LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
36.Šenkýř 10197
37.Fajkoš 10157
38.Barták 10150
Bouldry:
36.F 9278
37.Zímová 9203
38.Jeliga 9203
Hory:
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216
31.Nehasil 2188

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200145 cest
Nové přelezy:
Katharsis 8A
Los Cazapr 7c+/8a
Maloskalsk 7C
Too Big To 9
Maja L2 9
Maloskalsk 7C
Přeplácává 7C
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b
Super Cant 8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ital zahynul na Dhaulagiri: proč spadl i se stanem?

Italský horolezec Simone La Terra zahynul koncem dubna na Dhaulagiri. Podle prvních zpráv ho i se stanem strhl 2018 silný poryv větru. Španělský horoportál Desnivel.com pátral na místě po podrobnostech neštěstí.

Podle jeho zjištění Simone postavil stan na mimořádně strmém místě ve výšce 6976 m a ačkoli měl pocit, že se zabezpečil lanem, zřejmě to tak neučinil. Při radiové relaci se základním táborem říkal, že postavil stan na plošině ve vertikální zóně skoro visící do prázdna. A že je lanem zajištěn v úvazku. Ze zdola mu prý vyčítali, že není v Yosemitech ale na Dhaulagiri. Podle všeho byl unaven, a zapomněl se lanem zajistit, a to jak stan, tak sám sebe do úvazku.

Svědectví vychází od Italova polského parťáka Valdi Kovalewskeho, který s ním šel při společné aklimatizaci  nahoru. Oba lezli v rámci mezinárodní expedice, již vedla Španělka Catalina Quesada Castro. Polák Valdi Kovalewsky se to odpoledne na rozdíl od Itala rozhodl jít do vyššího tábora do výšky 7200 metrů, aby se zde lépe aklimatizoval. Silný vítr ho pak přiměl jít zpět za Italem, který mu připravoval ve stanu místo. Simone při tom změnil polohu a v kombinaci se silným poryvem větru spadl i se stanem dolů.

Po neštěstí našli jeho tělo ve výšce 6100 m.

desnivel.com: Así fue el accidente y rescate de Simone La Terra en el Dhaulagiri

thehimalayantimes.com: Italian dies in season’s first casualty on Mt Dhaulagiri

sth   [úpravy] 06:21 14.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Shimpansen, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189498)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Korzo 4 Rusava
4 4 Rusava
Multikultivátor 5A Rusava
Blok Po Bloku 5B Rusava
Krásný Podzim 4 Rusava
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: WC | WC | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (45)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (2)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1855 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2009 
 Ne, uniklo mi to. 
 1740 
 Sleduji jen Adama. 
 1799 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.