LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
40.Winter 10179
41.Novotná 10168
42.??? 10166
Bouldry:
40.H2 9309
41.Kümmel 9300
42.Zímová 9203
Hory:
23.Nešvera 3129
24.Slavíček 3060
25.Novák 2688

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197156 cest
Nové přelezy:
Nobody Ist 8A
Santoku 8B
La Nave Va 7C+
Jungle Boo 7C
Iur 8B+
The Dagger 8B+
The Dagger 8B+
Confession 8B+
Komilator 8A
Souvenir 8A/8A+

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Peter Hámor je ve stěně Dhaulágiri

Slovenský horolezec Peter Hámor, který je v nepálských Himalájích na expedici na Dhaulágirí  (8167 m), kam zkouší se dvěma parťáky z Rumunska (Horia Colibasanu a Marius Gane) vylézt novou cestou přes severozápadní hřeben, hlásí, že se jim podařilo vylézt tři čtvrtiny stěny.

Včera informoval na Facebooku, že je čeká závěrečná převislá část komínu, což bude pravděpodobně poslední velká překážka před výstupem na samotný hřeben, který by neměl být až tak technicky náročný:
"Po aklimatizácii sa už naplno venujeme lezeniu v štítovej stene piliera a zatiaľ sa nám po troch lezeckých dňoch podarilo preliezť tri štvrtiny steny. V záverečnom komíne, ktorý sme pred dvoma rokmi s chlapcami nazvali „komín Ošarpancov“, sme sa dostali do previsnutej časti približne v jeho polovici. Komín je pravdepodobne posledná veľká prekážka pred vstupom na samotný hrebeň, ktorý by už nemal byť až tak technicky náročný. Aspoň dúfame, že nebude, ale všetko sa uvidí, až keď tam budeme."



O zahájení expedice jsme psali zde:
Peter Hámor je pod Dhaulágirí, kam chce vylézt novou cestou

sth   [úpravy] 05:45 02.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Tenerife
7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189204)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Nave Va 7C+ Cresciano
Iur 8B+ Cresciano
Follame IXb/IXc Prachov
Il Dissoluto 6c San Vito Lo Capo
Pravá Krajní Varianta 7 Vernířovice
Nově komentované:
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: On se někdo diví ? | Re: Trestní odpovědnost | Re: On se někdo diví ? | Ťulíci na skále a laně. | X | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: On se někdo diví ? | Re: samozřejmě že zakládá | Re: On se někdo diví ? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (129)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3408 
 Někdy ano 
 3868 
 Ne nepoužívám 
 3626 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.