LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
38.Čech 10256
39.Chejn 10208
40.Winter 10179
Bouldry:
38.F 9328
39.H2 9309
40.Kümmel 9300
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6983
6.Bloudek 6420

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197325 cest
Nové přelezy:
Dobrák Od 8A+
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B
Delusion O 8B

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Íránská lezkyně startovala na mistrovství Asie bez hidžábu

podpořila tak protesty v zemi

Íránská sportovní lezkyně Elnaz Rekabi startovala na Mistrovství Asie v lezení v jihokorejském Soulu bez hidžábu v rozporu s restrikcemi své země pro závodnice. Podpořila tak protesty, které v Íránu vypukly po smrti dvaadvacetileté Mahsy Amini, informují obecná média.

Do soutěže, ve které nakonec skončila čtvrtá, nastoupila jako druhá žena v íránské historii bez pokrývky hlavy, která by zakrývala její vlasy. První byla v roce 2019 boxerka Sadaf Khadem, na kterou byl následně v rodné zemi vypsán zatykač a do Teheránu už se nevrátila.

Aktuální protest íránské lezkyně sleduje i pořadatelka závodů Mezinárodní federace sportovního lezení IFSC, která nás o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podle ní se Elnaz vrací do Íránu.

"Byli jsme také v kontaktu s paní Rekabi a Íránskou horolezeckou federací. Chápeme, že se vrací do Íránu, a budeme nadále sledovat situaci, jak se bude po jejím příjezdu vyvíjet," uvádí se ve zprávě IFSC. "IFSC plně podporuje práva sportovců, jejich volby a projev svobody projevu."

Záběry Elnaz Rekabi startující bez hidžábu ve finále na asijském mistrovství v lezení:



O případu např. viz:

irozhlas.cz: Íránská sportovní lezkyně nastoupila v mezinárodní soutěži bez hidžábu, podpořila tak protesty v zemi

Standa Holec   [úpravy] 13:47 18.10.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (189223)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Normální Cesta 3- Polední Kameny A Hlídači
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Furche 6- Müglitztal
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Identita | Re: analýza | Re: analýza | analýza | Re: Rozbor | Rozbor | Re: matroš | Re: Identita | Re: sledovat | Identita |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (144)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (15)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3609 
 Někdy ano 
 4161 
 Ne nepoužívám 
 3889 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.