoupila jako druhá žena v íránské historii bez pokrývky hlavy, která by zakrývala její vlasy. První byla v roce 2019 boxerka Sadaf Khadem, na kterou byl následně v rodné zemi vypsán zatykač a do Teheránu už se nevrátila.

Aktuální protest íránské lezkyně sleduje i pořadatelka závodů Mezinárodní federace sportovního lezení IFSC, která nás o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podle ní se Elnaz vrací do Íránu.

"Byli jsme také v kontaktu s paní Rekabi a Íránskou horolezeckou federací. Chápeme, že se vrací do Íránu, a budeme nadále sledovat situaci, jak se bude po jejím příjezdu vyvíjet," uvádí se ve zprávě IFSC. "IFSC plně podporuje práva sportovců, jejich volby a projev svobody projevu."

Záběry Elnaz Rekabi startující bez hidžábu ve finále na asijském mistrovství v lezení:



O případu např. viz:

irozhlas.cz: Íránská sportovní lezkyně nastoupila v mezinárodní soutěži bez hidžábu, podpořila tak protesty v zemi

Standa Holec   [úpravy] 13:47 18.10.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189440)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pralinka 7C Bolešiny
Kari Y Sus Amigos 5c Desplomilandia
Sandic Tree 3 Rusava
Sandic 2 Rusava
Mordyjé 6A Rusava
Nově komentované:
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (31)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1742 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1868 
 Ne, uniklo mi to. 
 1609 
 Sleduji jen Adama. 
 1672 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.