LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
11.H2 11116
12.Klapal 11100
13.Churavý 11068
Bouldry:
11.Kopecký 10525
12.Popovský 10400
13.Kučera 10328
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199760 cest
Nové přelezy:
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Je to jenom pocit

  Je to sice jenom obycejnej pocit, ale to je právě to, co je na tom to nejdůležitější. Jen si to představ. Lezeš 30m. nad zemí, pod sebou jen 4 kruhy a minimálně 10m jsi už na pád. Před tebou už jen dalších 30m a 3 kruhy a bude to tvůj nejlepší OS života. Nemáš čas vnímat strach, nemáš čas vůbec na nic, jen valíš nahoru a jako smyslů zbavenej se díváš kolem sebe a hledáš něco co by alespoň vzdáleně připomnělo chyt, nebo alespoň trochu větší stup. Marně, stejně nic nenajdeš a tak to jen tak zkoušíš a ono to zatím kupodivu vychází. Tep se ti zatraceně zrychlí a ruce se zase nějak víc potěj. Kdyby tu byl kruh, tak ho stejně nejspíš necvakneš a při pokusu o nabrání lana v nejistý pozici by jsi to asi pěkně vopral dolu. Buď  to vylezeš, nebo si skvěle zalítáš, ale tohle ti teď v hlavě nesedí, je to tam jen tak někde v koutku v podvědomí. Těžší pasáž vystřídá lehčí a ty máš konečně čas si uvědomit, že se bojíš. Stejně lezeš dál. Jsi na tom hůř než prvovýstupce, protože ten když se bojí, tak si dá kruh, když je to teda možný, nebo když má dobrý smice, tak ho ani nedá, jenže jak ty poznáš ze země jestli mezi kruhama vůbec něco založíš. Je to závod s časem, s tvojí silou, vůlí a vytrvalostí. Je to boj s tebou a tou fantastickou stěnou. Je to ale především souboj s tebou samým. Sebrat odvahu si pod tu cestu vůbec sednout a navázat se a necítit při tom strach, podívat se vzhůru, naposledy se zhluboka nadechnout, namágovat ruce a říct sám sobě: jdu a jen tak se nevzdám. Není to žádnej hazard, když víš co si můžeš, ale i nesmíš dovolit. Je to jako meditace v pohybu. Další kruh a další problém. Poslední sílu si už ale nechal v tom minulim těžkym kroku a tak teď jen smutně nechápeš a tušíš pád,ale i tak je tu stále naděje. Sáhneš si na dno, sebereš síly, který ani netušíš že máš, síly, který jsi nikdy na vynejtovanejch skalách ani nepotřeboval a nikdy nepoužil. Říká se, že člověk má spoustu sil, který neumí použít, jde to prý jenom při strachu, vzteku, obrovský motivaci….. Dáš do toho prostě maximum. Poslední krok a je to!!! Vyšlo to, paráda!!! Teď ti ještě nedochází co se ti vlastně povedlo, jen tam tak sedíš, čumíš do blba a lapáš po dechu. Koukáš na odřeniny o kterých vůbec nevíš, kde se tu vzaly. Jsi totálně hotovej a máš sucho a sladko v puse. Ale taky to mohlo dopadnout jinak: poslední krok a dlouhý pád. Pád, kterýho jsi se ale nebál, protože jsi na něj nemyslel a taky ho tak trochu bereš jako vysvobození z tý nelidský dřiny, ani nenadáváš, protože jsi podal výkon na hranici svých možností a víš, že líp to asi ani nešlo, stejně jsi mimo a nezmůžeš se ani na slovo. Když nic jinýho, tak jsi aspoň zjistil, že padání je vlastně pohoda a příště se hranice strachu posune snad zase o kus dál. Tak vo vo votom to pro mě je. Super skály, super lidi a super zážitky. Díky těm co mi otevřeli oči. Jdu si dát pár piv a zavzpomínat. Všechno je jen takovej divnej pocit. Už aby bylo teplo. Ptí.

Petr Obst   [úpravy] 17:28 03.01.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jo zima20:03:33 03.01.2003
Koukám, že zima už na lezeckých duších a dlaňových potních žlázách pěkně pracuje.
Fidoodpovědět 

 To: Gemüse20:39:50 03.01.2003
Tvé pocity jsou krásné, sdělitelné i dělitelné. Jsou dělitelné na tisíce pocitů, a jestli Ty chceš lízt, tak poď si tu! Hej, dyk móre, poď si tu... A kup si na to porádný buty, chachare. Chachacha Papouš
Papoušodpovědět 
 Re: To: Gemüse22:58:01 03.01.2003
Sakra, néni to na tak krátkou stěnu nějak moc kruhů?
Petrodpovědět 

 zima-léto00:23:53 06.01.2003
Vždyť zima ještě pořádně nezačala a už píšeš o létě. Snad nám ledy a sníh vydrží aspoň do dubna.
Kuba Turekodpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189444)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Els Calés Seràn Sempre No 7a+ Grau Dels Matxos
Las Gotas De Dios 6c Grau Dels Matxos
Batzac 6b Grau Dels Matxos
Suara 6c Grau Dels Matxos
Pralinka 7C Bolešiny
Nově komentované:
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (31)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1744 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1870 
 Ne, uniklo mi to. 
 1612 
 Sleduji jen Adama. 
 1673 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.