LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200018 cest
Nové přelezy:
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b
Super Cant 8a
La Bandida 8a
Ratikon 8a
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b

Stěny
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 4/2012

titulka smChystáte se na nějakou pěknou letní akci v horách? Pak nezapomeňte přibalit čtvrté číslo časopisu lidé&HORY, které bude skvělým partnerem na cesty. V čísle najdete řadu praktických informací týkajících se výstupů

v korutanské části Národního parku Vysoké Taury, lezeckých cest na Grossglockneru, výstupu na Matterhorn a severoamerický Mt. Hood a také pokračování přehledu lezeckých možností, které skýtá Hruboskalsko. Své tipy na zajímavé lezecké cíle Vám dají i členové ALPY EXTREM TEAMU Adam OndraLucka Hrozová. Třetí člen týmu – Radek Jaroš – vám společně s Honzou „Trávou“ trávníčkem popovídá o jejich úspěšné expedici na Annapurnu. Na cestách se můžete zabavit i čtením nejrůznějších reportáží (např. z MTB závodu Alpentour Trophy, expedice v Ťan Šanu nebo akce Salewa Rock Show) a rozhovorů – s přední světovou himálajistkou Edurne Pasaban, s J. Richtrem alias Drtkem nebo s pořadatelem závodu Arco Rock Master Angelem Senecou.

titulka

TÉMA ČÍSLA: ALPY EXTREM TEAM

Společnost ALPY spol. s r. o. ve spolupráci s časopisem lidé&HORY sdružila nejlepší české horolezce v ALPY EXTREME TEAMU. Tento nový projekt se zaměřuje na podporu a další zviditelnění českého horolezectví a alpinismu u nás doma, ale i na mezinárodní úrovni. Lezecká kariéra členů – Lucie Hrozové, Adama Ondry a Radka Jaroše – je natolik bohatá, že nebylo problém vytvořit velmi zajímavé šestnáctistránkové téma týkající se právě této trojice špičkových horolezců.

AXT


OSOBNOST ČÍSLA – Edurne Pasaban

Alpinistka světového formátu si během necelých devíti let podala ruku se spolulezci na vrcholech všech čtrnácti osmitisícovek. Skvělá Španělka se stala druhou ženou na světě, která zkompletovala tuto respektovanou sbírku vrcholů.

Edurne


DÁLE V ČÍSLE 4/2012:

VHT: Großglockner, Mt. Hood, Matterhorn, NP Vysoké Taury – korutanská část
TREKING: NP Vysoké Taury – korutanská část
LEZENÍ: Hruboskalsko, Großglockner, Adam Ondra – Moravský kras, Salewa Rock Show, Rock Master
HISTORIE: Drtek (J. Richtr), historie výstupů na Großglockner
EXPEDICE: Expedice Annapurna 2012, Ťan Šan, metodika: jaké jídlo s sebou vzít na expedici
ROZHOVORY: Edurne Pasaban, Radek Jaroš & Honza Trávníček, J. Richtr alias Drtek, A. Seneca
METODIKA: Bezpečnost na feratách, otoky a výrony, jaké jídlo s sebou vzít na expedici
MTB: etapové závody Alpentour Trophy a MTB Trilogy
OSOBNOSTI: Lucie Hrozová, Adam Ondra, Stephane Brosse + zmíněné osobnosti u rozhovorů
TEST: Helma Salewa Piuma Pro 230
SOUTĚŽE: Čtenářská tajenka, Poznej horolezce (na základě kreslené karikatury), Čtenáři v akci

Hruboskalsko


Glockner


Annapurna


Matterhorn


Alpentour


Rock Master


ROČNÍ PŘEDPLATNÉ LIDÉ&HORY JAKO ORIGINÁLNÍ DÁREK:

Potěšte své blízké ročním předplatným lidé&HORY – více ZDE

ELEKTRONICKÁ VERZE ČASOPISU:

Elektronické verze jednotlivých čísel najdete na dvou virtuálních vydavatelstvích: www.floowie.comwww.publero.com.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:

Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.
Příjemné čtení a šťastné návraty z cest za dobrodružstvím vám za redakci časopisu lidé&HORY přeje

Daniel Polman, šéfredaktor

(Původně vyšlo 30.7.2012)

Daniel Polman   [úpravy] 08:21 03.08.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kdy vychází?10:03:37 01.08.2012
Chci se zeptat, kdy toto číslo vychází, resp. kdy bude v prodeji? Dnes ráno bylo v trafice ještě minulé číslo.
tomasodpovědět 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189483)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prtko Jistič 7+ Chřenovice- Podhradí
Kankikawa 6c+ Cuenca
Dolores 7a Cuenca
Equipo Piranha 6c+ Cuenca
Colector De Dolor 6b Cuenca
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (40)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1805 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1948 
 Ne, uniklo mi to. 
 1694 
 Sleduji jen Adama. 
 1756 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.