LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
38.Čech 10256
39.Chejn 10208
40.Winter 10179
Bouldry:
38.F 9328
39.H2 9309
40.Kümmel 9300
Hory:
21.Magič 3304
22.Petr 3220
23.Nešvera 3129

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197358 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Ostrava
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Martin Stráník zapisuje těžké bouldry na měsíčním tripu v USA

Martin Stráník si zapisuje přelezy těžkých bouldrů v USA. Z  cestování a lezení za oceánem nám pro Lezce napsal: "Momentálně jsem s ženou na měsíčním tripu po USA, hodně cestování a do toho pár projektů po cestě."

"První zastávkou byl Red Rocks a tady boulder Meadowlark Lemon V14. V poušti bylo stále dost teplo a tak po dvou dnech jsem byl rád za přelez varianty ze stoje za V13. Krásnej a na lezení příjemnej pískovec.





Dál pokračujeme do Colorada, tady mám v merku stropové V15 Paint it Black v RMNP, ale ani po třech nájezdech se mi nepodaří přelez.




Po třetím dnu pokusování  jedem kousek dál, kde dávám celkem lehké V13 Bear Toss.

Dál jsem chtěl dolézt Echale V14 v Clear Creek Canyonu, které jsem již dvakrát zkoušel při Svěťáku ve Vailu. Tentokrát je hezky chladno, kroknu hned a skoro hned dám dobrý pokus a padám z vršku. Pak síla odchází a musím se pro přelez ještě jednou vrátit.




Poslední den v Coloradu se stavujeme ještě na převisu v New River Wall v Clear Creek Canyonu, kde vede Dark Waters low V14. Hodinu těžce krokuju a nemůžu přijít na to, jak správně přesunout nohy, který dává člověk napřed. Potom pár pokusů a je hotovo."




Kam dál?

"Teď jedeme na dva-tři dny do Tennessee, ale nemáme moc informací o kamenech, navíc počasí neslibuje moc pěkně, tak uvidíme."

Díky a ať to leze!

Martin Stráník se svou ženou Katkou

Martin Stráník se svou ženou Katkou na tripu po USA


sth   [úpravy] 14:40 02.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 svetak10:35:58 03.11.2017
se vrati a naskoci na svetak v super forme.
At to leze!
judovanaodpovědět 

 Nabrousit kudlu17:25:27 04.11.2017
Paráda! Odpočiň, nabruš kudlu a ještě něco přivez ;-)
Bídaodpovědět 

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189225)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaquistador 8a Chulilla
Bílý Rys 9 Ťažká Dolina
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Nově komentované:
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Fanda dne | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | ... | Re: analyza analyzy |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (145)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (27)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3670 
 Někdy ano 
 4253 
 Ne nepoužívám 
 3982 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.