LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11068
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
Bouldry:
13.Kučera 10328
14.Pařík 10275
15.Chytil 10175
Hory:
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199922 cest
Nové přelezy:
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
K2-Poprad - Poprad
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh: zbývá nám necelých 800 m

"Ze 3500 m vysoké stěny nám zbývá necelých 800 m. Přesto v mých očích se jedná o vzdálenost jak k nejbližší hvězdě. Máme ještě k dobru 3 dny pro vylezení na vršek, než se pohnojákuje na pár dní póčo ...," napsal před chvílí Mára Holeček, který se s Radkem Grohem pokouší o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram.

Zde je celý citát:

"Ze 3500 m vysoké stěny nám zbývá necelých 800 m. Přesto v mých očích se jedná o vzdálenost jak k nejbližší hvězdě. Máme ještě k dobru 3 dny pro vylezení na vršek, než se pohnojákuje na pár dní póčo. Na sestupu bychom již slízli marast. Rozhodně se nejedná o lákavou vidinu. Jsme hotový, ale pořád máme ještě chuť poprat se o výsledek. Zítřek asi rozhodne, zda budeme pokračovat, či začneme sestup. Ráno vyrazíme a pokud terén  k nám bude alespoň trochu nakloněn, tak valíme dál. Dnešek dopoledne bylo lezení ucházející, ovšem po dvanácté začalo sněžit a nezbylo než se zakopat v 70stupňovém sněhovém hřebenu. Jezdí přes nás sněhové lavinky a jsme tu utemovaný jak dvě sardinky v bivaku na... pytel. Mara a Rada"

Viz:



Předchozí zprávy:

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum




Standa Holec   [úpravy] 10:58 14.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Stará stanová kůže, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189469)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SHARMUJ LOW Hard 7C Popova Skála
Mrtvý Bod 6C Bystřička
— 1 -
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Wanda 6a+ Mijas
Nově komentované:
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (34)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1778 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1913 
 Ne, uniklo mi to. 
 1657 
 Sleduji jen Adama. 
 1724 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.