LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11053
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Pařík 10325
16.Širůčková 10156
Hory:
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095
11.Černý 4920

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197305 cest
Nové přelezy:
Guilty Of 8A+
Férový Hrá 8B
Dominátor 7C+
Hariquita 8B
Super Furr 7b
La Quebran 7c+
Penurias 8a
Chameleon 9+/10-
Filek 10
Atlantis 9+/10-

Stěny
Ymca - Krásné Březno
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pořádí závodů MMČR

Chtěl jsem informovat čtenářstvo Lezce, proč jsme zvolili pořádí závodů MMČR a posledního závodu ČP tak jak je. Prvním pohledem to vypadá jako by ten kalendář dělal nějaký debil. Jsou lidi, co si to asi myslí. Chtěl bych jenom podotknout, že vytvořit závodní kalendář, tak aby to sedělo, není zas tak jednoduché, jak to vypadá. Musí se skloubit kalendář SP, SPJ a co hlavně možnosti sportovních hal, kde jsou stěny umístěny.

Letošní kalednář jsme začali dělat poměrně brzo,  aby nebyly problémy s termíny. Co se však nestalo. Mládežnická komise ICC hnula se závody EPJ a bylo posekáno. Možnosti jak udělat tradiční seriál ČP byly u konce. Po rozmýšlení a zachování ČP v plném rozsahu jsme po konzultacích sestavili kalendář tak jak je. Mnoho lidí  tvrdí, že soutěžní lezení je sport jako každý jiný. V  jiných sportech není nic zvláštního, když je MČR  na jaře a po něm následuje seriál Českého poháru. Ve světové soutěži je také MS, ME  v létě a na podzim jsou SP.

Chci tímto předejít zklamání pořadatelů a závodníků z mizerné úrovně posledního závodu ČP a čekám na ohlasy ze čtenářské obce.

Dík za pochopení

Slávek Vomáčko   [úpravy] 10:55 04.10.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hmmm...
...hm...na to nikdo nezareaguje ...hm... málo konfliktní..hm..příliš jednoznačné..hm..sportovní lezení je nuda..hm..žádný hádky...hm...
Zapsal: Prcek, 15:22:36 08.10.2002
 Re: Hmmm
Nikdo na to nereaguje, protože je to zmatečné. Tohle IÁ VHJ dělá kromě DKW, BMW a NSU, KDF či MG. Co kde kdo kdy proč jak? Može to někdo přeložit do řeči běžného smrtelníka?

Berg Heil
Papouš
Zapsal: Papouš, 17:33:07 08.10.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (189254)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Out Of The Hole 7A Ostaš
Guilty Of The Makita 8A+ Bolešiny
Tecla 7a+ Jaén
Švindl 7B Bolešiny
Siamesas 7b+ Mula
Nově komentované:
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge | Re: Pěkná podívaná |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (24)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (3)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi | Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 91 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 114 
 Ne, uniklo mi to. 
 104 
 Sleduji jen Adama. 
 101 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.