LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195321 cest
Nové přelezy:
River Danc 9-
Climb Now 10-
La Chevre 8a
The Kid 7c
Mr. Nice 8a
Amalthee 7b+
Viagra Coc 8+/9-
Abbe Résin 7C+
L´Abbe Rés 7C
Carnage As 7C

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejenom na skalách...

Smrt turisty v Jordánce

Na Novinky.cz se pod titulkem „Ve Vysokých Tatrách zahynul český turista“ objevil článek odvolávající se na horvorca ATE:

Ve slovenských Vysokých Tatrách zahynul v úterý další český turista. Osudným se mu stal skupinový výstup na Lomnický štít. Turista při výstupu uklouzl a zřítil se do strže. Pád do zhruba stometrové hloubky nepřežil.

BRATISLAVA - "Ve skupině byli tři Slováci a jeden Čech. V jednom ze žlebů pod západní stěnou Lomnického štítu český turista uklouzl na sněhu a padal asi sto metrů. Když jej ostatní objevili, jeho tělo už nejevilo známky života," řekl Novinkám mluvčí Letecké záchranné služby Air Transport Europe Pavol Svetoň.
Podle mluvčího se členové skupiny znali jen krátce. K výstupu na Lomnický štít si vybrali tzv. Jordánovu cestu z Malé studené doliny.
"V této oblasti je zcela zakázán vstup bez horského vůdce a v současném období stále platí zimní uzávěra horských chodníků," upozornil Svetoň.
Vrtulník Letecké záchranné služby transportoval tělo mrtvého Čecha do Starého Smokovce. Turistovu totožnost se zatím nepodařilo zjistit.
(12. 6. 2007 Ivan Vilček (Bratislava), Právo, Novinky )

Zajímavé je, že po čase nehovoří o každé oběti hor jako o horolezci. Koneckonců se jednalo o známou sestupovku. A ta je vedená jako II. v klas. UIAA. Tedy horolezecký terén...

Len   [úpravy] 15:18 12.06.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info na idnes16:03:03 12.06.2007
http://zpravy.idnes.cz/ v-tatrach-zemrel-cech-spadl-z-lomnickeho-stitu-f48-/ zahranicni.asp?c=A070612_142134_zahranicni_mia (odstran mezery pred lomitky)
rickodpovědět 

 Foto dne:

PF 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (189006)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Manza 5c+ Val Di Nava
Morphia Fields Ext. 7b Leonidio
Rompededos 7A+ Albarracín
Tricornio De Orinal 6C Albarracín
Polo De Carne 6B Albarracín
Nově komentované:
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Taky tak | Re: PF | PF | PF | hmmm... | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Realita? | Dík |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (6)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1900 
 Někdy ano 
 2048 
 Ne nepoužívám 
 2000 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.