LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
32.Sejbal 10331
33.Lachman 10260
34.Čech 10256
Bouldry:
32.Oliva 9409
33.Stadtherrová 9400
34. 9356
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197141 cest
Nové přelezy:
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Pajkland - Olomouc

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Mladá Boleslav
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MPM 2017 pokračuje IV. kolem v Ostravě

pozvánka na 9.9.2017

V sobotu 9. 9. 2017 pokračujeme čtvrtým závodem Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost 2017 v Ostravě Vítkovicích na venkovní lezecké stěně v parku Jožky Jabůrkové se zázemím boulderingového Blok centra.

Závod je určen především pro mírně pokročilé a začínající lezce z řad dětí a mládeže. Z tohoto důvodu závodníci, kteří se v rámci Českého  poháru mládeže a nebo soutěže U14 v lezení na obtížnost v předchozím roce umístnili na celkovém 1. až 3. místě, mohou zúčastnit závodů MPM v lezení na obtížnost jen mimo soutěž – uveďte při registraci u stolečku „mimo soutěž“. Obdobně platí toto pravidlo pro případné zahraniční závodníky a umístění v jejich národní pohárové soutěži. Do celkového pořadí MPM 2017 se započítávají pouze závodníci z ČR.

Soutěží se v lezení na obtížnost. Cesty jsou lezeny stylem „flash“. Hodnotí se součet nejvýše (nejdále;-) rukou dosažených chytů jednotlivých soutěžních cest (5) vynásobených příslušným koeficientem obtížnosti každé jednotlivé cesty (cca 5 až 9- UIAA).

Cesty i letos bude stavět talentovaný ostravský stavěč Denis Pail.

Žádost o výpomoc.

Celý seriál závodů MPM je neziskový projekt hrazený převážně jen ze startovného a  který by se dal stručně charakterizovat slovy „Lezci sobě“ či spíše svým dětem a svým svěřencům. Seriál MPM by proto nebyl realizovatelný bez zapojení rodičů a trenérů samotných závodníků. Z tohoto důvodu bych chtěl požádat doprovod o výpomoc s odjištěním (cca 10 jističů) a s rozhodováním (cca 10 rozhodčích).

Jinými slovy seriál závodů MPM je postaven na tom, že všichni společně přiložíme ruku k dílu. Proto apeluji na rodiče a trenéry, aby si s sebou na závody vzali sedák a jistítko a zapojili se do organizace samotného závodu ať už jako jističi a nebo rozhodčí. Já se společně s Milanem, Sašou a Bobem pokusíme zajistit přípravu závodu a zpracování výsledků. Což není snadná záležitost a ani není to zrovna málo a od vás ostatních na oplátku očekávám, že kromě symbolického startovného přispějete také svou angažovaností během závodu. Odměnou vám za to bude radost Vašich ratolestí ze zajímavé akce.

Závod se uskuteční na venkovní stěně, proto proběhne jen za příznivého počasí. V případě špatné předpovědi jej přesuneme na neděli 10. 9. 2017. Info bude na webu MPM www.moravskelezeni.cz.

Na viděnou na závodech se těší tým pořadatelů MPM a provozovatelů této stěny z Blok-centra Ostrava vedeného Sašou a Milanem Gendovými.

věž


věž detail


plakát

Jiří Babača   [úpravy] 09:30 05.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 30 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 31 
 Ne, uniklo mi to. 
 28 
 Sleduji jen Adama. 
 23 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.