LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10790
18.Kalvas 10731
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Chejn 10000
18.Vaňous 9975
19.Bulička 9956
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198846 cest
Nové přelezy:
Guapa De C 7c
Mnich 9-
Popeye 7C
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Willenberg 8A
Teamwork 8A
Xarandonga 7c
H 8a
La Nina Bo 8a

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Karambony 2007

Francois Legrand aspol. na Madagaskaru

smVylézt možná nejtěžší cestu na jižní polokouli, a to bigwallem v údolí Tsaranoro na Madagaskaru si dala za hlavní cíl expedice Karambony 2007, kterou za účasti Francoise Legranda a dalších světových předních lezců pořádá v těchto dnech francouzský web Kairn.com.



V oblasti Tsaranoro, konkrétně skalního masívu Karambony -českým lezcům známým z tamní loňské návštěvy Ondry Beneše a Tomáše Sobotky (Madagaskar)- by nyní členové mezinárodní expedice Karambony 2007 chtěli přelézt volně 450 m dlouhou cestu Tough Enough, kterou zde v roce 2005 vytyčili němečtí lezci.






Stěna Karambony

foto od Kairn.com


Dle topa, které jsme dostali od expedice, by měla obtížnost nejtěžších úseků i asi 8b+.



Krom tohoto výstupu, chtějí prozkoumat i další tamní lezení mj. bouldrové možnosti na ostrově.



Z celé výpravy by měl vzniknout dokumentární film. Natáčí ho tým vedený Evrardem Wendenbaumem, který má za sebou dokument Amazonian Vertigo lezení kilometrovou stěnou Salto Angel ve Venezuele v roce 2006.



Kromě legendárního Fraincoise Legranda, je v týmu lezců Greg Sobczak, který působí zejména na francouzském ostrově Reunion, kde vytváří sportovní cesty v obtížnosti 8b - 8c i první tamní 9a. Dalším lezcem je Giovanni Quirici ze Švýcarska, který má za sebou zkušenosti z bigwallů v Norsku (8a+ /A2) nebo v Pákistánu, kde lezl více než kilometrové žulové stěny v obtížnosti nad 8a v nadmořské výšce 6000 m.
V týmu jsou také španělský lezec Tony Arbones, který byl v týmu s Arnaudem Petitem a Stephanií Bodet na Salto Angel (Film Amazonian Vertigo) a  Leirre Aguirre, špičková španělská lezkyně.


Francois Legrand

archivní foto od Kairn.com



Giovanni Quirici

archivní foto od Kairn.com



Greg Sobczak

archivní foto od Kairn.com


Expedice informuje o o aktuálním dění na internetu v blogu, který je ve francouzštině a je na adrese: www.humanedgetech.com/expedition/kairn/

Web hlavního organizátora: www.Kairn.com


Lezec.cz+Kairn.com   [úpravy] 12:37 24.08.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 paráda22:21:55 24.08.2007
Paráda co dodat ........*nic :)
Richardodpovědět 

 WOW!12:16:05 25.08.2007
Mazec...
odpovědět 
 Re: WOW!14:47:48 02.09.2007
vypadá to náramně aspoň kouknout zblízka na fotky díky
wendyodpovědět 
  Re: WOW!18:17:35 07.09.2007
Slušná partička co?
Karel Miffekodpovědět 
   Re: WOW!12:28:08 29.09.2007
sfgwer
sfodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189347)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Xarandonga 7c Cuenca
H 8a Cuenca
Eliminatoria2 7a Cuenca
La Nina Bonita 8a Olba
Cache Cache 6b+ Manikia
Nově komentované:
? 7- Priedhorie
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (23)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1665 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1752 
 Ne, uniklo mi to. 
 1517 
 Sleduji jen Adama. 
 1571 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.