LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10790
18.Kalvas 10731
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Majdloch 10000
18.Chejn 10000
19.Bulička 9956
Hory:
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199783 cest
Nové přelezy:
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pokus o traverz Everest-Lhoce na počest Ueli Stecka

Kromě Petera Hámora a Horia Calibasanu se letos chce pokusit o dosud nezlezený traverz Everest-Lhoce Nepálec Tenji Sherpa, který to zkoušel s Ueli Steckem už loni. Ueli se tehdy při aklimatizaci pod Everestem zabil a Tenji Sehrpa by nyní chtěl projekt na jeho počest dokončit. 

Výstup má natáčet britský kamereman Jon Griffith, který o plánu Nepálce informoval na Facebooku. Celý traverz má přenášet živě na kanálech National Geographic.



Photo by @jongriffithphotography  Ama Dablam must be one of the most photographed mountains in the world and for good reason. Today we'll be sleeping under this giant on our way to Mt Everest. Follow myself and @climber_tenjing as we attempt the Everest - Lhotse traverse in honour of our close friend Ueli Steck who died last year on Mt Nuptse whilst preparing for the traverse. Tenji will be climbing without supplemental oxygen, true to Ueli's style, and I'll be supporting him Live Streaming the whole climb over National Geographic channels.  We'll be sharing images, video, and 360 content in an attempt to share a unique story and a rare opportunity to show what it's like to climb one of the last great prizes on this often shot mountian.

A post shared by National Geographic Adventure (@natgeoadventure) on




V těchto dnech by oba měli dorazit pod Everest.

Tam se již několik dní aklimatizuje slovensko-rumunský tým Peter Hámor a Horia Colibasanu.



O zahájení jejich lehké expedice na Everest a dále přes Jižní sedlo na Lhoce jsme psali na Lezci před týdnem:

Peter Hámor a Horia Colibasanu vyrážejí na Everest a Lhoce




sth   [úpravy] 06:54 17.04.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Stará stanová kůže, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189452)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lumbago 7B Priedhorie
Hallway Creeper 6C+ Foxtown Boulders
Shadowland 6C+ Foxtown Boulders
The Claw 6B+ Foxtown Boulders
Black Sox 6B+ Foxtown Boulders
Nově komentované:
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (32)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1761 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1898 
 Ne, uniklo mi to. 
 1638 
 Sleduji jen Adama. 
 1702 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.