LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
29.Černý 10375
30.Adamovska 10340
31.Chejn 10340
Bouldry:
29.Bulička 9700
30.Stribrny 9684
31.Urubčík 9625
Hory:
21.Magič 3304
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195341 cest
Nové přelezy:
Inner Smil 7b
Enoteca Ra 7b
Mal Di Sch 7b+
Crusader 7b+
Mérite Le 8A+
Confession 8A
The Rabbit 8A
Fly For A 7c+
River Danc 9-
Climb Now 10-

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Z Ležcova deníčku

Ležec letos odjel s Oslíkem, Andrejem Borišem, Ninou Sadovskou a Natalií Chrevčonovovou pokořit Aconcaguu, takže se společnost Leader Europe Žurnal Eco Company rozhodla zveřejnit několik zápisů z jeho deníčku.

Na začátku je důležité poznamenat, že po otevření oné posvátné knížečky, jsme zjistili, že veškeré záznamy nejsou datovány, jsou různě zpřeházeny a jsou pouze očíslovány a to tak, že nejstarší záznam má nejvyšší číslo. Což je velice zajímavé, protože již na začátku Ležec věděl kolik učiní zápisů, a my jsme věděli kolik zápisů, někdy dosti nepodstatných, budeme muset číst. Po úmorném snažení se nám nakonec asi celkem přesně, možná, podařilo záznamy utřídit a seřadit tak, jak šli chronologicky za sebou.
Nyní máte tedy společně s námi jedinečnou možnost nahlédnout do Ležcova života.

Zápis 945682 až 945664.
Dnes jsme se s Oslíkem domluvili, že si už konečně koupíme nějakou tu karabínu.
Dnes jsme si koupili tu karabínu, já osobně jsem byl pro tu žlutou, ale Oslík tvrdil, že na barvě nezáleží a koupil zelenou.
Dnes jsme si chtěli koupit lano. Žádné levné, ani v "druhé ruce", neměli - lezeme dál bez lana. Poslední peníze, které nám zbyly jsme utratili za bílou kostku.
Dnes jsem si sedřel celej ksicht o nějakou položenou plotnu, o ktéré tamní lezci tvrdili, že je pro začátečníky.
Sedíme s Oslíkem v hospodě a vyprávíme všem našim kamarádům, jak je lezení skvělej sport. Přes strup na oku nevidím, jak se ostatní tváří, ale Oslík říká, že se k nám nikdo nepřidá.
Dnes se mi konečně odloupl ten strup z oka a vyrazili jsme s Oslíkem pokořit tu plotnu.
Již třetí den pozorujeme s Oslíkem bílou kostku, o které nám v obchodě tvrdili, že nám to s ní půjde líp, ale ačkoliv ji všude bereme s sebou, výsledky se nedostavují.
Místo rukou mám dva obrovské strupy. Plotna se nechce vzdát. Máme každý den několik diváků.
Koupil jsem Oslíkovi a mně silonky.
Dnes jsme zjistili, že na kostku existují speciální obaly - pytlíky, které se přivazují kolem pasu.
Každý máme jeden pytlík a v něm bílou kostku. Výsledky nevalné.
Dnes jsme si s Oslíkem z kopaček uřezali špunty.
Oslík má týden domácího vězení a musí koupit bráchovi nové kopačky na fotbal.
Odpoledne jsem si sedl na pytlík a trochu se z něj zaprášilo. Doufám, že je kostka v pořádku. Oslíkovi jsem raději nic neřekl.
Oslík zjistil, že je moje kostka rozbitá a svádí na to náš neúspěch.
Koupil jsem si nový pytlík a kostku.
Oslík zjišťuje, že jeho kostka je také rozbitá a sype se z ní nějaký bílý prášek.
Oslík se ztrapnil v horolezeckém obchodě.
Dnes jsme s pomocí mága pokořili plotnu.

Ležec   [úpravy] 13:49 22.12.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Poničená kostka15:07:44 22.12.2003
Faktograficky je to trochu slabý ( co jste lezli atd. ) ale myšlenkově opět předbíháš dobu. Řazení lezcova denicku jen doklada s jak analytickym mozkem prichazime do styku. 
 jirkasodpovědět 

 Bomba15:51:40 22.12.2003
Tak tohle je zatim snad to nejlepší z Ležcovy tvorby. naprosto dokonale scifi, s s prvky fantasy. magicka bila kostka me nadchla.
 hopodpovědět 

 Super01:40:42 23.12.2003
Super! Ležcova tvorba mě vždy niterně osloví.
ORodpovědět 

 Heuréka !!!10:01:49 23.12.2003
Uříznout špunty a rozdřepnout kostku ! To ani Schubert nezmínil, tajnůstkář !   
Johnodpovědět 

 SSSSSuper23:26:00 13.02.2004
SUPER
Kacodpovědět 

 zacatek17:33:16 17.10.2013
ach ty zacatky :-D konecne neco vtipnyho, co nenapsal Rebel :-))))
Ondraodpovědět 

 Foto dne:

PF 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (189008)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tan Mayor Y Llorando 6c+ Oropesa
Climbers De Instagram 6c Oropesa
La Manza 5c+ Val Di Nava
Morphia Fields Ext. 7b Leonidio
Rompededos 7A+ Albarracín
Nově komentované:
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Taky tak | Re: PF | PF | PF | hmmm... | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Realita? | Dík |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (6)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1903 
 Někdy ano 
 2053 
 Ne nepoužívám 
 2002 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.