LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199688 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
SOU technického - Frýdek-Místek
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 1/2021

V týdnu od 22. února 2021 bude distribuováno první číslo letošního ročníku lidé&HORY. Tímto číslem vstupuje časopis do dvacátého roku své existence. První číslo o rozsahu 56 stran bylo vydáno v únoru 2002.

I pro jubilejní rok 2021 zůstává zachován formát i rozsah časopisu – vnitřní blok lidé&HORY s třístránkovým panoramatem bude mít 104 stran. Realizační tým časopisu připravil poměrně rozsáhlý redesign celého časopisu. Většina ze zavedených rubrik, článků nebo kapitol dostává novou grafickou podobu, jednotlivé druhy aktivit mají nejen svůj nově pojatý úvodní blok, ale i své barevné zviditelnění. Upravena je i titulní strana časopisu, zvýrazňujeme a rozšiřujeme její flexibilitu.


TÉMA ČÍSLA: Heinz Zak a milníky světového sportovního lezení

Heinz Zak je jedním z nejvýznamnějších fotografů a sportovních lezců současné éry sportovního lezení. Mnoho jeho snímků oběhlo celý svět, za mnohé z nich získal prestižní světová ocenění. Většinu z těch nejlepších pořídil v Yosemitech, v předkládané chronologii volného lezení jsou ale i snímky z Dolomit, z Berchtesgándenských Alp nebo z jiných lezeckých oblastí. Českou premiéru mnoha unikátních fotografií doprovázených formou rozhovoru s autorem najdete na stránkách 73 až 87.





Vydavatel se omlouvá za chybu u popisky fotografie s Lynn Hill na str. 81. S touto chybou je časopis vytištěn. Správná popiska je: Cesta: Nose, první volný přelez (nesprávně je uvedeno Cesta: Nose, první Freesolo).

Radek Jaroš: Jak se zrodil horolezec
Radek Jaroš, nositel Koruny Himálaje a Koruny světa, představí v celoročním seriálu formou zajímavého povídání doprovázeného unikátními fotografiemi svou životní cestu, kterou již dříve nazval “Z Vysočiny na Everest”. 1. díl jeho dosud nikde nepublikovaného příběhu doprovázeného mnoha fotografiemi je pojmenován Jak se zrodil horolezec. Čtivý příběh začíná na straně 14.





Zimní výstup na K2
V lednu a začátkem února rezonoval na všech světových sítích zaměřených na alpinismus a lezení zimní výstup na K2. Dosažení vrcholu desetičlenným týmem nepálských horolezců vyvolalo rozsáhlé diskuze o tom, zda je možné takovýto výstup považovat za milník v himálajském horolezectví. Základní informace o této údálosti i stanoviska našich ve světě uznávaných himálajistů Radka Jaroše, Zdeňka Háka a Marka Holečka najdete na stranách 9 až 13.

Na skialpech pod Ortlerem
Další jedinečné tipy na skialpové túry z dílny bavorských dopisovatelů Andry a Andrease Straußových nás zavedou jižně pod Ortler. Východiskem na túry je středisko Santa Caterina Valfurva a chata Rifugio Branca v oblasti Valle dei Forni. Popisy zážitkových výstupů a túr najdete na stranách 33 až 38.

Fotosoutěž pro čtenáře časopisu lidé&HORY
Redakce lidé&HORY vyhlašuje pro období leden až červen 2021 fotosoutěž, které se mohou zúčastnit předplatitelé, odběratelé i čtenáři časopisu. Partnerem fotosoutěže je společnost Centrum FotoŠkoda. Pro oceněné účastníky je připraveno 10 cen vč. fotoaparátu OLYMPUS Stylus TG-6. Více na str. 6 a 7.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 1/2021
NEHODY PO ZÁSAHU BLESKEM: jak se chovat v horách při ohrožení bouřkou
LAVINOVÁ PŘEDPOVĚĎ V KRKONOŠÍCH: Krkonoše a skialpové aktivity
EXPEDICE EVEREST 1953: Tenzig Norgay a první výstup na vrchol Everestu
HORY A OSTROVY I: Madeira  - 1. díl seriálu o ostrovních horách
LEZENÍ: Vysoké Tatry, jižní stěna Kežmarského štítu – klasické výstupy 4. díl
HORY A DĚTI: Silvretta – další díl námětů, kam vyrazit do hor s dětmi, 7. díl
TYROLSKÁ ÚDOLÍ GAILTAL A LESACHTAL: tipy na krásné túry na sněžnicích
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Jungfau, Fiescherhorn a Grünhorn – 7. Díl
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
CLEMENTS MATT: rozhovor s novým generálním sekretářem rakouského Alpenvereinu
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:  www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko


Ladislav Jirásko   [úpravy] 09:26 19.02.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Parádní číslo22:28:43 01.03.2021
Pro nás pamětníky časů popisovaných tímto číslem je to zážitek listovat takovými stránkami s Radkem Jarošem a Heinzem Zakem vzpomínat na 80,90 a 00 léta...Kdyby chtěl časopis tuto laťku udržet, to by bylo...
Daveskalaodpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189425)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Rampa 3 Los Lavaderos
La Rampa 3 Los Lavaderos
Las Gordas No Dan - Right 6b Desplomilandia
Ploténka 5B Rusava
Škvírou 5B Rusava
Nově komentované:
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice
Nagual 7B NÖ
Due Piccoli Pilastri 6 San Paolo

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Jak je to s pamětníky |

 Nové komentáře:
Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (28)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1733 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1861 
 Ne, uniklo mi to. 
 1604 
 Sleduji jen Adama. 
 1667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.