LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199288 cest
Nové přelezy:
Petrohrads 8A
Baikonur 8A+
Powerstrip 7C
Vlevo Od G 7C
Nobody Ist 8A
Indiánský 7C
Chilli 9
HO MIMOŇ 7c
Indiánský 7C
Do Sedel 7C+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezecké závody neslyšících

Na rozlezení 9+, pak rozřazovací za 10 čistých, ale to asi bude pro všechny brnkačka. Tak finálová raději 11- a kdyby to někdo dal na OS, superfinále pro ten případ tak za 12.... Marek se tlemí, Honza nepochopil. Ne, takhle to fakt nebylo.

V sobotu 4.3.2017 pořádali na Klajdě v Brně Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity a organizace Czech Deaf Youth lezecké závody pro neslyšící. Nebyly to závody historicky úplně první. Ovšem o těch údajně prvních, které se konaly před nevíme kolika lety, nevíme kde na Jižní Moravě, nemá nikdo dost přesných informací. Prostě taková historická mlha. Nešlo nám však vůbec o nějaké prvenství. Prostě parta neslyšících lidí, co rádi lezou, zkusili, že to lezení formou amatérských závodů trochu přiblíží dalším.

Takže hlavní cíl byl přitáhnout k lezení více zájemců z řad neslyšících a strávit den v příjemné sportovní atmosféře. Ono těch neslyšících lezců beztak kdovíjak moc není. Nekomplikovali jsme to proto. Z původních čtyř kategorií (muži a ženy PP a muži a ženy TR) jsme se rozhodli, že pro 20 závodníků postačí, když uděláme kategorie dvě a to TR. Rozumné rozhodnutí.

A jinak? No dobrý. Snad nás příště bude víc :-) Na závěr ještě poděkování sponzorům - Zámkovi a Singing Rock (kvalitní materiál), Romanovi z Vinotéky U Romana (také kvalitní materiál malých vinařství) a Smejkymu z Lezeckého centra Brno.

P.S. Lezecké závody neslyšících nejsou jedinou akcí podobného zaměření. Nejen že existuje paralezení, ale pod taktovkou Singing Rock se již několik let konají HandiCampy. Tedy víkendové lezecké kempy pro sportovce se zdravotním postižením. Více si o tom všem ale najdete tady na Lezci v archivu. Letošní již 11. HandiCamp bude na Rabštejně na přelomu května a června.




















Alexandr Zvonek   [úpravy] 07:45 11.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189357)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Miguel Gómez 7a+ Chulilla
Pochutnáníčko SD 6B+ Skalky Za Aritmou
Normální Cesta 4 Brána
Květináč 4+ Rybníček
Südwand V Bielatal
Nově komentované:
Maticový Počet 6B+ Vysoký Vrch
Koncert Pre Bubon A Sekeru 8/8+ Belá
Vlevo Od Goglione 7C Chironico
Waggala 5- Frankenjura
Guapa De Chulilla 7c Chulilla

 Nově v diskusi:
Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (25)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1675 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1767 
 Ne, uniklo mi to. 
 1538 
 Sleduji jen Adama. 
 1585 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.