LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10128
45.Kopáček 10113
46.Duchoň 10097
Bouldry:
44.Tran 9150
45.Zíma 9125
46.Skočdopole 9103
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285
7.Švihálek 6192

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199669 cest
Nové přelezy:
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+
Škubánek 7C+ tr

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Peter Hámor a Horia Colibasanu vyrážejí na Everest a Lhoce

Slovák Peter Hámor a Rumun Horia Colibasanu zahájili expedici, jejímž cílem je unikátní výstup od severozápadu na Mount Everest (8848 m) a po hřebeni přes Jižní sedlo dále na Lhoce (8516 m), a to v lehkém stylu bez pomoci výškových nosičů a umělého kyslíku.

Včera byla mini výprava v Namche Bazar. Peter přiletěl do Nepálu v druhé půli března, aby se tam aklimatizoval na treku v okolí Manaslu. Posléze se k němu připojil jeho dlouholetý parťák z himalájských výstupů Horia:



Plánovaný traverz Everest-Lhoce nebude prvním horolezeckým pokusem. Před tím to zkoušeli Simone Moro, Ueli Steck, Denis Urubko nebo Alexej Bolotov, ale dosud se to nikomu nepodařilo, jak Peter Hámor vysvětluje zde ve videu:



Další info viz:

www.peterhamor.sk

sth   [úpravy] 10:00 06.04.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fingers crossed!14:02:49 06.04.2018
adrenaline pumping, fingers crossed!
m.odpovědět 

 bez kyslíka17:17:16 06.04.2018
Aj keby Hámor vyšiel "len" Everest bez kyslíka, bude to úspešná akcia. Ten jediný zo 14 má s kyslíkom.
Igi2odpovědět 
 Re: bez kyslíka21:17:33 06.04.2018
To je zamerom,to ostatne je bubon na zajace,nakoniec obaja nedali nic ine len normalky.
odpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189401)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vodopádorovná 6A+ Rusava
Daleká Dírka 6B Rusava
Skrčka 6B Rusava
Po Pilíři 5B Rusava
Hrancle 5A Rusava
Nově komentované:
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice
Nagual 7B NÖ
Due Piccoli Pilastri 6 San Paolo
Www.trentinoclimb 5b Lago Di Lamar

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (28)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1730 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1856 
 Ne, uniklo mi to. 
 1601 
 Sleduji jen Adama. 
 1664 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.