LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11624
8. 11269
9.Stráník 11202
Bouldry:
7.Danda 10606
8.Jungling 10600
9.Mokroluský 10550
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199962 cest
Nové přelezy:
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Zubří - Zubří
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ortel

Mikiho nový průvodec

Jakub Miki Měkota dal na svůj web lezecký průvodce Ortelu - znělcového kopce mezi Sloupem a Lindavou poblíž Nového Boru na Českolipsku.

Tak jsem dneska po čase zabrousil na stránky rostoucího novoborského virtuálního vydavatelství Miki Publishing (http://miki.realmind.org) a je tam zase další kousek - lezecký průvodce po Ortelu!


Ukázka z Mikiho stránek




Na Ortelu je to fakt pěkný. Akorát megatunoví Papoušové si tam moc nezalezou, páč je to na ně těžký. Ale lano dá se hodit shora, takže to až takovej štrés zase neni, navíc jsou skály dobře odjištěný. Kolem nich se občas potulují kamzíci, kterým se daří v sousedních Lužických horách. Když Vás lezení omrzí, můžete dobýt vrchol Ortelu, případně si domluvit exkurs do sklárny v nedaleké Lindavě, kde to má pod palcem hradní architekt Bořek Šípek.


Autor průvodce




Zdroj:

Článek o Ortelu s fotkama a průvodec najdete tady: Ortel


P.S. Na Mikiho stránkách získáte i průvodec po Svojkově, po skalách na Slavíčku a nedalekém pískovcovém lomu Střelnice.

Papouš   [úpravy] 11:56 10.05.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dikas03:34:55 11.05.2006
Dobry, moc dobry!
Honzaodpovědět 

 Nový průvodce14:48:33 12.05.2006
  Ahoj,
prej se chystá nějaký nový průvodce po Sloupu, nejspíš nějaký oddílový samizdat, mám šanci na jedno vydání?? občas projdu kolem...
a jak to vypadá s Klíčem - je to zakázaný na celej rok, nebo jen zimní lezení? nevypadá to že by to zas povolili?
d í k
Marťanodpovědět 
 Re: Nový průvodce11:58:41 16.05.2006
Klíč je bohužel zakázanej celoročne a silně pochybuju o tom, že by měl vycházet knižní průvodce. Pruvodce je zatim pouze na netu.
M.odpovědět 
  Re: Nový průvodce13:02:08 16.05.2006
Připomínám, že důvodem zákazu je kromě několika kytek i bestetická hodnota zmrzlé vody.
Papoušodpovědět 
   Re: Nový průvodce13:11:58 16.05.2006
Papouši vzbudil jsi, jako ostatně vždy, můj zájem. Prosím tě, co je to bestetická hodnota vody?
JirkaSodpovědět 
    Re: Nový průvodce13:15:00 16.05.2006
Jo už vím, estetická. Já si říkal, už si zase Papouš dělá strandu a znáš mě já jsem bestét.
JirkaSodpovědět 
     Re: Nový průvodce13:36:22 16.05.2006
No jo, estetická. Ale na její uchování dohlíží ňákej Besta, šéf lužický CHKO a zamrzlý estét.
Papoušodpovědět 
   Re: Nový průvodce14:09:07 16.05.2006
Objektivne je nejvestsi nepritel besteticke i esteticke hodnoty ledopadu teplo.
dagodpovědět 

 ortel16:19:03 16.05.2006
na ortáči je zajímavý polezení,menší chyty,technika,dobrý lezečky :-),akorát je to tak na jedno odpoledne...
culdaodpovědět 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189473)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jak Se Staví Bouldřiště 6A+ Hlavatice
Chumbawamba 7b+ Ulassai
Metoo 6c Ulassai
SHARMUJ LOW Soft 7B Popova Skála
SHARMUJ LOW Hard 7C Popova Skála
Nově komentované:
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (36)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1793 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1936 
 Ne, uniklo mi to. 
 1683 
 Sleduji jen Adama. 
 1744 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.