LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
41.Zedek 10128
42.Kopáček 10113
43.Winter 10101
Bouldry:
41.H2 9309
42.Jeliga 9203
43.Zímová 9203
Hory:
14.Šuraba 4132
15.Hess 4058
16. 3908

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194843 cest
Nové přelezy:
The Rabbit 8A
Aumax 7C
Game Of Th 7b
Komilator 8A
Miauu 9
Crosta P&# 7c
Avance Can 7c
First Klaa 9
Tirali Val 8a+
Alogaki Ex 7c

Stěny
RAJČE - Brno
Boulder club - Zákupy
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První oběť laviny ve Vysokých Tatrách

http://zpravy.idnes.cz/

Neděle 14.11.2004
15:46 - První obětí laviny ve Vysokých Tatrách se stal polský horolezec. Záchranáři našli časně ráno jeho tělo pod dva metry silnou vrstvou sněhu, která sjela z masivu Vysoké.

   [úpravy] 17:13 14.11.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Podrobná zpráva HZS18:26:46 14.11.2004
Z www.hzs.sk, nepodařilo se mi protlačit url přes filtr lezce.

13.11. 2004 o 13:30 hod. prostredníctvom tiesňovej linky 112 žiadajú dvaja poľskí turisti o pomoc pre svojho priateľa ktorý v dôsledku zlých podmienok spadol centrálnym žľabom z vrchola Vysokej.
Záchranári oblastného strediska HZS Vysoké Tatry sú na ceste k postihnutému.
Situácia pri záchrannej akcii sa komplikuje; sneží a fúka silnejúci severozápadný vietor. Postihnutý bol zasypaný lavínou z masívu Vysokej.
Nakoľko sa terén stal nebezpečným, záchranné družstvá menia prístupovú cestu k postihnutému.

Pre zlé poveternostné podmienky bola záchranná akcia v nočných hodinách prerušená a skupina 20 záchranárov z HZS a DZTHS spolu s dvoma vyčerpanými poľskými horolezcami sa vrátili na Popradské pleso.

14.11.2004 Skoro v ranných hodinách sa v záchrannej akcii pokračovalo. Bolo nasadených 18 záchranárov HZS, pričom boli nasadení aj záchranári z ostatných oblastných stredísk (Slovenský raj, Nízke Tatry, Západné Tatry, SLP) vrátane štyroch lavínových psov. Tesne pred obedom sa podarilo nájsť postihnutého, ktorý bol zasypaný snehovou lavínou v hĺbke viac ako 2 m. Pri páde lavínou pravdepodobne utrpel viacero vážnych poranení nezlučiteľných so životom. Presnú príčinu určí súdna pitva.

Čo sa vlastne stalo?
Pri zostupe z vrcholu Vysokej začala trojica horolezcov traverzovať od centrálneho žľabu smerom ku štrbine Kohútik. Pri schádzaní skalnou platňou sa prvý z trojice šmykol na skale a následne padol cca 5 m do snehového žľabu, ktorým následne padal cca 300 m smerom do Dračej doliny. Dvojica prieteľov zastúpila k nemu a poskytla mu prvú pomoc. Pri páde utrpel pravdepodobne poranenia pánvy a hlavy. Neskôr upadol do bezvedomia. Približne po 2,5 h trojicu, ktorá čakala na záchranárov (tí sa nachádzali v tom čase pod Dračím sedlom cca 300 m od postihnutých)zasiahla snehová lavína, ktorá zmenila polohu postihnutých. Dvojici nezranených horolezcov sa podarilo vyslobodiť z lavíny svojpomocne, zraneného kamaráta však nenašli.

Dodávám, že lavinové nebezpečí HUS hlásí 1. Páteční předpověď na sobotu hlásila studenou frontu, místy sněžení, ve vysokých polohách vítr -15m/s v nárazech 20m/s.
jkodpovědět 
 Re: Podrobná zpráva HZS13:01:34 18.11.2004
Bylo to ještě v horní části lavice hned po traverzu z centrálního žlabu nebo již poněkud níže u druhého žlabu směrem na Kohútik, nebo šlo o žlab co jde mezi Ťažký štít a Vysokou? Čili mi jde o to, zda se jim to uklouznutí povedlo na klasické cestě přes lavici nebo se zasekali spíše dolu, kde to je mizerné i v létě.
dík i tak čau fílus
fílusodpovědět 

 Foto dne:
Chorreras
Aromas Del Cabeçó, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188949)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
The Rabbit Sit 8A Chironico
N/N 7a+ Geyikbayiri
Game Of Thrones 7b Geyikbayiri
The Rabbit 7B+ Chironico
La Ilegula 6c Castellet
Nově komentované:
Alogaki Ext. 7c Leonidio
Arabesk 8 Geyikbayiri
Opet Zvone Stara Zvona 7b Osoje - Čikola
Midnight Rider 7b+ Osoje - Čikola
Stormy Story 7c Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Zachráněni již podruhé |

 Kde to vře:
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (1)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1700 
 Někdy ano 
 1795 
 Ne nepoužívám 
 1772 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.