LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197491 cest
Nové přelezy:
Ratikon 8a
Ratikon 8a
Hermanas 7b
Lykos Mona 7c+
Viatge A S 7b+
Anys Bioni 7b+
Los Francé 7b+
Daňos Cola 7b+
In Memory 7b+
El Represe 8b

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Na Nivách - Trutnov
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - České Budějovice
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra udělal dvě nové desítky v Krasu

Autorství a přelezy dvou nových těžkých cest v Moravském krasu si o víkendu zapsal Adam Ondra. V sobotu se mu povedlo přelézt Cizí objev za 10-/10, v neděli Zbytky nad zvratky za 10.

Podle komentářů v databázi cest na Lezci budou cesty provděpodobně těžší než je Adamův návrh. Jak píše Vlk, "venku dá Áda třeba 8c na druhý pokus a tady dá třeba 10-/10 na osmý či tak nějak".

Foto Zbytků nad zvratky je v článku Výstupy roku od Petra Jandíka - tam je ta fotografie označena ještě jako projekt Adama Ondry na Býčí skále.

Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Cizí Objev

Zbytky Nad Zvratky

Další fotky z výstupu na webu Petra Jandíka

Lezec.cz   [úpravy] 08:29 27.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Poetický název :-)11:35:58 27.11.2006
Pozorovat Adama v téhle cestě a Adama při lezení vůbec je zážitek, který stojí za to. Jestli ho k názvu insiproval fakt, že musel pár ulomených chytů přilepit zpátky Sikou (ne Jiřím :-), netuším. Nebo ho ovlivnilo kvalitní pohostinství U Kohoutka v Rudicích? :-).
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Poetický název :-)11:56:55 27.11.2006
pravda je takova, ze nazev je odvozen z cesty "zvratky nasi matky", kterou cesta zacina (jak jsem pochopil z popisu) a ktera lezi mezi cestami "my vsichni z Fakerova" a "sopliva zelen". je to proste cely takovy poeticky koutek na Bycine...
janisodpovědět 
  Re: Poetický název :-)14:17:57 27.11.2006
Přesně tak, názvy vycházejí z tradice názvů okolních cest.
Jinak dle mého názoru, za slunečního svitu bude Cizí objev velmi, velmi těžko lezitelný vzhledem k velikosti chytů a stupů ve spodní části cesty - kolmá plotna. Adam Objev vylezl v sobotu, kdy bylo pod mrakem, foukal nepříjemný vítr, sem tam spadla kapka a teplota okolo osmi stupňů. V neděli už svítilo a byť nebylo o tolik tepleji, tak i v lehčích cestách byl velmi patrný rozdíl ve tření a chyty držely podstatně méně. Takže na tuto cestu to bude chtít vychytat podmínky.
Ve Zbytcích stačí když se ulomí další chyt a bude to hned veselejší a že tam má ještě co upadnout.
Vlkodpovědět 

 název13:18:51 29.11.2006
Konečně důstojný autorský název hodný skalní cesty. Ne jako minule. Jen tak dál.
stipodpovědět 

 Foto dne:

Pátek třináctého, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (189217)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Top Of The Rock 7a Chulilla
Lykos Monahos 7c+ Leonidio
Télémaque Contrôle 7b+ Saint Léger Du Ventoux
In Memory Of Katia Boh´n 7b+ Sadernes
Berhault´s Direct 6b+ Les Lames
Nově komentované:
Naprosto Dokonalý 6B+ Dubské Skály - Údolí Peklo
Nivelúngalos 7c Chulilla
Nivelúngalos 7c Chulilla
Peris Hilton 7b Chulilla
La Quebrantá 7c+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Lyže na lezení | Waldhorn Nordgrat | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
OH již už neláká? | Hvězda | Re: Sloty | Sloty | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (176)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Skialp set Scott | Hudy stěna UL | Saltic Hurricane vel. 45 | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ | MSR whisperlite | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 189 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 230 
 Ne, uniklo mi to. 
 216 
 Sleduji jen Adama. 
 202 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.