LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195326 cest
Nové přelezy:
Mérite Le 8A+
Confession 8A
The Rabbit 8A
Fly For A 7c+
River Danc 9-
Climb Now 10-
La Chevre 8a
The Kid 7c
Mr. Nice 8a
Amalthee 7b+

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Lezecká stěna Jičín - Jičín
DDM Domino - Hronov

Prodejny
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Frýdek - Místek
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

Aklimatizaci v oblasti sedmitisícovky Spantik má za sebou česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která má za cíl třetí pokus o výstup na tuto doposud nezdolanou horu, pod níž se nyní přesune. Informuje o tom dnes na expediční stránce na Facebooku.

"Včera byl náš poslední den v base campu pod Spantikem. Po nesourodém začátku se k týmu přidali i Radar s Pavlem Bémem, kteří se rozhodli červené krvinky nabrat na skialpech. Vydupali jsme tady potřebné výškové metry a párkrát přespali ve výšce kolem 6000m, takže aklimatizace vypadá velice dobře. Čeká nás teď zasloužený odpočinek a zpáteční cesta do civilizace stejným údolím. Poté už vyrazíme na hlavní cíl expedice, Muchu Chhish - jsme natěšení na výstup a pevně věříme, že nás tenhle majestátní krasavec pustí tentokrát konečně až na vrchol."

Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.

Viz:



O začátku letošní expedice jsme psali počátkem června zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus

Standa Holec   [úpravy] 09:42 29.06.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

PF 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (189006)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Manza 5c+ Val Di Nava
Morphia Fields Ext. 7b Leonidio
Rompededos 7A+ Albarracín
Tricornio De Orinal 6C Albarracín
Polo De Carne 6B Albarracín
Nově komentované:
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Taky tak | Re: PF | PF | PF | hmmm... | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Realita? | Dík |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (6)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1901 
 Někdy ano 
 2049 
 Ne nepoužívám 
 2000 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.