LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197301 cest
Nové přelezy:
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B
Delusion O 8B
Ouroboros 8A

Stěny
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Boulder club - Zákupy
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HANIBAL - Praha 2
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video, jak se leze možná nejtěžší morálovka na světě

E11 a francouzských 8c+

smVideo trailer, kde jsou vidět 25metrové pády s vytrhávajícími se stopery, o přelezu možná nejtěžší supermorálovky E11 7a (tedy francouzských 8c+) zveřejnil britský web www.planetfear.com .

Video zachycuje, jak Brit Dave MacLeod dva roky nacvičoval a pak letos na jaře přelezl ve Skotsku cestu Rhapsody E11 7a, o které na Planetfear píšou, že je to snad nejtěžší tradiční jednodélková cesta na planetě. Trailer je k DVD, které se má začít prodávat v příštích dnech.

Viz: www.planetfear.com

Nebo přímo download: trailer E11

Standa   [úpravy] 00:05 19.09.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 morálovka08:39:18 19.09.2006
Ukázky z filmu vypadají solidně. Určitě jsou zajímavější než film o přelezu bezpečného 8c+. Škoda, že u nás nemá vážné "dobrodružné" lezení zatím takový filmek. A asi by to na písku natočit šlo. Těžký morálovky občas někdo opakuje. I když filmování mi připadá jako další psychická zátěž. Rozhodně je, z mého pohledu, jednodušší a příjemnější lézt morálové cesty bez dohledu čumilů natož kamery. Klobouk dolů.
motákodpovědět 

 uh14:05:50 19.09.2006
to vypada zajimave. daval mu vubec jistic prokluzy, ze u toho tak breci? me se prave zda, ze to bylo hodne na tvrdo
jirkaodpovědět 
 Re: uh18:31:20 19.09.2006
no moc tomu nerozumim... ale pomohlo by to v tomhle pripade? diky za odpoved...
??odpovědět 
 Re: uh23:07:52 19.09.2006
Tak prokluz nedostaval, protoze kdyby ho dostal tak trefi tu polici, ktera mu parkrat zrusila kotnik kdyz predtim pretrh klicovy RP-cko a na te polici pristal. Taky si vsimnes zaberu kdyz se mu to pristani podarilo a odtud je ten "narek".
Stepan Ptacekodpovědět 
  Re: uh14:11:23 21.09.2006
hele já nejsem žádnej horoborec nebo tak (lezl jsem jen petkrát v holeskách - coz je prý stena pro amatéry a do bébéčka pro borce bych si zatim asi netroufl..)ale není prokluz právě proto aby tu polici (nebo cokoli jinýho) trefil prokluzem zpomalen??? zdá se mi, že kdekoli kde nehrozí podlaha,nebo treba nějaký velký police,předskalí apod. prokluz patří.. tak jak?
honzišodpovědět 
   Re: uh18:20:55 21.09.2006
Hmm, asi jako když v autě najednou jedeš proti zdi a brzdíš pomalu (prokluz) tak do ní 100%vletíš,

když to zašlápneš (bez prokluzu), tak spálíš gumy (větší škubnutí lanem) ale zato možná stihneš zastavit ;-)

Takže když hrozí podlaha, police atd., tak je lepší vždycky bez prokluzu (skoro..)
Gl.odpovědět 
    Re: uh21:12:37 21.09.2006
analogie dobra, ale jen v pripade ze mas naprosto bombovy jisteni.. v pripade opacnem si predstav auto u ktereho nevis v jakem stavu jsou brzdove hadicky, desticky atd.. tj kdyz to tvrde zadupnes, neco praskne a ty do ty zdi valis dal. Brzdis-li pomaleji, do zdi sice narazis, lec zmensenou rychlosti. No a ted si rozhoduj jak to udelas v tech par milisekundach mezi okamzikem kdy prvolezec ztratil kontakt s materialem a okamzikem kdy buchne do lana.
Duraodpovědět 
     Re: uh01:13:55 22.09.2006
Verim tomu, ze prvni cast cesty je puvodni jina cesta ktera koncila standem takze to jisteni tam asi bude dobry.
Stepan Ptacekodpovědět 

 Borec20:33:30 19.09.2006
Britove jsou magori s ponekud vysinutym smyslem pro fair play. Ziram.
Radek J.odpovědět 

 ty ....20:50:43 19.09.2006
to bych teda nevylez:-oooo
!!!odpovědět 
 Re: ty ....10:21:43 20.09.2006
a i kdybych to vylez, tak bych to nelez
kvejlinodpovědět 

 ci sa zeptat21:00:54 20.09.2006
nazdar pekny film nebo spis ukazka na film
neví nahodou nekdo co je to za tu pisnicku co tam na konci hraje?
jakarakaodpovědět 

 to chci doma:-)20:10:06 21.09.2006
Hm,pekne,kde to u nas sezenu ke koupi?Nebo pokud uz to nekdo ma,mohl by mi to vypalit?Rad zaplatim,vypada to na dobre DVD.

uspodpovědět 

 Zlomena noha?10:23:37 22.09.2006
Nezlomil on si pri te tlame i holen? Nebo jen kotnik? Vypada to tak... Co rikate? Řval dost.
Petrodpovědět 
 Re: Zlomena noha?19:18:28 09.12.2006
ty si trosku vyhoukany poradne se na to podivej a pak neco rikej
okloodpovědět 

 otázka19:17:01 09.12.2006
mužete mi nekdo prosim rict co to zname na moralovka
nevimodpovědět 
 Re: otázka15:31:02 30.07.2008
to znamená že máš mizerný jištění nebo musíš hodně nad něj (runout), a když hodíš tlamu tak je dost pravděpodobný že se zrakvíš nebo aspoň slušně potlučeš...
Stanleyodpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (189220)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Furche 6- Müglitztal
Hafersack 6- Müglitztal
Lolo Yonki 7c+ Perles
Afilador De Cantos 7A+ Albarracín
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: sledovat | Identita | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | 50 km SZ | Re: sledovat | Re: sledovat | Re: Trestní odpovědnost | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (144)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3566 
 Někdy ano 
 4097 
 Ne nepoužívám 
 3812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.