LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
34.Adamovska 10290
35.Duchoň 10281
36.Lachman 10260
Bouldry:
34.Oliva 9409
35.Stadtherrová 9400
36.F 9378
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Rojko 3282

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1194354 cest
Nové přelezy:
Umakart 7C
Entre Dos 8a
Aromas Del 7c+
Chr.is.to 7c+
K-PAX 7B+
945 7C
Dreamliner 8A
Rastafari 7C/7C+
Atari 7B+
Big Mac 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra - Move 9b/9b+

video

smallVideo z prvního přelezu. Move 9b/9b+ (Hanshellaren, Flatanger, Norsko)


Adma Ondra, Move 9b/9b+


Marek   [úpravy] 10:53 28.08.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To je neskutečné 15:59:11 28.08.2013
To je neskutečné jak si v tom Adam počíná. Letí v těch sekvencích jako by tam ani ty obtíže nebyly s výjimkou toho nejtěžšího bouldru. Desítkové-jedenáctkové kroky degradované vizuálně na pochod v šestce. Nejlepší lezec všech dob a nejenom lezeckým projevem.
Laďaodpovědět 
 Re: To je neskutečné 16:35:18 28.08.2013
krapet si tam zarval jinak to nepusobilo az tak hustacky. Prijde mi ze ma tak dva stupne jeste rezervu:-)
strejdaodpovědět 

 video17:14:49 28.08.2013
Super výkon jen mi přijde že je to video kapánek zrychlené.
Alešodpovědět 
 Re: video17:36:02 28.08.2013
není zrychlený video, ale Aďouch. Fantastická cesta, krása střídá nádheru :)
Ada fan klub Závistodpovědět 
  Re: video19:19:10 28.08.2013
Píšou, že není, ale já bych teda taky skoro řekl, že je. Je mi jasný, že Adam tou cestou i tak proletěl, jak vlak ve Španělsku do zatáčky, ale některý pohyby mi přišli trochu nepřirozený, jako v prvních ještě němých filmech. Ale odbornik nésu! ... A Adamovi gratuluju, tohle bylo fakt ve velkym stylu! Osobně to na mě zapůsobilo víc než když jsem viděl video z The Change. Byla tady vidět obrovská převaha nad tou cestou a to je papírově "jenom o znamínko lehčí"!
Martinodpovědět 
   Re: video22:18:47 28.08.2013
nejsem odbornik na technicky detaily, ale myslim, ze na 8a.nu jsem cet, ze to neni zrychleny, ale je to toceny na kameru, kde byl nastavenej nizsi pocet snimku za sekundu (snad 25fps) a proto, jak leze adam opravdu rychle, to vypada na nejakych mistech neprirozene..kdyztak at to nekdo dovysvetli, dik..
ivanodpovědět 
 Re: video09:10:40 29.08.2013
rychlost adama je neuveřitelná. video přes to vypadá nepřirozeně, působí rychlejším dojmem...zřejmě nějaký technický nesoulad s realitou...
honza k.odpovědět 

 Rychlost08:23:45 29.08.2013
Taky čumím jak leze rychle, ale on tak prostě leze, no... Když si vzpomenu na starší videa, třeba jak jako klučík lezl Evoluci v Krasu, tak tehdy se mně vůbec nelíbilo jak sice valí furt dál ale celý se u toho třepe, ale tohle - to je fakt už úplně někde jinde a velká paráda, klobouk dolů !
Jirkaodpovědět 
 Re: Rychlost21:49:12 29.08.2013
vylez evoluci a uvidíme jak se u toho budeš třepat :-)
kktodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
Atalaxia, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188907)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pro Martina 5A Nebušická Skála
Joe Brown 6c+ Leonidio
Titi La Machine 7b Leonidio
Jungle Funk 7B+ Rudawy
945 7C Rudawy
Nově komentované:
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Thrylos Ext 6b+ Kyparissi

 Nově v diskusi:
Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Moc hezký fotky | Re: Sestup GG | Re: Nebavilo | Nebavilo | Info | Re: Inu | Re: Bajo v praxi | Re: Sestup GG | Inu | Re: Sestup GG |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (27)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (10)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)
Korsika – nová extrémní vícedélka v Aiguilles de Bavella za 9a (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1518 
 Někdy ano 
 1586 
 Ne nepoužívám 
 1585 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.